Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez egy rossz tulajdonság?

Ez egy rossz tulajdonság?

Figyelt kérdés
Elkezdtem veszekedni egy régi osztálytársammal, akivel nem vagyok éppen túl jóban. Utálok veszekedni egyszerűen jól éreztem magamat közben. A hagyományos veszekedéseknek azonnal véget szoktam vetni mégha én vesztek is a végén, de fölöslegesnek tartom, viszont a mostani veszekedést valamiért élveztem. Érvekkel csatáztunk és jó érzés volt visszavágni a jobbnál jobb érvekkel. Hihetetlenül fellelkesülök minden egyes alkalommal, mikor új és újabb dolgok jutnak eszembe, hogy miért nekem van igazam. Ez egy rossz tulajdonságom? Vagy még hasznomra válhat? Valaki segítsen, mert komolyan nem tudom, hogy mi ütött belém :"3 !!! Köszi a válaszokat!

2020. máj. 17. 00:54
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem semmi baj ezzel. Örülj neki, legyél büszke magadra, hogy ilyen tökjó érvek jutottak eszedbe, csak ezért ne fikázzad a másikat, hanem tiszteljed őt tehát továbbra is. Szerintem lehetsz büszke, csak annyi a lényeg; hogy ne szállj el magadtól; szerintem vannak olyanok, akik ezt a kettőt sajnos összekeverik. :S :)
2020. máj. 17. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Természetesen ^^. Valószínűleg azért is nyertem meg a veszekedést, mert direkt ügyeltem arra, hogy ne a személyből vegyek ki rossz tulajdonságokat és mindkettőnk szemszögéből megvizsgáljam az ügyet. Köszi a válaszod és megnyugtattál, hogy mégsem vagyok olyan borzasztó :'3
2020. máj. 17. 01:10
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Amiről beszélsz, az inkább vitatkozásnak hangzik, nem veszekedésnek. Előbbit én is élvezni szoktam, szerintem vagyunk így vele páran. Félre kell tenni a személyeskedést meg az indulatokat, amennyire lehet, és akkor mehet, még épülhetsz is belőle.
2020. máj. 17. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Pontosan ezért élvezem annyira *-*. Mert nem kiabálunk, hanem teljes nyugodsagban érvelunk és ez hihetetlenül felpezsditő és izgalmas érzés. Rég éreztem már ilyet.
2020. máj. 17. 01:25
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem természetes hogy évek alatt felgyultek benned az indulatok egyes volt osztalytatsaid ellen így hogy most kulturált módon tudtatok megbeszelni ezt az egészet szerintem nincs vele semmi gond.
2020. máj. 17. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez épitö vita, nem veszekedés.

Ritka ha olyannal tud vki vitazni aki otthon van a temaban es erti miröl van szo és csupàn érvek-ellenérvek -konkluzio, ez mellett a masik szemléletének, motivaciojanak megértése jellemzi.az asszertiv kommunikàciot sejteti.


Tarsadalmunkat inkabb jellemzi a passziv agressziv kommunikacio meg a jàtszmàzàsok, vmint kisebbségi komplexusok miatti fölényeskedèsek lsd pl fönök ordit beosztott tür, vagy feltekeny feleség szàmonkér a fèrj meg szinten vagy tàmad vagy elnyomva magyaràzkodik stb.


En pl utàlom az érzelmeket szakmai vitàkban amikor pl egy problémàt vehemensen idegesen hatalmi fölennyel akarnak letàrgyalni, fáraszt hallgatni ezt a "gyerekes"hisztit, mig en diplomatikusan szépen a masik lehülyézése nelkül szàmokkal statisztikàkkal leteszem az asztalra az érveimet es ellenérveimet.

Intelligensebbek tudjàk is venni a lapot. De alapbol ritka sajnos a JÓ es epitö vita. Az emberek többsège nem ismeri az asszertiv kommunikaciot tele vannak frusztraciokkal amiket beleszönek meg nem a cél a lenyeg hogy megoldodjon egy problema hanem övé legyen az utolso szo nehogyma'a màsiknak legyen igaza stb

2020. máj. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Fhuu akkor nagyon szerencsésnek érzem magam hogy egy olyan féllel vitázhattam aki szintúgy értelmes, agresszivitás es bántás nelkul tudott velem vitázni. Nagyon értékes volt. Végül elfogadta a tanacsomat, amit próbáltam neki adni és kiderült, hogy o is nagyon élvezte a vitát es ritka hogy nem egy ilyen pl. Anyádba huzzál, nem te huzzal anyadba, veszekedés volt.
2020. máj. 17. 11:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!