Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Veletek is történt ilyen...

Veletek is történt ilyen mikor az önbizalmatokon dolgoztatok?

Figyelt kérdés

Egész gyerekkoromban próbáltam megfelelni a szüleimnek és a családomnak ezért sosem ismertek meg igazán és amikor egy kis szikráját mutattam az önálló gondolkodásnak, meg lettem bélyegezve mint valaki aki nem érdemes az életre. Fizikai és verbális bántalmazás és manipuláció mindennapos forgatókönyve szerint éltem és most 20 évesen történt egy kisebb törés amikor rájöttem, hogy muszáj önbizalmat szereznem. A pszihológus akihez mentem olyan dolgokat javasolt (állj be a tükör elé és mondd...) amik csak a probléma tünetére nyújtottak megoldást.

Most olyan mintha lenne egy egészségtelen önbizalmam ami hangosan felhúzza az orrát, hogy "aki nem tisztel annyira mint én érzem, hogy tisztelnie kéne az lépjen ki az életemből", és közben a felszín alatt meg félek a többi hiányosságomat és rossz tulajdonságomat górcső alá venni. Félek, hogy sok van. Félek, hogy a barátaim elfordulnak tőlem ezek miatt. Konkrétan nem bízok magamban.


Szóval ez az önbizalomhiány korrigálásának következménye? Mit kellene tennem?



2020. máj. 22. 06:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Miért nem mondod ezt el a pszichológusodnak?
2020. máj. 22. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azóta nem voltam nála mert azt hittem meg tudom oldani egyedül is a dolgaimat illetve visszagondolva nem tűnt elég jónak a munkájában.
2020. máj. 22. 07:32
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet jó lenne akkor,ha keresnél egy másikat, akinek megbízol a munkájában.
2020. máj. 22. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
30%
Az önbizalomhiány leküzdéséhez nem agykurkász kell, hanem csinálni valamit. Eltervezni, véghez vinni, aztán konstatálni, hogy sikerült! Látni az eredményt, látni, hogy BÍZHATSZ MAGADBAN, mert mindent meg tudsz oldani. De ha csak otthon ülsz, mehetsz bármilyen pszichomókushoz, az nem oldja meg a problémádat.
2020. máj. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Jól teszed, hogy nem mész vissza ehhez a sarlatánhoz, biztos hogy pszichológus volt, nem valami ezospiri guru? Az nem normális, hogy pont egy pszichoterápia által alakuljon ki ekkora különbség önbizalom és önértékelés között, mert mint látod, a felszínen dagad az önbizalmad, miközben az önértékelésed pedig a padlón van. Az önbizalom nem ilyen - pont ahogy írod - tüneti kezelésekkel építhető fel, hanem pont azáltal, hogy szembenézel a múlt - legfőképp a gyerekkor - fájdalmaival és rájössz hogy egy teljesen más szituban elsajátított gondolkodást használsz felnőttként, ami a gyereket még segítette, de Téged mint felnőttet már inkább akadályoz.

Ehhez viszont kell mindenképp egy profi külső szemlélő, aki segít úgy rálátni a dolgokra, hogy azok ezáltal elveszítik a hatalmat feletted. Aki tud a Te érdekedben, de objektíven gondolkodni, mert az egyszerűen fizikai képtelenség, hogy az ember belülről objektíven lássa önmagát. (Kivéve persze Miquelt (előző hozzászóló). Ő egy példája annak, ha egy bántalmazott ember túl rátarti ahhoz, hogy beismerje a gyengeségeit és segítséget fogadjon el, minek folyománya, hogy még nyugdíjas korában is arra szorul, hogy a gyakorikérdéseken bizonygassa, milyen jól élte az életét.)

Az nem csoda, hogy nincs önbizalmad, ha bántalmazás áldozata voltál, de azt gondolni, hogy ebből kihúzod magadat a saját fülednél fogva - csak elnyújtja a problémát. A pszichológus jó út, csak tényleg olyat kell találnod, akivel működni látszik a dolog, aki kérdezget az életedről, rámutat párhuzamokra, nem pedig beállít a tükör elé egy mondókával. 4-5 alkalom után már érezned kell, hogy az adott terapeuta segít-e neked vagy nem segít, ez teljesen normális, van akinek ez jön be, van akinek az jön be, de érdemes rászánni az időt, hiszen maga a terápia is több év lehet, de az az utolsó percig megéri egy hatékony munkával.

2020. máj. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!