Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sokan miért menekülnek kapásbó...

Sokan miért menekülnek kapásból egy önbizalomhiányos, negatív életszemléletű személlyel való beszélgetéstől?

Figyelt kérdés
Miért koptatják le azt aki olyan?
2020. máj. 15. 11:17
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
87%
Mert idegesítő.
2020. máj. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
91%

Minek együtt lenni egy ilyen emberrel? Mit kapok tőle? Ja, hogy leszívja az energiámat? Semmi szükség, hogy állandóan azt hallgassam, hogy milyen sz.r az élet, a sors miatt vagy ilyen, tényleg elég jó vagyok neked? Vagy bele se kezdj, úgysem fog neked sikerülni..stb.


Te milyen autót választanál például, ha most vennél egyet? Egy teljesen jól működőt, vagy ami ezer sebből vérzik, állandóan javítani kell, a gatyád is rámegy.


A negatív ember, még abban is hibát lát, hogy miért kelt fel a nap a mai napon.

2020. máj. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
86%
Mert senki nem kíváncsi a panaszkodásra.
2020. máj. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
84%

Mert szívesebben veszem körül magam olyanokkal, akik nem húznak le. Nem bírom elviselni, ha valaki rajtam akarja levezetni, hogy milyen rossz neki.

Persze, van amikor egy-egy barátom nehezebb időszakon megy át, ilyenkor azonban ez az negatív szemlélet átmeneti, és a lehető legjobban segítek neki(k) túllépni ezen.

Viszont például idegenektől, félismerősöktől nincs kedvem és energiám ezt hallgatni, ezért igen, a lehető leggyorsabban és legudvariasabban "lekoptatom" őket.

2020. máj. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
89%
Beszélgettem egy darabig itt az oldalon egy olyan személlyel, mint amit leírtál. Egyszerűen az életkedvem elment tőle, mert hiába próbáltam segíteni neki, hogy másképp lássa a világot és saját magát, semmi sem hatott rá. Csak magával és a negativitással volt elfoglalva, képtelen volt másról beszélni, csak a saját sanyarú sorsáról. Aki akarja, azon lehet segíteni, aki nem, azzal meg felesleges beszédbe kezdeni, mert lehúz maga után. Még én voltam a bűnös, hogy fél napig nem írtam neki. Én ezért kerülöm az ilyen embereket.
2020. máj. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
82%
nem érdekel a kínja. van nekem elég bajom, nem kell másé is
2020. máj. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
82%
Mert egy idő után rájössz, hogy nem tudsz rajtuk segiteni, csak is ők tudnak magukon. Te viszont pazarlod az energiádat akárhányszor nekifutsz elmagyarázni nekik, hogy az életben vannak szép dolgok is. Aztán kiderül, hogy mindez pusztába kiáltott szó.
2020. máj. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
91%
Mert energiavámpírok, lefárasztanak. Olyan, mintha feneketlen kútba dobálnám a tanácsadó szavaimat.
2020. máj. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
15%

Mert nem tudjatok elfogadni a masikat ... igen is erdekes lehet egy ilyen emberben megtalalni az erteket es ezaltal segiteni neki elindulni a helyes uton.


Leszivja az energiat? Nem! Ti vagytok egoistak.

2020. máj. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
25%
Mert gyávák
2020. máj. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!