Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha a saját figyelmetlenséged...

Ha a saját figyelmetlenséged miatt kellemetlenség ér akkor azt elviseled vagy megteszel mindent azért, hogy ne neked kelljen a következményeket "elszenvedni"?

Figyelt kérdés

Pl. munkahelyen előre kell a kaja rendelést leadni és egy olyan kaját húztam be véletlenül amit nem szeretek, lett volna lehetőségem bekamuzni, hogy nincs nálam a kártyám és a másik menüt enni de akkor már csak azért is megettem azt amit nem szeretek, hogy máskor jobban figyeljek.

Vagy ma pont amikor fizettem a boltban egy nő képes volt visszajönni, mert nem volt akciós a tejszín amit vett, miután kiderült, hogy ő nézte el addig rágta az eladó fülét, amíg az vissza nem vette, közben mindenki rá várt, mert ő mindenképp spórolni akart 50 forintot.



2020. máj. 21. 10:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Mindenki hibázik,de a hibák azért vannak,hogy tanuljunk belőle.Én elviselem,de ilyen hibákat nem szoktam tenni,ha már én elcsesztem,akkor én isszom meg a levét.
2020. máj. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha elcseszek valamit, akkor viselem a következményeit és tanulok belőle a jövőre nézve. Szerintem ennek egy felnőtt embernél alapnak kellene lennie.
2020. máj. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nyilván vállalom a következményeket.

Hülyén is néznének rám a beosztottjaim, ha nem így tennék

2020. máj. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az első velem is előfordult, én leboltoltam a kollégámmal. Ő jóízűen megette, cserébe másnap hozott valami szendvicset meg kólát.


A másik esetben biztos, hogy nem kellemetlenkedtem volna. Eleve akkor szólok, mikor biztos vagyok abban, hogy valami nem oké, ha meg nem, inkább kérdezek visszafogottan. Nem szokásom a vagdalózó stílus.


Nálam még olyan volt, hogy meetingen teljesen elkalandoztam és fogalmam sem volt, miről van szó, mikor kérdeznek. Sokszor bénázok így, olyankor automatikusan bocsánatot kérek, nem próbálom letagadni, mert csak rosszabb lesz.

2020. máj. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Sunshinedoll ***** válasza:

Attól függ, miről van szó. 50 forintért nem kapálok a hosszú sorban, hanem benyelem, hogy f-sz voltam. Viszont mondjuk nagyobb kár elszenvedése esetén nem arrogánsan vagy gyökér módon, de megpróbálnám megoldani a helyzetet, mert azért mert valaki figyelmetlen, nem biztos hogy szeretne komoly anyagi kárt elszenvedni.

Bárkivel előfordulhat, hogy benézi. Mittudomén, volt, hogy online rendeltem valamit, itthon derült ki, hogy túl kicsi nekem, nyilván van lehetőség visszaküldésre és vissza is küldtem, pedig a saját figyelmetlenségem volt, hogy nem jó méretet rendeltem, de megoldható volt a visszavétel és vissza is küldtem.


Egyébként én vállalom a felelősséget a tetteimért, munkahelyen is meg mindenhol. Ha mindig másra fogom, akkor sose tanulok meg felelősségteljesen viselkedni.

2020. máj. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!