Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyam tudnék könnyebben...

Hogyam tudnék könnyebben döntéseket hozni? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Egyik nagyon zavaró tulajdonságom számomra hogy nagyon nehezen tudok döntést meghozni,legyen az egy olyan apróság hogy melyik képet rakjam ki a kettő közül,vagy olyan kaliberű kérdés hogy szeretnék e fősulira menni és ha igen milyen szakra...


Én általában mindent sokszor át gondolok és ebben szeretnék tippeket kérni,hogy hogyan tudnám ezt megkönnyíteni,hogyan tudnék spontánabb lenni.



2020. máj. 23. 09:33
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Legegyszerűbb, ha nem tökölsz a döntésen, csak döntesz.


Nyilván egy főiskola nagyobb dilemma mint hogy melyik képet rakd ki, de egyszerűen csak dönteni kell, hogy oké, ez lesz és azt csinálni.


Úgy tudsz spontánabb lenni, hogy spontánabb vagy. Úgy tudsz gyorsan dönteni, hogy gyorsan döntesz. Kicsit olyan ez, mintha azt kérdeznéd, hogy vegyem ki a tejet a hűtőbál, hát úgy, hogy oda mész és kiveszed. Vannak dolgok amin nem dilemmázni kell csak csinálni.

2020. máj. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egy lapra mindegyik alá erveket es ellenérveket felsorakoztatni.

Valamint mindez elött a sajat belsö motivaciod önmagad meghatarozni.



En pl külföldön dolgoztam es valtanom kellett. 5 helyre mehettem volna tovabb, dolgozni.

-egyik hely irto messze volt de magyarok dolgoztak ott es protezsàltak pont azt ismertem meg aki be tud tenni es nagyon kellett nekik a munkaerö es a munkaerö is magyar volt

-masik hely nagyvàrosban volt adott, ahova szintén vàrtak(allashirdetesre jelentkeztem) (München)ahol ha nem is jönne be az uj melo, de pikk pakk talàlnék ugyis ujabbat

-tesom is talàlt nekem szinten messze, egy tuti àllàst, le is beszélte, itt màr minden a sinen is volt, pont az igazgatosàg egyik tagja szinten magyar volt ràadàsul.

-magàn munkaeröközvetitöm is volt, aki amugy tarsvàllalkozast is vitt volna velem, azon kivül hogy berak akàrhova, szerette volna ha együttes erövel foglalkozunk munkaerökölcsönzessel mivel en magyar vagyok, es igy vàgom a magyar nyelvet ö meg nem.sok lehetöséget làtott bennünk együtt.

- valamint vàrtak nagyon vissza egy koràbbi munkahelyemre, ahol a fönök kb 2.apàm lehetett volna, olyan tyukanyomodon vàrt vissza mint vmi hazetèrt "kisbàrànyàt"



Es ott àlltam, hogy ugye nem mehetek 5 felé mindet kiprobàlni hogy aztàn majd döntök.


Magamba nézve mivel nem vagyok kockàztatos tipus es alapbol szüksegem van az ismeröseimre barataimra, akkori pàromra, akik épp helyben voltak, igy olyan helyek felé vettem az irànyt, ami a legkevésbé kockazatos is, es közel is van relative a mostani helyemhez.igy lett München.


Szoval elöször azt hatarozd meg neked mi tetszik mi fekszik mindentöl független! Az az elsö belsö iranytü segit.

Azutan jöhetnek a racionalis èrvek ellenérvek.

2020. máj. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Még annyit. Hogy idövel viszont a többi helyet is kiprobaltam.a pàrom gyakran jött is hozzam. De a vegsö àllomàs viszont az lett, ahonnan elindultam ott helyezkedtem el masik cégnél helyben, a baràtom es a szerelem gyözött.az a belsö irànytü.


Szoval elöször is önmagaddal kell hogy tisztàban legyél.

2020. máj. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Dave092 válasza:

#2-3 : Ez a sztorizgatás mind szép és jó, no offense, de hol viszi előrébb ez a kérdezőt?

"Egy lapra mindegyik alá erveket es ellenérveket felsorakoztatni" - ezzel pont nem spontánabb lesz szerintem.


Kérdező: Nem vagyok pszichológus de szerintem te természetedben is a szerényebb fajta kicsit bizonytalan lehetsz, úgy sejtem. Ha igen akkor abban igaza van az előttem szólónak, hogy előbb önmagaddal légy tisztában, tedd helyre a lelkedet,önbizalmadat. meditálj, hallgass zenét bármit ami kikapcsol agyban stb. Aztán vedd észre azokat a döntéseket amiket gyorsan hozol meg de nem is biztos, hogy döntésként fogod fel mert annyi pici és hétköznapi. Pl. leemeled a boltban a megszokott dezodort a polcról is egy döntés, eldöntötted, hogy továbbra is megszokott módon azt veszed. Vagy generálj magad pici apró alig tét nélküli döntéshelyzeteket, válassz gyorsan és dicsérd meg magad, hogy na ez gyors volt. pl. jó erre a kép a falon, vagy válts hátteret a telefonodon stb. a lényeg ne agyald túl ha holnap nem tetszik amit kiválasztottál holnap változtasd meg ismét szintén gyorsan és ne felejtsd el leokézni magadban, hogy ahogy a Mucsi mondaná: "Óh de király vagyok, beszarok mennyire király vagyok...:D" Ezzel talán azt is megszokod közben, hogy a pici dolgokat ez miatt nem kell túlgondolni mert láthatod, hogy tudsz változtatni rajta később.

2020. máj. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!