Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A legtöbb középiskolás diák...

A legtöbb középiskolás diák miért ilyen nyüzüge a tanárokkal szemben?

Figyelt kérdés

14-18 éves korosztály, nem mernek semmit szólni egy tanárnak.


Bármit mondhat a tanár csak állnak némán.



Én mindig felléptem ha úgy éreztem nekem volt igazam és sokszor jobban is jöttem ki.


Sokan túlságosan félnek a tanárok "hatalmától"



2020. máj. 6. 11:56
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
14%

Azért, mert a mai tanéárok kezében nincs megfelelő és hatékony fegyelmezési eszköz. A diák egy rakás pszichés szemetet hoz otthonról, azokat leveri - mert leverheti, ha a tanár kiszolgáltatott - a tanárokon, mert otthon nem meri. Emellett serdül, és egyébként is a legtöbb kamasz kissé buggyant és instabil. Ehhez kéne a stabil szülő, ugyebár ...


Amíg a tanárokat megveti a saját vezetőink, amíg nincsenek megfizetve, nem kapnak VALÓDI elismerést és nincs rendes fegyelmezési eszköz a kezükben, addig lehet "nyüzüge" a diák. Ez a rendszer bűne.

2020. máj. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
97%

Hát ehhez nagy ész kell, hogy megválaszold magadnak is akár.

Sok ember nem olyan személyiségű, aki majd a későbbiekben is kiállna igazán az igaza miatt.

A tanár egy "felettes, főnöki" pozícióban van, egy GYEREKKEL szemben. Egy gyerekkel, aki még mondjuk 14 éves, előtte fél évvel még általánosba járt, és mackóba rohangált a suliudvaron.

Sokszor jobb amúgy kussba lenni, mert néhány tanár egójának jobb ez, és hidd el, többször jönne ki a gyerek negatívan a szituból. Tehát inkább okosabbak azok, akik kicsit csendbe maradnak.

Mondom úgy, hogy én is folyamat kiálltam magamért, az igazamért, bár ez így hülyén hangzik. A tanár lead egy tananyagot, könyvből, mi tud olyan sok konfliktus lenni a suliban? Volt hogy "vitáztunk" a tanárral, de ész érvek voltak, és sokszor meghallgattak, mert 5 felé húzó átlagom volt. De egy nem ennyire sikeres gyereket már nem hallgattak így meg....és ő átlagba csak rosszul jött ki.

Az én egyik esetem: az ofőnek pedzegettem, hogy szerintem hasznosabb lenne rajz óra helyett plusz matekóra, amire ő igenelt, de hát nem változtatható meg a tanrend. ennél jobban mit lehetne nagyon balhézni tanárral kb? Az hogy 5+5 nem egyenlő tízzel? Mert de, és a tanár szerint is, a könyv szerint is, ha szerinted nem, akkor barátom.....

2020. máj. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

#1

A nyüzüge gyengét jelent, lehet félre értetted a kérdést.


Én úgy értettem, hogy éppen a diákok nem mernek szólni egy tanár ellen. Ez inkább jobb gimnáziumokban, középiskolában jellemző.


Attól mert valaki tisztelettudó még kiállhat saját magáért, plusz én azt tisztelem aki megérdemli

2020. máj. 6. 12:06
 4/22 A kérdező kommentje:

#2


Igaz amit mondasz de szerintem ez nem jó jel.

Szerintem az életben azok lesznek sikeresebbek akik ki tudnak állni magukért, engem nem zavar ha akár intőt is kapok, ha igazam van ki fogok állni érte.



Elég sok konfliktus lehet iskolában, a tanításon kívül is sok dolog történik

2020. máj. 6. 12:09
 5/22 anonim ***** válasza:
87%

Ez iskolafüggő. Jártam a megye egyik legjobb gimijébe, még ott is sokan visszapofáztak. Aztán OKJ miatt jártam egy szakközépbe is. Ott kb. a diákok uralkodtak.

Pont nem az az általános, amit írsz.

2020. máj. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
100%

Jó, de nem mindenki ugyan olyan, ezt nem tudod befolyásolni. Egy introvertált ha beleszakad, se lesz olyan típusú ember, mint egy extrovertált.

ezt értsd meg, nem mindenki ugyan olyan, és nem minden fekete vagy fehér.

2020. máj. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
80%
Maradjunk annyiban hogy a "nyüzüge" fizikai gyengeséget jelent úgyhogy ebben a formában ahogy a kérdésben szerepel, nincs értelme. Hacsak nem arra vagyunk kíváncsiak hogy miért nem verik meg a diákok többször a tanárt.
2020. máj. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Jó végülis nem jártam az ország összes iskolájába úgyhogy nem tudom pontosan mi az általános, de azért szerintem elég sok olyan diák van mint amilyet leírtam, és nem értem miért.

Nem azt kéne tanítani, hogy a tanár szava szent hanem, hogy álljanak ki magukért.



Bocsánat ez jutott eszembe, hogy nyüzüge. De a leírás alapján mindenki érti, hogy mire gondolok

2020. máj. 6. 12:26
 9/22 anonim ***** válasza:
Attól még, hogy tanítod, nem biztos, hogy úgy lesz. Előbb is leírták, aki introvertáltnak született, abból nem lesz extrovertált.
2020. máj. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

#9


Szerintem nem kell extrovertáltnak lenni azért, hogy érvényesítsük az akaratunkat. Ahogy írták korábban nem minden feket-fehér, egy introvertált is kiállhat a saját véleményéért. Ha nem képes rá, fejleszteni kéne ebben az irányban

2020. máj. 6. 12:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!