Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » “Mi” mindig is ilyen rossz...

“Mi” mindig is ilyen rossz indulatúak voltunk?

Figyelt kérdés

Csak szerintem van mostanában sokkal több rosszmájú, kárörvendő, rosszakaró ember mint eddig? Rengeteg közösségi felületen lehet olvasni hogy különböző csoportok, rétegek ( ahogy észrevettem leginkább az általános alkalmazotti státuszban robotoló réteg) a másik kárán örömköd. Vagy éppen annak szurkol hogy senki ne kapjon semmilyen támogatást mert ő sem kap. Ugye a szomszéd tehene... Nem kell sokat az FB-n se keresgélni hogy ilyen kommentekbe ütközzünk. Ahogy észre vettem senki se azt akarja hogy neki jó legyen hanem csak annyit hogy a másiknak még rosszabb.

Olyan nehéz lenne a másik a sikerének örülni? Vagy néha nem a másik anyagi helyzetén lovagolni? Attól hogy nekem rossz még a másiknak lehet jo, nem? És ha a másiknak jó az lehet hogy közvetetten rám is jó irányba fog hatni. Én egy lassan csődbemenő vállalkozó vagyok ( mert a segítség nekünk is elmarad) de én lennék a legboldogabb ha pl. a gyári melósok vagy bárki más kapnának egy kis segítséget.


2020. máj. 7. 08:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
86%
Ja szar a világ. Undoritó. Kár hogy ebbe kell éljünk
2020. máj. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
#1-es. Félre értés ne essék. Engem csak az érdekelne miért jobb valakinek attól ha a másiknak szarabb? Engem nem kell félteni. Álltam már fel 2008 után is. Szeretem ezt a szerinted “szar” világot. De az ilyen gondolkodással nem tudok kibékülni.
2020. máj. 7. 08:57
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Az ember sokszor azert akar a masiknak rosszat hogy a sajat fajdalmat enyhitsek vele. Tipikus ha nekem rossz masnak se legyen jo gondolkozas. Sajnos sokszor en is hamarabb tul vagyok a rossz dolgokon ha tudom hogy mas is atelt mar hasonlot, viszont ezt meg nem tartom rosszindulatunak csupan a lelkem egy loketnek erni hogy en is kepes leszek felallni.

Viszont itthon nagyon sok a felszin, senki nem beszel valodi erzeseirol masoknak biztos vagyok benne hogy aki itt kionti a lelket arc nelkul , a kulvilagnak semmit nem mond ezekrol ilyenkor lesznek a problemak. Ha az ember mindent magaba tart , nem beszeli esetleg sirja ki belulrol felemeszt igy lesz az irigy, boldogtalan rosszindulatu ember. Nem erzik jol magukat de annyira elkeseredtek hogy attol jobban erzik magukat 2 percig mert masnak rossz nem csak nekik. Nekik ez a 2 perc is hatalmas dolog.

Tudom mert voltam ilyen! Szerencsere nekem sikerult pozitiv dolgokat kihoznom a boldogtalansagombol es minel jobb emberre torekszem vallni.

Hozza teszem soha nem volt aki meghalgasson ha lett is volna magamra huztam egy pancelt mert azthittem ha elmondom az erzeseim bantani fognak. Ezt mar ugy ahogy lekuzdottem es hatra hagytam a magam kikesziteset. Nem szegyellem az erzeseim.

Ezt kene sok embernek felfogni hogy azert mert szemet vagyok attol meg nem leszek elorebb a masiknak nem lesz rosszabb azert mert en azt akarom. Meg ha ugy tunik meg sem erdemli a jot nem tudhatjuk mi van a dolgok hata mogott ezert felesleges irigykedni!

2020. máj. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
85%
Csak szólok, társadalmi rétegtől független a jelenség, nem kell az egyszeri melósra kenni. Egyébként meg igen, az emberek ilyenek voltak már régen is, csak most még sikerült lejjebb jutni, plusz sokkal könnyebb ilyen esetről hallani az internet óta.
2020. máj. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Bár én nem látom ilyen sötéten a világot. Mindig is voltak rosszindulatú emberek. Csak kevésbé látszott. Gyerekkoromban, tinikoromban nem volt net, fb, stb.

Ugye van a mondás, hogy fb előtt csak a családod és közeli barátaid tudták, hogy milyen hülye vagy. Ez igaz a rosszindulatúságra is. Max. a szomszédot tudta kibeszélni a pletykás vénasszony. Most meg írhat minden cikkhez valami gonosz beszólást :)

2020. máj. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

3,4,5-nek is köszönöm a korrekt válaszokat. Mentek a zöldek.

#5. Igen mindig is jelen voltak ezek az emberek de mintha most a vírus ideje alatt megsokszorozódtak volna.

2020. máj. 7. 09:20
 7/19 anonim ***** válasza:
6: Most több idejük van :D Sokan nem tudnak dolgozni és nem is igazán lehet eljárni úgy, mint korábban.
2020. máj. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Olyanból is elég sok van, akik hülyeségeken problémáznak mégse tesszük szóvá:)
2020. máj. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
47%
Az a probléma, hogy azok, akik a járvány idején is dolgoznak, azok nem kapnak semmit az államtól. Akik meg otthon meresztik a hátsójukat, azok meg bértámogatást, albérleti támogatást, ingyen tanfolyamokat stb. Szóval mindent kapnak. Mert nekik jár, a semmire, a nulla teljesítményre. Csak mert megszűnt a munkájuk. Nehogy nélkülözni kelljen szegényeknek. Aki meg húzza az igát a járvány alatt is, az meg nem kap semmit. Nekik kellene inkább a bértámogatás! Ha a dolgozó emberek is azonos mértékben lennének támogatva mint a lumpenek, akkor talán kevesebb lenne a rosszindulat.
2020. máj. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Petőfi szerint


"Nem sűlyed az emberiség!

Ilyen gonosz vala rég,

Ilyen gonosz már kezdet óta...

Hisz különben nem kellett vóna

Százféle mesét,

Eget, isteneket,

Pokolt és ördögöket

Gondolni ki, hogy zaboláztassék."

2020. máj. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!