Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mik a jelei annak, ha valaki...

Mik a jelei annak, ha valaki antiszociális?

Figyelt kérdés

Mi látszik az illető viselkedésén?

(A szavazást csak kíváncsiságból raktam ki, nem csináltam még ilyet :)



2020. máj. 12. 22:06
A kérdező szavazást indított:
Nem beszélget másokkal
Mindig egyedül van
Kevés ismerőse van
Etc.
23 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Aki nem beszelget masokkal, az zarkozott.

Aki mindig egyedul van, az maganyos.

Aki keves ismerossel rendelkezik, az baratsagtalan.

Aki etcetera, az akar szociopata is lehet.

2020. máj. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Tudom, tudom teljesen random írtam választási lehetőségeket a kíváncsiság hevében.

Kérlek írjátok meg a válaszaitokat! Köszi!

2020. máj. 12. 22:15
 3/10 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
79%

Keveset van társaságban, és általában akkor sem ő a középpont. Szerintem az antiszociálisok szeretnek beszélgetni, sőt, még társaságban is lenni, csak A, hamar megunják, és utána vágynak az egyedüllétre B, a társaságnak meg kell ütni egy "bizonyos szintet", gondolok itt arra, hogy ha az adott személyt nem érdekli egy celeb újabb botránya, mert ő tudományokról akar dumálni, akkor nem fog beleállni üres locsogásba.

Attól, hogy antiszociális valaki, még ismerhetik sokan pl. munkahelyről, csak ezek nagyon felszínes ismeretségek.


Inkább az van, hogy ritkán jár el nagyobb társaságba, van pár barátja, azokkal viszont minőségi időt tölt. Új embereket megismerni nehezére esik, és ha elsőre nem szimpatikus neki valami miatt az illető, akkor az ismerkedés hamar zátonyra is fut. Ha attrocitás éri, "belekötnek", akkor inkább arrébb vonul, semmint leálljon vitázni.


Igazából most magamból indultam ki, én elég antiszociális életet élek... Tudnék még írni, de akkor hajnalig itt ülnék, és holnap dolgoznom kell. Meg amúgy is antiszoc vagyok. :)

2020. máj. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
98%

Amiről ti beszéltek, az nem antiszociális, hanem aszociális, introvertált, bár a 2 sem ugyanaz. Az antiszociális ember a pszichopata/szociopata kategória.

[link]

2020. máj. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Antiszociális ember általában pont az ellentéte annak, akire használni szokták ezt a kifejezést. Az antiszociális ember általában gyenge emberekkel igyekszik magát körülvenni, tőlük folyamatosan megerősítő gesztusokat követel, akit pedig gyengének ítél meg, de nem hajlandó neki nyalni, azzal kegyetlenkedik. Az aszociális ember általában pont az, akinek már volt néhány ilyen tapasztalata, és elkerüli a társaságot.
2020. máj. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
96%

Aki aszociális, az társaságkerülő, betegesen magába zárkózó, mert kevés az önbizalma, vagy mert szociális fóbiában szenved. Aki antiszociális, az társadalomellenes, közösségellenes, és ez tulajdonképpen egy személyiségzavar, idetartoznak a nárcisztikusok, pszichopaták és szociopaták.

Itt kifejtik, hogy mi kettő között a különbség, bár az aszociálist tévesen két sz-szel írták:

[link]

2020. máj. 13. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagy a fogalomzavar.

Én is aszociális vagyok,és volt olyan tudatlan rokonom,aki antiszociálisnak nevezett.

Ebben az a vicces,hogy a kettő pontosan egymás ellentéte.


Én nem akarok senkinek sem ártani,nem kívánok senkinek rosszat,nem vagyok rosszindulatú,még az antiszociális ember ennek ellentéte.

Áttapos másokon,nincsenek erkölcsi normái,nincs lelkiismeret és bűntudata.


Az aszociális emberek érzékenyebbek a világra,hamar felismerik a kegyetlenségét,és sokan ezért is vonulnak ki amennyire csak lehet a társadalomból,legalábbis képletesen.

2020. máj. 13. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2020. máj. 13. 13:08
 9/10 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
75%
Akkor az általam leírt jellemzők (vagyis saját magam) nem az antiszociális, hanem az aszociális emberek jellemzői. Köszi, eddig én is fogalomzavarban voltam. :D
2020. máj. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Aszociális, amiket írtok. Az tippelt jól, aki írta, hogy ez nem feltétlen befelé fordultságot jelent. Aki antiszociális, az pszichiátriai zavarban szenved, majdnem olyan, mint egy pszichopata. Nem feltétlen bűzözők ugyan, de minden szempontból hajlandó lehet a társadalom elleni cselekedetek elkövetésére (emberölésre is akár). Az aszociális az zárkózott, introvertált személy, nemritkán szoc.fóbiával, akár kényszerekkel, paranoiával megfűszerezve, de nincs kifejezett lázadási, ártó szándéka. Plusz aki egyedül van, az nem feltétlen magányos.
2020. máj. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!