Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Diplomáról a legtöbb embernek...

Diplomáról a legtöbb embernek miért csak a pénz jut eszébe?

Figyelt kérdés
Ha valakinek mondom, hogy egyetemista vagyok, egyből azzal jön, hogy szakmunkásként is kereshetnék annyit, vagy akár többet is és úgy nem kellene évekig tanulnom. Az egy dolog, hogy anyagilag lehet egy szinten a kettő, szellemileg viszont kizárt. Hogy lehetne összehasonlítani egy fizikai munkás tudását egy orvoséval, vagy mérnökével? De mondhatnám igazából bármelyik diplomát, tudásban mind messze felülmúl egy egyszerű embert. Ja és ha a pénz teszi értékessé az embert, akkor egy bűnöző, vagy prostituált többet ér egy bolti eladónál?

2020. máj. 17. 21:31
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Ne foglalkozz velük, ők eddig látnak.

Persze, elképzelhető, hogy ha valaki 18 évesen elmegy targoncázni és kicsit odateszi magát, akkor többet fog keresni 4 év múlva, amikor kikerül az egyetemről pályakezdőként a másik.

De futtasd a gondolatmenetet 10 évvel tovább. Ha értelmes diplomát csinál valaki és ért is hozzá, halad előre a karrierjében, akkor 10 év múlva simán vezető beosztásban lehet (vagy más karrierúton senior akármi) és máris minimum dupláját keresi a targoncásnak. 8-tól 4-ig kényelmes, fűtött/hűtött irodában, karosszékben stb stb. Míg a targoncás műszakozik egy fűtetlen raktárban ugyanannyiért mint 10 éve.

2020. máj. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Clay Morrow ***** válasza:
83%
Nekem mindig a státusz jutott inkább elsőre eszembe, most is.
2020. máj. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

Mert ők maguk nem jártak egyetemre. Mondjuk sok egyetemista is lesajnálóan nyilatkozik egy kevésbé piacképes diplomáról. Fogalmam sincs, miért. Nekem 3 diplomám lesz, az első szakomat azért kezdtem el, mert érdekelt a téma és nem tudtam még, hogy mi legyek. Közben jöttem rá, hogy mit szeretnék dolgozni és annak a valaminek nem volt közös metszete azzal a szakkal. Vagy alig. Elvégeztem azt a szakot és elkezdtem dolgozni abban a szakmában, amiben szerettem volna. Közben elvégeztem a ráépülő mestert, mert érdekelt és mert egy nagyon drága képzés, amit később, fizetősön lehetőségem nem lett volna meglépni. Munkám meg papír nélkül is volt. Szóval így lett két diplomám és teljesen más területen több év munkatapasztalatom. Aztán mikor úgy éreztem, hogy kibámészkodtam magam, jelentkeztem egy harmadik képzésre alapszakra, ami már a szakmámra irányult, most azt csinálom munka mellett. Ez lesz a gazdasági értelemben vett egyetlen értékes papírom, de nagyon örülök neki, hogy kipróbálhattam magam a másik területen még fiatal koromban, mikor az ember agya jobban fog és ha valami hiba csúszik a rendszerbe, kérhet támogatást a szüleitől.

És nem mellesleg a legtöbb diplomás munka (fizessen akármennyit) sokkal jobb körülmények között zajlik, mint ahol a szakik dolgoznak. Lehet, hogy rossz a felfogásom, de inkább keresnék 200-at a korábbi végzettségemmel egy kényelmes irodában, ahol ingyen van a kávé, minthogy beállt izmokkal másszak fel a tetőre ismét, miután tegnap is a belem húzva másztam le onnan. 3 hónap alatt taccsra vágnám az ízületeim egy sima burkoló munkával, pedig edzek. Onnan tudom, hogy a saját lakásomban én csináltam a gipszkartonozást és a festést és én cipeltem be másodmagammal a bútorokat. (Ezúton is szeretném cáfolni, diplomaszerzés után sem felejtettem el, hogy hogy kell becsavarni azt a bizonyos égőt, amivel mindig jönnek, ha a diplomásokat kell ekézni. És azóta áramkört is tudok hozzá tervezni.)


Talán ha unatkozom, megcsinálom a doktori képzést is, fun lehet órákat tartani a diákoknak. :)

2020. máj. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
33%
Mert azt gondolják, hogy attól dől majd a lé...
2020. máj. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Sok embernek csak ez a szempont. Azt hiszik, hogy mindenki úgy gondolkodik, hogy legyen pénz.

És ha valaki így gondolkodik, akkor az is szempont, hogy mikor lesz pénz. Legyen minél előbb, amit pedig szakmunkással lehet elérni és nem egyetemmel.

2020. máj. 18. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Irigység csak, jobb szeretné az illető, hogy megmaradj azon a szinten, mint ő.

A legtöbb nem diplomásnak mindig komplexusa van, amiért ő "csak" szakmunkás, én azt vettem észre.

2020. máj. 18. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Sunshinedoll ***** válasza:
74%

Hát én azért találkoztam olyan egyetemistákkal és diplomás emberekkel, akik lehet, hogy magolni kva jól tudtak, de általános iskolás ismeretekből hiányos volt

Olyan is volt, aki elsőévesen már olyan szinten volt, hogy a professzor azt mondta, hogy már taníthatna ilyen tudással, viszont az életvitelszerű sokaknak triviális dolgokhoz nem értett egyáltalán.

Nekem volt olyan csoporttársam kémia laboron, aki 20 évesen azt se tudta, hogy kell a vizet felforralni, meg olyan is, akinek a kérdései rendszeresen kifogtak a matematika professzoron, de 5 percnél tovább kommunikálni nem tudott senkivel általános dolgokról, mert annyira rossz szociális készségei voltak.


Sok olyan első generációs diplomást ismerek, akiknek az újgazdag munkás szüleik elvárták, hogy mindegy miből, de diplomája legyen a gyereknek, akik erre úgy ahogy elvégeztek egy olyan szakot, amit épp a legkönnyebbnek ítéltek meg, de okosabbak nem nagyon lettek tőle, ellenben lett egy diplomájuk.


Nem lehet összehasonlítani egy orvost meg egy kőművest a tudásuk alapján, mert ahogy egy kőműves valóban nem fog úgy konyítani az orvostudományhoz, mint az orvos, de egy orvos sem ért a kőműves munkájához. Teljesen más készséget és ismeretet igénylő területekről van szó és mind a két ember munkája fontos és megbecsülendő, és csak azért, mert az orvos többet tanult, nem jelenti azt, hogy fontosabb vagy értékesebb lenne egy fizikai munkásnál, sőt. Ha nem lennének fizikai munkások, az orvos nem tudná végezni a munkáját, mert nem lenne ember, aki megépíti a kórházat, aki legyártja a műtős eszközöket, aki becsomagolja a gyógyszereket, aki leszállítja a kórháznak a megrendelést, stb.

2020. máj. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!