Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is érzi úgy, hogy vidéken...

Más is érzi úgy, hogy vidéken több a kötekedő ember mint Budapesten?

Figyelt kérdés
Vidékre költöztem és úgy látom vidéken jobban kötekednek az emberek mint Budapesten.Pl.Most,hogy itt a jó idő és süt a nap felteszem a napszemüveget amiért elkezdenek bámulni és esetleg be is szólnak.Ezt amíg pesten laktam nem tapasztaltam,csak itt vidéken.De írhatnék még ezernyi ilyet amivel pesten a kutya sem foglalkozik vidéken abba nelekötnek.Más is van aki így látja ezt!?
2020. máj. 6. 14:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
Melyik vidéki faluban vagy városban tapasztalod ezt? Ugyanígy vagyok ezzel.
2020. máj. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
#1 Göd.
2020. máj. 6. 14:28
 3/15 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
73%

Én éltem nagyon vidéken is 20+ évet (Szabolcs megye), most meg Bp-n élek jó pár éve.

Hadházi mondta ezt egyszer jól: "mert nagyobbat kell mondjunk" És ezt de éreztem ott vidéken.

Itt Bp-n, kedvesebbek a szomszédjaim, őszintén, szorosabb is a kapcsolatunk, elfogadóbbak az emberek, nem pofáznak bele az életedbe. A rendőrök is jobb arcok. Szóval én bírom Bp-t, mondjuk mi Újbudán lakunk, jobb környéken. De sok dologban érzem, hogy amúgy nem vagyok nagy városi életű, mégis jobban érzem itt magam, az emberek miatt.


Viszont szerintem az sem mindegy, ki honnan merít. Balatonon, ahol van a nyaralónk, ott is jó arcok az állandó lakók. Tehát, én úgy érzem, a Tiszán-túl kicsit..."olyanabb" arcok vannak, a Dunától nyugatra jobb fejek az emberek, jobban is keresnek, stb...ezt sok dolog befolyásolja, és most hosszú lenne eből írni egy szociológiai tézist, és nem a kérdéshez tartozik. :D

2020. máj. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
60%

Én évek óta azt tapasztalom, hogy egyáltalán a BP-hez kötődő embert már nem szeretik. Nem csak most, a vírus idején, hanem évekkel ezelőtt se. Megálltunk bárhol (legyen É/D D-túl, vagy épp a Tiszántúl), egy kis üzlet, büfé, stb előtt, meglátták az autó rendszámát, máris kinéztek mindenhonnan. Nem üdülővárosokra gondolok, mint pl Zalakaros, ott gondolom megszokták, hogy sok az idegen, hanem kisebb községekre. Ha csak úgy meséltek volna erről szerintem el sem hiszem, de ez többszörösen saját tapasztalat.

Szerintem amíg nem ismernek meg jobban, nem lesz könnyű dolgod. Egyébként bármilyen netes fórumra mész, a vidék-pest közötti ellentét mindenhol látszik. Ők azt mondják, a Pestiek lenézőek. Szerintem ez fordítva fokozottan így van.

2020. máj. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
56%

Én is észrevettem.

Engem sem fogadnak el, pedig itt lakom már vagy 4 éve.

Nem hangoskodom, semmi rosszat nem csinálok, mégis rendszeresen belémkötnek.

Pl nem tetszett a tisztelt szomszédnak, hogy szóltam hogy ne álljon már be a SAJÁT kapubejárómba mert szeretném használni.

De a legszebb az volt, hogy vágtam a füvet a SAJÁT háaz előtt, és jött a szomszéd hogy én ezt hogy képzelem amikor ő itt áll. :D

Mikor elküldtem a francba még meg is fenyegetett, hogy idézem "neked ebből bajod lehet".

Na ott szakadt el a cérna és ott akartam elpusztítani, de elszaladt. :D

Egyszóval én vagyok itt a közellenség amikor soha nem szóltam senkihez egy rossz szót sem, nem hangoskodom, nincsenek állataim, stb....

Szóval megvan a véleményem.

Pest megyei település egyébként.

2020. máj. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%
Én személy szerint még nem találkoztam annyira süllyedt értelmű egyénnel, aki egy napszemüvegért beugatott volna. Szerintem neked csak peched volt, ennyi. Gyökerek mindenhol vannak.
2020. máj. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
44%

Én nem így látom. Mindenhol (Budapest, nagyobb város, kisváros, falu) találkoztam már nagyon kedves és bunkó emberrel is. Nem attól függ, hogy hol él valaki.

Én a lenézést viszont nagyon látom Pestieken. Ismerősök jöttek hozzánk, megyeszékelyen élünk, nem egy kis faluban. Erre megkérdezik csodálkozva, hogy nálatok is van Tesco??? Nálatok is van mozi???? Nálatok is szokott dugó lenni??? Stb. :D De munkára is igaz ez. Pesti partnerekkel nehezebb együtt dolgozni, mint más városokban levő cégekkel.

2020. máj. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
74%
#4: Megöl a kíváncsiság, honnét tudták a rendszámodról, hogy pesti vagy!
2020. máj. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
64%

Én egy 10 ezer fős városban lakom, nem kötnek belém soha, max a kisebbség de ők is csak leakarnak húzni ennyi. Nagyon ritkán az öregek játsszák az eszüket pl. kocsmában... Fiatalok (magyarok) mindig nagyobb városban kötnek belém. Egyik megyeszzekhelyen hátulról vert pofán egy ismeretlen közterületen. Nálunk ilyet nem lehetne megcsinálni, vagy csak úgy hogy annak híre megy.


Az viszont igaz, hogy nem szeretjük a pestieket és nem Budapestről van szó, hanem a tőzsgyökeres pestiekről. Mivel egy udulohelyen lakom, sokszor derül ki hogy az arcoskodó pesti... Lejön ide és veri magát, ahogy a németek is sokszor. Aztán egy idő után általánosít az ember.

2020. máj. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
43%
Igen, van, hogy vidéken ízléstelenebb a csípkelődés mint városon és van kötekedés is.
2020. máj. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!