Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mekkora összegeket költesz a...

Mekkora összegeket költesz a hobbidra?

Figyelt kérdés

Ha szükséged van olyasvalamire, ami tehát nem fontos, viszont boldoggá tesz, akkor mennyit szánsz rá?

Mi alapján döntöd el, hogy megengedheted-e magadnak vagy sem?

Nagyjából 550 ezer forint megtakarításom van, de annyira sajnálom a pénzt mindenre, hogy 50 ezret már nem vagyok hajlandó kiadni semmiért, inkább nézegetem, hogy de jó is volna. Max 20 ezerig vagyok úgy, hogy na ez még belefér.



2020. máj. 20. 16:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
65%
Átlagban a fizetésem 10%-át hobbikra, élményekre költöm.
2020. máj. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
70%

Hobbitól függ.

Egyik hobbim az, hogy xbox-on játszok. Arra 2-3 havonta költök 10-15 ezret.

Másik hobbim a foci. Erre félévente 10-15 ezer (cipő).

Utolsó hobbim olvasás és sorozatok nézése. Tudom nem szép dolog, de ez illegálisan végezhető.

2020. máj. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
86%

Hát most a sport a hobbim, negyedéves edzőbérletet veszek negyvenezerért, de enélkül nagyon szarul érezném magamat, úgyhogy már nem is igazán hobbi hanem a létszükséglet kategória.

De egy jó 15 évvel ezelőtt volt egy kézműves hobbim, ami nagyon sok anyagköltséggel járt, ráadásul elég sok selejtet is gyártottam. Nemrégen ajándékoztam el egy általános iskolának a gyűjteményemet, több tíz kilogrammnyi értékes japán és kristálygyöngyöt, amit összevásároltam annak idején. Megpróbáltam felbecsülni mennyit érne, több százezernél meguntam és abbahagytam, elajándékoztam. Úgysem vette volna meg egyben senki, darabonként árulni meg nem volt kedvem. Szóval én nagyon tudok arra költeni, ami boldoggá tesz.

2020. máj. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Én Magicezek, 20000-35000 között költök rá havonta.
2020. máj. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Sunshinedoll ***** válasza:
80%
20-30 ezret havonta. Kondibérlet, alkalmanként személyi edző, szükség esetén új edzős ruha, táplálékkiegek.
2020. máj. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
80%
Előző vagyok, régen én se adtam ki nagyobb összeget a hobbiaimra, minden egyes garast a fogamhoz vertem, kb. 3 év után meguntam, úgy voltam vele nem élet az ilyen, szóval inkább kiköltöztem külföldre. Most simán megengedhetem magamnak, hogy 200-300 Eurót szórakozásra vagy hobbira költsek, bár azért a 200-at ritkán lépem túl, mert félre is szoktam rakni.
2020. máj. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
80%

Még szüleimmel èlek, szóval elég sokat... persze nem havonta, 3-6 havonta, mondjuk. És persze 4 órásként nem keresem degeszre magam...😂ez a cosplay


Balettra 6000/hó, azthiszem más fizetős hobbim nincsen.


Japánt most egyenlőre magamtól csinálom, de az is lenne 3-4000/óra, szóval havi 12 lenne kb.

2020. máj. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
89%

A sminkelés (normál és SFX is) és az utazás a hobbim.

Egyszer megszámoltam, kb 580 ezret ér a sminkkészletem, de ezt természetesen nem egyszerre vettem. Pl fél éve 0 ft-ot költöttem sminkekre, volt, amikor egy hónapban 150 ezret, meg volt olyan is, hogy 20 ezret. Az SFX kellékek nagyon drágák, vannak jó minőségű dolgaim abból is, de csak ilyen alapok, és a legkisebb kiszerelésben. Arra nehezen veszem rá magamat, hogy arra költsek, pedig nagyon élvezem csinálni, ésegész jó is vagyok benne, meg örülnék, ha több kellékem lenne, és mégjobban tudnék fejlődni. Majd egyszer.

Utazásra értelemszerűen sokat költök, mert ha a legolcsóbban is hozom ki a dolgokat, hosszútávon az is sok. De backpacking style-ban utazok, hostelekben alszok (vagy kikötőkben, Starbucksban, buszon, vonaton, hajón.... megtörtént esetek), és igyekszem a legolcsóbb közlekedési alternatívát választani, még ha kényelmetlen is (pl 500 menekült között várni az éjféli vonatra 50 kilós lányként egyedül). A múlt nyaram kb 650 ezerből jött ki, amiben volt 30 nap Balkán (Szófia, Thessaloniki, Athén, Anafi, Santorini, Szkopje, Ohrid) és 10 nap Barcelona. Ha Santorinit és Barcelonát kihagyom, sokkal olcsóbb lett volna, vagy sokkal több helyre tudtam volna még elutazni, de mindkettő bakancslistás volt, úgyhogy nem bántam meg. :D

2020. máj. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Én zenei producerkedek kedvenc tevékenységként, egyre kevésbé tudom ráhúzni, hogy hobbi, csak azért gondolom annak, mert két-három óra úgy elszáll most is vele, hogy ihajj. Más kérdés, hogy azzal túl is vagyunk a lehetetlenen. Invesztálok bele, mert tudom, hogy felépítem belőle, amit akarok (ne gondoljatok hatalmas dolgokra...). Hadd ne gondoljak a végösszegre :)
2020. máj. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
A kerékpározás részben a hobbim, részben a munkám része volt sokáig, akkor költöttem rá elég sokat.
2020. máj. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!