Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális, ha egy extrovertált...

Normális, ha egy extrovertált gyerekből introvertált felnőtt válik?

Figyelt kérdés

A kérdés rólam szól. Emlékszem, hogy általános sulis koromban rengeteg barátom volt, az iskolában és a falunkban is. Az osztályban a vezéregyéniségek közé tartoztam, akik mindenben benne voltak, és folyton hallatták a hangjukat. Imádtam a pörgést, a társaságot.

A kamasz éveimben sokat jártam bulizni, és egyáltalán nem zavart, ha meghívtak egy olyan házibuliba, ahol csak egyetlen embert ismertem. Hamar megtaláltam a hangot mindenkivel, ismerkedtem, beszélgettem, teljesen felszabadultan. A telefonomban megszámlálni sem lehetett a sok üzenetváltást különböző emberekkel.

Aztán ahogy túlléptem a 20-at, ez fokozatosan megváltozott. A régi barátok elkoptak mellőlem, újakat pedig nem kerestem, mert nem volt szükségem rá. Egyre jobban magamba zárkóztam, feszélyezni kezdett a társaság. Ma már a párom az egyetlen bizalmasom, csak előtte tudok megnyílni és bármiről őszintén beszélni. Mindenki más előtt bezárkózom, és eltitkolom az érzéseimet, mélyebb gondolataimat. Még a családom előtt is. A karrieremet is direkt úgy alakítottam, hogy szabadúszóként itthonról tudjak dolgozni, így nem kell egész nap emberek között lennem. El sem tudnám képzelni magam olyan munkakörben, ahol emberekkel kell foglalkoznom. Nekem ez az álommunka, hogy itthon lehetek, és egyedül dolgozhatok. Most már feszélyez egy nagyobb társaság, és nem merek senkihez közeledni, ismerkedni. Barátaim sincsenek, úgy érzem, nem tudnék megbízni senkiben.

Egyébként nekem ezzel semmi gondom sem volt eddig, csakhogy a múlt hétvégén volt az általános sulis osztálytalálkozónk, ahol több volt osztálytársammal is beszélgettem, akik alig ismertek rám. Mind azt mondták, hogy teljesen megdöbbentek, hogy az egykor vagány, barátkozós, nyílt lányból egy csendes és zárkózott felnőtt nő lett.

Valakivel történt még ilyen szintű személyiségváltozás az évek alatt? Szerintetek normális, hogy ennyire ellentéte lettem a régi önmagamnak? Ha te is hasonló cipőben jársz, nyugodtan írd le a saját történetedet, korral és nemmel kiegészítve.



2020. máj. 21. 18:19
 1/4 anonim ***** válasza:
49%
en is igy jartam, nem tudom hogy normalis-e, de megmondom oszinten nem erdekel. semmi karom nem szarmazott belole. ugy elem az eletemet ahogy nekem a legjobb.
2020. máj. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
62%
Szinte minden beletartozik a normalitásba. A fékek és ellensúlyok rendszere nemcsak a politikában, de az emberi agy működésében is megfigyelhető. a serkentő és gátló területek működése egymástól függetlenül változik.
2020. máj. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
64%

Ez nem introvertáltság, hanem szociális fóbia és begubózás, félénkség és minden, ami nem egészséges működésre utal. Egy introvertált egészséges. Egy szorongó ember nem az.


Az I-E skála a korral ráadásul az e irányába tolódik kis mértékben, tehát mindenki magához képest kicsit extrovertáltabb lesz az évek múlásával.

2020. máj. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Régi kérdés, de én is így vagyok. Páromon kívül van egy fogadott tesóm + 1-2 ember, velük nagyon mély, tartalmas barátság van, nem haveri, ivócimbis hülyeség, az sosem kellett. A családommal sem érzem az egységet, sosem éreztem magam egynek közülük. Gyerekként harsány voltam, nem bírtam elviselni, ha nem én uraltam a teret, aztán ez fokozatosan megváltozott, igaz, sok sz.r is történt velem. Határozottan mizantróp lettem, hányingerem van az emberek 90%-ától.
2022. máj. 31. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!