Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire erkölcstelen, ha...

Mennyire erkölcstelen, ha valaki a jogosítványát, érettségiét, diplomáját pénzért veszi? Ez mennyire gyakori? Nem okoz bűntudatot az adott személynek? Hogy lehet így élni?

Figyelt kérdés
Persze lelki beállítottság függő is és valakit nem hatja meg.
2020. máj. 6. 16:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
20%

A jogosítvány vásárlását elitélem, mert az olyan ember valószínüleg már sokszor megbukott, mert nem tud vezetni, így mégis részt vesz a forgalomban.


A többi csak egy darab papír, csak azért szerzik meg sokan mert kell valamihez és a mögötte álló tudás (hiánya) nem számít. Voltam már olyan okj képzésen, ahol úgy kaptam kitűnő bizonyitványt mezőgazdasági ismeretekből, hogy be kellett fizetni a tandíjat, aztán küldték az anyagot és menni kellett "vizsgázni", ahol én voltam a 15 emberből az egyetlen aki készült, mégis a legrosszabb bizonyítvány 4es lett, mert ők is kifizették a tandíjat és csak ez számít. Akkor ez nem megvett bizonyítvány? Szerintem de.

2020. máj. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
46%

Ez nem csupán erkölcs társadalmi normát sért (aminek a betartása jogilag nem kötelező, be nem tartása esetén "csupán" jóhírünk csorbul), hanem vesztegetés bűncselekmény, ami még csak nem is vétség súlyú, hanem bűntett!


Btk.

sztegetés

290. § (1) Aki gazdálkodó szervezet részére vagy érdekében tevékenységet végző személynek vagy rá tekintettel másnak azért ad vagy ígér jogtalan előnyt, hogy a kötelességét megszegje, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

2020. máj. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
46%
Vesztegetés
2020. máj. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%
Nos ez az adott papír függvénye, habár én nem igazán értem, hogy ezt, hogyan lehet megcsinálni a XXI. században, amikor minden szarrá van dokumentálva és mindennek utána lehet nézni.
2020. máj. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Ramos ökle ***** válasza:
0%

Sajnos nem tudok válaszolni a kérdésekre, de aki ezeket veszi, az valamilyen mentális betegségben szenved, torz önképe van, vagy valami komoly baja.

Gondolj bele, akinek a csalással elért vagy megvett eredmény ugyanolyan jól esik, mintha tényleg megérdemelte volna, az lelkileg nem egy felnőtt, egészséges ember.

2020. máj. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
44%
Személyes véleményem szerint a jogosítvány megvásárlása a legnagyobb bűn ezek közül. Azzal akár meg is ölhetsz valakit. A vásárolt diplomával az illető csak saját magával cseszik ki. A hozzá nem értése hamar kiderül és hamar is repül minden munkahelyről, de diplomától függően ez is veszélyes lehet. Például egy kamu orvosi diplomával azért elég súlyos károkat tud okozni az illető, bár nézetem szerint aki hozzá nem értve belevág egy operációba, az egyenértékű egy potenciális gyilkossal. Az érettségi ugyanmindegy, mert kb semmi jelentősége nincs. Mintegy 8 általános, kb annyit.
2020. máj. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
44%

Jogosítványt meg diplomát soha, de az érettségit simán megvenném, ha lennének kapcsolataim.

Semmit nem ér, nem ad szakmai tudást, csak sok helyen elvárás. Fodrász OKJ-ra jelentkeznék, ahova feltétel az érettségi. De semmi másra nem használnám, csak arra az 5 percre, hogy bemutassam a jelentkezésnél meg a vizsgán. Nem hiszem, hogy ezzel bárkinek is ártanék.

#5: Senki sem azért vesz érettségit, hogy jól érezze magát tőle és büszke legyen rá. Hanem hasonló okok miatt, mint amit én is leírtam.

2020. máj. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
41%

Nem értem mi ez a jogsis felháborodás. Pont nem azok ölnek meg embereket akik megveszik. Hidd el a részeg x éves fiatal sofőr aki 160-al kisodródik a kanyarban az nagyon is tud vezetni, csak a felelősség tudata nulla és szinte minden extrém gyorshajtóra ez igaz.

Aki tényleg nem tud vezetni az max lassan megy és ez frusztráló, vagy meghúzza a kocsid, beléd tolat, neked megy a kereszteződésben a városban és hasonlók, de nem fog megölni.

A diploma sokkal gusztustalanabb amúgy. Egy jogsi nem nehéz csak költséges. Egy diploma pedig nehéz is és költséges is még akkor is ha nem vagy fizetősön.

De egyebként engem egyik sem érdekel, ha valaki szeretné vegye meg, attól még az én munkám nem viszi el, mert nem fog hozzá érteni és nem veszik fel, max valami manager pozícióba, de ha nagyon idegesít felmondok és keresek máshol allást, szóval engem nem érint.

Az érettségi egy könnyű teszt ha kettes a cél, szóval ha valaki megszeretné venni, akkor hajrá, csak magával szúr ki mert pénz kidobás. Persze ha jó jegyet vesz mert kell az egyetemre az más kérdés.

2020. máj. 7. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
74%
Vezetésnél a töketlenkedők lényegesen veszélyesebbek, mint a gyorshajtók. Aki rendszeresen autóval jár tudja, hogy miért. A forgalom átlag sebessége jobb utakon 85 és 105 km/h között mozog. Az igazán súlyos balesetek pedig egy jelentős része előzés közben történik. A 60-al tötyögő nyugdíjas remekül le tudja lassítani a forgalmat teljesen indokolatlanul. Ha nem tud normális iramban biztonságosan vezetni, akkor ne vezessen! Feltartja a forgalmat, mögötte ideges lesz mindenki, és olyan előzésekbe fogja belehajszolni a mögötte jövőket amibe nem szabadna. Persze a baleset okozója nem ő lesz, hanem, aki előzött, és ő majd nagy mellénnyel hangoztatja, hogy a gyorshajtók... Háziorvos vagyok, az ilyen 70-80 körüli néniket-bácsikat az összeset elküldjük "pályaalkalmasságira", ha jók a reflexei mehet, ha nem, akkor felejtse el az autót!
2020. máj. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Ramos ökle ***** válasza:
27%

7-es, aki egy érettségit nem képes manapság összekaparni, annak még ollót sem adnék a kezébe, mert valószínűleg retardált. Ez nem sértés, vannak olyan emberek, akik szellemileg nincsenek az átlag szintjén sem, sőt...

Legutóbb egy 50+-os ismerősöm érettségizett család és munka mellett, jó eredménnyel, pedig ő nem az a típus, aki könnyen megjegyez bármit is. Aki nem teszi bele a munkát, az olyan is, nulla ember. Ha lepontozol emiatt, akkor is igaz. :)

2020. máj. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!