Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet kitörni a lustasá...

Hogyan lehet kitörni a lustaságból?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm,aki sokra vihetné,mivel nagyon okos, tehetséges, de lusta.

Grafkus iskolába járunk és őt felvehették volna egy jobb iskolába, csak rosszak voltak a jegyei. Ez volt az egyetlen hátrány, mivel a tehetsége meg volt hozzá. Most is úgyanugy áll a tanulához, hogy csak ne bukjon, elég a 2-es. Nem is tanul, ha órán figyel azt megjegyzi és jobb jegyeket ír mint én akki tanul.

Nem akar a jövőjével foglalkozni mondván mivan ha holnap meghal. Ebből nem fog jó kisülni ha ezzel nem törödik, nem? (Ezt anyám példájából veszem)


Na de mivel tudnám motiválni, vagy vmi, hogy ne legyen ennyire lusta. Már a segge alá teszem neki a házi megoldáokat amivel én napokat szenvedtem, de ő még csak lese másolja, mondván lusta.

Ezzel mit lehet tenni? Csak a rajz és a sorozatok (anime) érdeklik


2020. máj. 15. 10:34
 1/10 Sunshinedoll ***** válasza:
72%
Ha ő magát nem érdekli semmi, akkor tök mindegy, hogy te meg a barátok mit csinálnak, leginkább csak rossz néven fogja venni. Amíg a barátnőd nem határozza el magát és nem lesz elege a saját bullshitjéből, és dönti el, hogy változtatni akar, addig ha te fejre állsz se fog semmi változni, max megromlik a barátságotok.
2020. máj. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
37%
De neked miért ennyire fontos, hogy neki jó legyen? Hagyd rá, ha ekkora idióta, nem a te gondod.
2020. máj. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Sehogy. Öcsém is ilyen. Kitűnő tanuló lehetett volna. A suliban elég volt meghallgatni amit el mondtak már meg is jegyezte. Ha nagy ritkán tanult rögtön kitűnőt kapott. Viszont az egész szak iskolát letojta, most van belőle egy bukott villanyszerelő. Viszont más területeken ami tényleg érdekli nagyon jól teljesít
2020. máj. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mert még mindig az számít, hogy hányas vagy matekból, ha egyszer nem érdekel? Én is ilyen voltam, ami nem érdekelt, abból nem voltam jó, szintén művészetis.
2020. máj. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Én csak jót akarok neki. Lett volna lehetősége ismét egy jobb iskolába menni, de leszarta, nem akart. Egyetemre sem akar menni, pedig akkor tényleg nem lesz belőle elismert vki.

De ha ettől megromlik a baratságunk akkor inkább hagyom, de mit tudok ilyenkor tenni? Nem tudok hozzá szólni, csak olyasmit hogy ez nem helyes

2020. máj. 15. 12:12
 6/10 anonim ***** válasza:
Attól még nem fog változni a fájó igazság, hogy lepontoztok.
2020. máj. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
OFF: Előző, te hol látod, hogy lepontoztak? (Én nem látom a saját válaszaimnál.)
2020. máj. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Van egy könyv,: Petr Ludwig: "Vége a halogatásnak!". Vedd meg neki, vagy ajánld neki.
2020. máj. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Azért feltünés mentesen szeretném, hogy egyszer csak azon kapja magát, hogy már mindenhez kedve van.
2020. máj. 15. 16:34
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nagyon rendes vagy, hogy így próbálsz segíteni neki, és teljesen megértem ezt az érzést, engem is frusztrálna, ha akármelyik szerettemnél ezt látnám, viszont én is azon a véleményen vagyok, hogy ezt a döntést neki kell meghoznia, ez egy olyan dolog, ami rajta múlik, és pláne te kívülről nem tudom megváltoztatni varázsütésre. Esetleg megpróbálhatnál komolyabban beszélgetni vele arról, hogy mik az álmai, miért érzi ennyire értelmetlennek a komolyabb küzdelmet stb. Aztán hátha pont egy beszélgetéseteknek hála fog benne felébredni valami. Sok sikert :)
2020. máj. 16. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!