Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek mekkora része...

Az emberek mekkora része képes érzelemmentesen gondolkodni?

Figyelt kérdés

Akár internetes kommentekről (itt is), akár a körülöttem lévő emberekről legyen szó - még a nagyon intelligens, okos emberek esetében is ezt látni - azt veszem észre, hogy sokan képtelenek valóban objektív véleményt alkotni csomó témában.

Azt értem ezalatt, hogy legyen mondjuk egy "A" állítás, ami vagy igaz vagy nem és adott egy személy: János.

János nem azt csinálja, hogy fogja ezt az "A" állítást és elkezd HITELES forrásokból kutakodni, megvizsgálja az A mellett szóló és ellene szóló érveket is együtt, majd ezekből következtet arra, hogy igaz-e az állítás vagy sem.

Azt csinálja inkább, hogy előre eldönti magában, hogy mondjuk A igaz és ezt próbálja alátámasztani nem is feltétlenül hiteles forrásokból származó adatokkal.

Ami A mellett szól azt megtartja, ami ellene, azt gond nélkül elveti.

És szerintem marha sokan ezt csinálják. Van, aki csak bizonyos témákban, mint pl politika, de van, aki mindenben.

Vélemény?


2020. máj. 17. 21:25
 1/8 anonim ***** válasza:
26%

100%

A legtöbb gondolatnak és döntésnek eleve nincs érzelmi töltete.

2020. máj. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
27%
Ma már egyre többen.
2020. máj. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
31%
Senki, az emberek így működnek, pszichológia könyvekben utána tudsz olvasni.
2020. máj. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
31%
Senki. A döntéseket korábbi emlékek alapján hozzuk meg, az emlékekhez érzelmek kapcsolódnak. Nincs érzelemmentes döntés.
2020. máj. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%
Biztos vagyok benne, hogy olyan ember nincs, aki minden témában a világon hideg logikát alkalmazva foglal állást, érzelmi alapon pedig soha.
2020. máj. 18. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%
Kb. 0%. Mindenkire hatnak az érzelmek.
2020. máj. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Minden érzések és impulzusok alapján történik. A pszichopata is így működik, csak ő maga felé képes, mások felé nem.
2020. máj. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egy svéd kutatás szerint az emberek 0,5-1%-a
2020. máj. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!