Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg ennyi a besavanyodott,...

Tényleg ennyi a besavanyodott, ingerszegény életű ember, akik nem bánnák, ha örökké tartanának a mostani korlátozások?

Figyelt kérdés

Itt is és Facebookon is gyakran olvasom ilyenek kérdéseit-kommentjeit. Hogy például nem bánná, ha nem lennének többé koncertek és fesztiválok, mert oda úgyis mindenki csak részegedni jár. Keresni kell más hobbit, és kész. Edzőtermeket sem kell kinyitni, majd otthon edz mindenki. Mozik sem kellenek, filmet nézni ugyanúgy lehet otthon. Színházak közvetíthetnek tévében és online. Kocsma sem kell, szeszesitalt megveheti mindenki a boltban magának. Éttermek meg majd házhozszállítanak.

Valami nagyon hibádzik a társadalmunkban, ha ennyien így látják a dolgokat. Nektek mi a véleményetek az ilyenekről?


2020. máj. 6. 09:51
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
78%
Semmi. Hangos kisebbség.
2020. máj. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
Ja, csakhogy tiszta legyen, azokat még megértem, akik a home office mellett vannak, hogy az maradjon fönt utána is. Persze annak is nyilván megvannak az okai, hogy ez miért nem lehetséges.
2020. máj. 6. 09:53
 3/41 anonim ***** válasza:
86%

Persze. A véleményem az, hogy tipikusan a "dögöljön meg a szomszéd tehene is" felfogású emberek, akiknek savanyú a szőlő, mert se család, se párkapcsolat, se barátok, se pénz semmire. Általában az ilyenek szoktak kárörvendeni, ha mások is megszívják.


Én kifejezetten szeretem, hogy home office-ban vagyok és van időm a kertre is rendesen. Futni el tudok menni, edzeni is tudok itthon. Bevallom a bulik nem annyira hiányoznak, inkább a kirándulások meg a barátokkal összeülés az, amit hiányolok.

2020. máj. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
77%
Mondjuk én a Sziget Fesztivál nélkül meg tudnék lenni. Gyerekkoromban nem volt ennyire hangos, arra emlékeznék, a zajcsökkentésre meg szarnak. Most örülhetek, hogy olyan munkahelyem van, hogy lehetőségem van azon a héten szabadságot kivenni, és elutazni, hogy nyugodtan tudjak pihenni, aludni, de amikor erre nem volt lehetőségem, karikás szemekkel, kialvatlanul jártam dolgozni azon a héten, mint valami zombi, csak mert annyira odahallatszik hozzám. Egyáltalán nem élvezem az ingyenes dübörgést.
2020. máj. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:
4: Nemcsak a Sziget-fesztivál létezik. Oda speciel én sem járok 2006 óta, mert totál elkurvult az én zenei ízlésemhez képest. Más fesztiválok is vannak, sokat félreeső helyen tartanak meg. Amúgy meg nem hiszem el, hogy az év 365 (szökőév esetén 366) napjából ne lehetne egy hetet kibírni. Ha más nem, alszol füldugóval vagy felíratsz valamit a háziorvosoddal.
2020. máj. 6. 10:22
 6/41 anonim ***** válasza:
62%

Füldugótól fáj a fülem, munka miatt meg korán kelek, szóval bármilyen alvást segítő módszer akadályozná, hogy be tudjak menni dolgozni, ha azon a héten nem tudok kivenni szabadságot. :-) Sajnos nem mindenki olyan, hogy ágyút is lehet mellette sütögetni, akkor is tud aludni. Nem a zene zavar, hozzám a zene nem jut el, a dübörgés zavar, a basszus, mert én csak ezt érzékelem az egészből, hozzám ennyi jut el, olyan, mint hogyha kalapáccsal vernék a falakat folyamatosan.


A többi fesztivállal nekem személy szerint nincs problémám, Budapesten vannak más hangos zenés rendezvények szabad téren, amiket képesek elviselhető hangerőn működtetni, a Szigetet valamiért nem, pedig biztos lehetne. Aki szerint mindig ilyen hangos volt, az biztos, hogy nem Budapesten nőtt fel.


Én egyébként van, aminek örülnék, ha maradna, de van, amit feleslegesnek tartom, vagy kifejezetten károsnak, ha tartósan fenntartják. Például az arcmaszk kifejezetten pozitív, tapasztalom, hogy mekkora fertő a tömegközlekedés minden vírusos időszakban, jó lenne, ha ezentúl hordanának maszkot, akik elkapnak valami nyavalyát. A távmunka is új lehetőségeket nyithat meg. A távoktatás rávilágított hiányosságokra (akár családokban, akár az oktatási rendszerben), de itt is vannak lehetőségek, amik felé el lehetne indulni, az egyetemek elég jól vették az akadályt, az általános iskoláknál nagyobb nehézséggel álltak át. Tisztul a légkör, mégsem állt meg az élet. Talán el kéne gondolkodni a megújuló energiaforrások szélesebb körű használatán. A kevesebb autó miatt többen mernek kerékpárra ülni, és elkezdték bővíteni a kerékpárút hálózatot.

2020. máj. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
87%
Fogadd el, hogy nem vagyunk egyformák. Nekem például egy pizzás netflix este ugyanakkora élvezet mint a mozi.
2020. máj. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:
7: Evvel nincs is gond. Hanem avval, amikor valaki azt hangoztatja, hogy szerinte a mozik be is kéne, hogy maradjanak zárva. Mert hogy ma már úgyiscsak gagyi Marvel-filmeket nézni mennek az emberek, végre rá lennének kényszerülve az életük változtatására. Meg ilyenek.
2020. máj. 6. 10:55
 9/41 anonim ***** válasza:
40%
Mindigmindenhelyzetben lesznek ilyen megmondoemberek, nem kell eszrevenni oket.
2020. máj. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
69%

A kocsmák bezárásával egyetértek, meg úgy minden olyan hely bezárásával, ahol részegednek az emberek. Aki részeg, nem mindegy, hogy hol fetreng? Akkor már inkább az otthonát okádja szét, ne a metrót. Kegyetlen szánalmas olvasni sok felnőtt férfitól a síró emojis kommenteket, hogy "jaj, csak nyissanak már a kocsmák". Egy koronavírusos ember naplóját is olvastam, fetrengett, a halálán volt, de söröcske, borocska kellett. Ez annyira undorít.


De ezt nem értem, hogy miért kéne mindenkinek itthon ülni, hát viszik a netemet, a netflix folyamat leáll, a torrent meg lassú.

2020. máj. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!