Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, ha nem vagyok jó...

Mit tegyek, ha nem vagyok jó alvó?

Figyelt kérdés

Sose voltam jó alvó. Mintha ez egy művészet lenne amiben tehetségtelen vagyok. Próbálkoztam állandó esti rutin kialakításával de többet ártott, mint használt. Mindig az volt bennem, hogy "késésben vagyok" az ágyból. Egy olyan rohanássá változott az este, mint amilyenek a reggelek. Elég csak egy dolgon megcsúsznia a napirendnek és már borul a mesterséges rutin. Eget verő vérnyomással feküdtem le, amíg ezt próbáltam betartani.


Próbálkoztam meditációs technikákkal alváshelyzetbe kényszeríteni az elmém. Egy idő után azt vettem észre, hogy konkrétan hiányzik az agyamnak a "szabadság", amikor szabadon repkedhetnek az enyhén idióta gondolatok. Rájöttem, hogy erre nincs is máskor lehetőség, csak éjszaka. Kénytelen voltam hagyni magamnak ezt. Viszont így órákba telik álomba merülni. Sosem alszom ki magam az ébresztőig, cserébe hétvégén nem térek magamhoz délnél előbb. Emiatt a fél hétvégéimet elveszítem pedig annyi mindenhez volna kedvem, ha több időm lenne. :(



2020. máj. 19. 03:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Altató

Fáraszd le magad

2020. máj. 19. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én kb húsz éve állok hadilábon az alvással. Megoldást nem tudok, de van néhány tippem, ami esetleg javíthat egy fokkal.

A nyitott ablak, hűvösebb hőmérséklet. Fontos, hogy a oárnád és a matrac legyen kényelmes. Esetleg egy szobaátrendezés. Az olvasás lefárasztja a szemem.

De pl. ha este edzek vagy futok, az felpörget, azt korábbra kell tenni. A gyógyszertárban kapható alvássegítők nekem nem használnak, de ki lehet próbálni (Valariana, MagneB álom, stb) Nekem az alvásszakértő sem tudott segíteni, de javítani igen. Be tud utalni alvás centrumba egy éjszakás alvásvizsgálatra, ott is kiderülhetnek dolgok. Akkor érdemes lehet pszichológiai vizsgálat, hogy kizárd, nem-e lelki eredetű az alvásprobléma.

2020. máj. 19. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez vált be :

Aktív sport.

Füldugó.

Valeriana tea (macskagyökér)

Altató.

Lefekvés előtt 2 órával semmi képernyő! Max könyv.

Gondolatok nem hagynak aludni, akkor a napló segített: aznapi tervek megvalósítása, aznapi gondolatok kiírása, érdekességek lehegyzése és a holnapi tervek összefoglalása. Mindez pár sorban.

Levendula illat is nyugtató.

Az alvás ciklus belövése: rendszer felállítása. Ugyan abban a 15 perces intervallumban történő lefekvés.

Hangoskönyv hallgatás esténként segít elnyomni a "hulladék minőségű építésből fakadó, mindenfélét áthallani a szomszédból" jelenséget.


Sport, sport sport. Heti 3 aktív, intenzív, 50 perces bármilyen mozgás.

2020. máj. 19. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
+ Kávé (koffein) elhagyása.
2020. máj. 19. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Általában ugyanabban az időszakban feküdj le+ az előzőek.
2020. máj. 19. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!