Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » "Mindig elérem, amit akarok!...

"Mindig elérem, amit akarok! " - Ez a kijelentés miért olyan idegesítő mások számára? Nincs bennük elszántság, önbizalom hiányosak, lúzerek és ezért vált ki belőlük ellenségeskedést?

Figyelt kérdés

Ha valamit el akarok érni az általában sikerül (hacsak meg nem gondolom magam).


Ha valaki meghallja ezt a hozzáállásom, egyből ellenséges lesz. Miért van ez? Szégyenli, hogy ő képtelen rá, mert nincs akaratereje, elszántsága?

29/F


2020. máj. 7. 18:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%
Részemről azért ellenszenves ez a kijelentés, mert azt sugallja, hogy nincsenek elveid és képes vagy bármit megtenni.
2020. máj. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

A helyzettől és a hangsúlytól függ.

Nemcsak egészséges önbizalmat, de nagyképűséget vagy kegyetlenséget is sugallhat.

2020. máj. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
98%
Ez ÍGY kifejezetten nagyképü, provokatív kijelentés, és kizárt, hogy MINDEN ESETBEN igaz lehessen. Vannak olyan külömények, amin semmiféle akarat nem változtat!
2020. máj. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Elfeledkezel a rajtad kivul allo korulmenyekrol es masok szabad akaratarol. Vagy mantrazod a tukor elott, akkor is, ha nem igaz. Mindketto lehet zavaro a realitas talajan allok szamara.
2020. máj. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
97%

Ez egy ostoba kijelentés, és az emberek általában nem szeretnek ostobákkal beszélgetni. Max így mondhatnád:

"EDDIG SZERENCSÉRE ÁLTALÁBAN mindent elérTEM amit akarTAM.

2020. máj. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is elérek bármit amit akarok....


Egy pillanat csak lemosom a vért a késemről, a pénzt pedig elhelyezem a páncélszekrénybe.

2020. máj. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
85%

Mert csak 164 cm vagyok. Mindig segítséget kell kérnem, ha a felső polcról kell valami.


Akarni meg a wc-n kell.

2020. máj. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
96%

Nagyban függ attól, hogy miről van szó. Ha olyan célról, ami nem érint másokat, hanem téged épít -pl. kitűzöd magad elé, hogy jól kigyúrod magad, vagy alaposan kitanulsz egy szakmát - akkor úgy van, ahogy mondod. Gyengeség és irigység, ha emiatt ellenségesek lesznek.

Ha viszont olyat tűzöl ki, amivel átgázolsz másokon és rombolsz pl. el akarod venni valaki párját, vagy az állását - akkor természetes, hogy nem leszel szimpatikus.

A stílusod alapján te már alapból gőgösen állsz más emberekhez, ez sem szokott nyerő lenni.

2020. máj. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
71%
Én megértelek, Viktor, de keveseknek sikerül így, mint neked!
2020. máj. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem tök rendben van, így kell hozzáállni mindenhez, hinni kell magadban, nem értem, miért vált ki ellenszevet ez másokból, hiszen nem az ő életük. Vagy lehet szimpatikusabb lennél, ha azt mondanád, én egy életképtelen sz.r darab vagyok, engem leköpni sem érdemes :D Akkor talán úgy éreznék, hogy ők jobbak nálad, nem tudom... De egyetértek a hozzáállásoddal, én is így gondolkozom, ha valamit eldöntök és szeretnék, azt úgy alakítom, hogy sikerüljön :)
2020. máj. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!