Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki szókimondó, az sokszor...

Aki szókimondó, az sokszor tapintatlan is?

Figyelt kérdés
Vannak olyan emberek, akik mindig megmondják a határozott véleményüket mindenről, mindenkiről. Ismertek ilyeneket? Vagy az őszinteség mindenek előtt?
2020. máj. 19. 12:25
 1/5 anonim ***** válasza:
40%

A szokimondok nem feltètlenül EQ hiànyosak. Söt alapbol magasabb EQ jellemzi öket, ezert is tudnak hozzàszolni sokmindenhez es a magasabb EQ hatàsa az is hogy azt nem tàmadva lenézve teszik hanem pont ellenkezöleg tudjàk azt hogyan lehet érdemben kommunikàlni màsokkal.


A tapintatlansàg inkabb jellemzöbb azokra akik nem tudnak helyesen kommunikàlni. Egyszer szolalnak meg de akkor is jobb lett volna ha inkabb csendben maradtak volna.

2020. máj. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
38%

Én ilyen vagyok.

Még gimisként töltöttem ki személyiségtesztet, kolerikus vagyok. A leírásban nagyon találó megfogalmazás volt: "kíméletlenül őszinte".

Megbántok embereket, amikor a kegyes hazugságot várják. Általában finoman megmondom, hogy nekem az a véleményem/szerintem...

A legrosszabb amikor mérges vagyok. Ha meg akarok bántani valakit, akkor megkeresek egy teljesen nyilvánvaló dolgot, amivel a másik is tisztában van. Tudom, hogy fáj neki.

Amúgy már megtanultam alkalmazkodni a helyzetekhez, így nem "az őszinteség mindenek előtt", de gyakran... :D

2020. máj. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Inkább úgy mondanám, hogy egy szókimondó gyakran kimondja azt, ami teljesen normális stílusban és hangnemben is csípi bizonyos emberek szemét, akkor is, ha nyilvánvaló az adott dolog.


Ha adott egy kövér ember, akit zavar a túlsúlya és emiatt nyávog, a szókimondó mondhatja azt, hogy ugyan már, majd leadod. Egy egyszerű kijelentés, ami lehet akár jófej is, mégis van, aki megsértődik azon, egyáltalán észlelte rajta más is a felesleget. Nyilván egy ilyen helyzetben a szókimondó ember nem kerül ki győztesen. Itt csak azzal úszod meg, ha hallgatsz. És sok ilyen helyzet van.

2020. máj. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Van köztük gátlástalan az biztos, több esetben összefügg a kettő, nagyritkán nem.
2020. máj. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
20%

Akiket ismerek ilyeneket, azok állandóan hangoztatják, hogy mennyire őszinték és mindig kimondják, amit gondolnak. Valójában megkeresik a másik gyengéjét és némiképp elferdítve azt felhasználják ellene. Itt bukik az őszinteség is, mert nem a színtiszta igazat mondják ki, hanem annak befeketített változatát. Bukik a szókimondás is, mert csak a rosszat mondják ki, jót soha.

Vannak tényleg őszinte, rendes emberek is. Őket arról lehet felismerni, hogy nem hangoztatják ezt állandóan, mégis feltűnik. Általában amivel nagyon kérkednek az emberek, az a tulajdonságuk hiányos, vagy túlburjánzott az egészségesen.

2020. máj. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!