Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet ezt leküzdeni?

Hogyan lehet ezt leküzdeni?

Figyelt kérdés

27 éves férfi vagyok, van munkám, jövedelem, nem is ezzel van a gond.

Az a helyzet, hogy jó ideje már rendszeresen járok edzeni. Ez edzőtermi edzést is jelent, de rendszeresen futok is, amikor időm engedi, néha úszni is elmegyek (igaz, most a vírus miatt az uszodák zárva vannak). Régebben kicsit kövér voltam (egy autóbaleseti sérülés miatt sokáig nem tudtam mozogni, akkor híztam meg), sikerült leadni, izmot is felszedni, most azt mondom, nem vagyok egy fiatalkori Schwarzenegger, de az átlagtól szemmel láthatóan izmosabb vagyok, ezt igyekszem tartani. Nem iszom porokat, mindent természetesen csinálok. Nem nagyon telik el nap, hogy valamit ne mozognék. És ez a „baj”. Úgy érzem, az edzés függője lettem/vagyok. Ideges vagyok, ha valami miatt kimaradt egy alkalom, zavar, ha nem tudok elmenni. Amikor voltam valahol nyaralni és volt lehetőség rá, pl.: mikor Horvátországban voltunk, felkeltem korábban, míg a többiek aludtak, lefutottam a tengerparton a napi mennyiséget, volt ilyen szabadtéri kondipark, ott edzettem.

Azt is tapasztaltam, hogy amikor megismerkedek egy lánnyal, elmentünk randira, zavart, hogy emiatt kimaradt az edzés. És attól is tartok, hogyha bármilyen úton-módon mégis komolyabbra fordulna egy lánnyal, akkor ezt az életformát fel kellene adni. Attól félek a legjobban, hogy emiatt elvesztem a formám, elhízhatok, nem akarok aputest lenni.

Az már jó jel, hogy ezt felismertem magamon, de nem tudok túllendülni azon, ha kimarad a testmozgás. Ideges vagyok és zavar a tudat. Mit lehetne tenni?



2020. máj. 18. 15:01
 1/4 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
42%

Ez ugyan olyan függőség , mint az alkohol, a szerencsejáték vagy a drog függőség.

Bátran keress fel pszichológust, aki segít leküzdeni, vagy esetleg tud ajánlani csoportos terápiát.

2020. máj. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%
Keress olyan lányt, akinek szintén fontos a mozgás.
2020. máj. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A lány amúgy kisebbik gond. Amikor egyszer nagyon megfogott egy lány, tényleg nagyon szerelmes voltam, akkor észszerűen be tudtam osztani az időt. De talán túl magasak az elvárásaim.


Tudom, hogy ez milyen függőség, de talán azért jobb, mint az alkohol, drog, szerencsejáték...

2020. máj. 19. 16:10
 4/4 anonim ***** válasza:
Sportfüggő vagy, de ezzel nincs semmi gond, olyan lányt kell találnod, aki ugyanennyire szeret sportolni.
2022. febr. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!