Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagyon sok ember (fiatal)...

Nagyon sok ember (fiatal) miért tartja annyira menőnek, hogy fütyül a koronavirus miatti korlátozásra? Ennyire egészségesek a magyarok?

Figyelt kérdés
A facebook-on gyakorlatilag stíl lett kifigurázni a koronavírus járványt és az intézkedéseket. Sokaknak olyan borítóképe van, ami Michelangelo "Az ember teremtése" című festményén be van retusálva egy kézfertőtlenítő meg mindenféle szarkasztikus posztok vannak a "nyuggervírusról" (ahogy ők nevezik). De külföldön is mindenki egészséges (Németországban és USA-ban is tömegtüntetések voltak a korlátozás feloldására). Arról nem is beszélve, hogy mindenki anyázza a hatóságokat, mert a vírus miatt nem lehet majd bulizni meg nyaralni. Most komolyan ennyire jó egészségi állapotnak örvend a magyar lakosság, hogy senki sem tart a koronavírustól? Én konkrétan fiatal autoimmun beteg vagyok és engem lazán elvinne ez a vész ellentétben egy influenzával (amire be se vagyok oltva). De egy magas vérnyomásos is elég komoly veszélyben lenne ha elkapná.

2020. máj. 11. 09:13
1 2 3
 1/23 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
86%

Az adott témával kapcsolatos mémek posztolgatása, és humoros oldalának megfogása nem egyelő azzal, hogy fütyülnek az intézkedésekre, és amúgy pl nem tartják be a szabályokat.

Én is megfertőződtem, mégis röhögök a 9gag-es posztokon, és én is csináltam már mémet róla.

Gondolom 30+ vagy.

2020. máj. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
85%

Talán azért mert ebben az országban nem történt olyan eset amikor egy 100% egészséges ember elhunyt volna. Akik meghaltak azok belehaltak volna egy erősebb influenzába is.

Ellenben sikerült bedönteni a gazdaságot, több százezer ember maradt munka és pénz nélkül.

2020. máj. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
74%
Mint az talán te is tudod, Magyarországon, egyetlen 30 év alatti áldozat sem volt eddig, 40 alatti is csak kettő, ha jól tudom. Aki belehal, többnyire 60 év feletti. Ezért nem félnek a fiatalok, és némiképp jogos a "nyuggervírus" becenév. Azt is érdemes megnézni, hogy egyes megyékben a "járvány" kezdete óta összesen 50-60, vagy még kevesebb fertőzést sikerült igazolni, tehát ott járványról nem is beszélhetünk. Aki beteg, és ezáltal érzékenyebb a koronavírusra, vagy bármi másra, az vigyázzon magára, de miattuk nem bénulhat meg az egész ország.
2020. máj. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
11%
ez semmi. én as problémát inkább a csoportosulásban látom. mikor az ablakból nézem hogy 8-10 fős bolyok mennek el biciklivel előttünk (kb egymás seggében nem másfél méterre de fél méterre sem egymástól), röhögcsélve vagy görkorisok. esetleg 6-7-en tolják a babakocsit.
2020. máj. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
7%
Kulturankban kell keresni a megoldast. Mifelenk az idos ember mar csak tisztelnivalo, de valojaban teher. Nem elnek egyutt a generaciok. Torvenyt kellett hozni meg arra is, hogy a fiataloknak feleloseguk van az idos rokonaikkal szemben (nem is olyan regi dolog ez!). Nem elunk mar tradicionalisan, aparol-fiura mar csak a csaladi nev oroklodik. Ezt hozta a civilizacio ebben a regioban.
2020. máj. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 nemaRendőrség ***** válasza:
61%

A fiatalok tolják le???

Folyamatosan arról panaszkodnak a boltosok hogy a nyugdíjasokat nem érdekli a védelmi idősávuk. Napi 50-60 embert kell kizavarni még kisebb helyeken is mert le se tolják. "Csak egy tojásért jöttem", "elfelejtettem a lisztet" stb. Én is mindig látom őket. Maszk sincs a felén.

Fiatalokról nincs ilyen info, pedig van pár boltos ismerősöm.


Igen, hőbörgünk, mert semmi értelme. Az idősek közül is csak hébe hóba öl meg 1-2 embert.

2020. máj. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

#2: Akkor az a pár százezer autoimmun/magas vérnyomásos/cukorbeteg/aszthmás stb. krónikus beteg fiatal/középkorú ember mehet a Tajgetosz-ra? Mert ugye nemcsak az idősek veszélyeztetettek. A fiatalok pedig igenis sz**nak az egészre, mert különben viselnének maszkot és nem csavarognának, miközben ostobaság hasonlítani az influenzához, mert annál sokkal erősebb vírus. Ezt szakértők ezerszer elmondták.

Amugy 26 vagyok fentebb írtam már.

2020. máj. 11. 09:53
 8/23 anonymousreview60 ***** válasza:
13%
A nyuggervírus kissé fura kifejezés. Az angol "boomer remover" magyarul "ratkóirtó" lenne kb.
2020. máj. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonymousreview60 ***** válasza:
86%

"A fiatalok pedig igenis sz**nak az egészre, mert különben viselnének maszkot és nem csavarognának"

1. Vidéken erősen fellazították a korlátozásokat, tehát ott csavaroghatnak is.

2. Budapesten elsősorban a 40 alattiak hordják a maszkot. A napközben kijáró 50 felettieken gyakorlatilag nincs maszk. A legtöbb maszkos huszonéves.

2020. máj. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
35%
épp a korlátozások miatt nem halt meg sok ember ti marhák..
2020. máj. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!