Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 60-70 éve falun mennyire volt...

60-70 éve falun mennyire volt általános, hogy az emberek kezet mosnak pisilés után?

Figyelt kérdés

2020. máj. 23. 17:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
50-60 eve meg csak pottyantos volt a kert vegeben ...
2020. máj. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tudom. Attól még a házba beérve legtöbbeknek volt víz (folyóvíz vagy kútról behordva.)
2020. máj. 23. 17:30
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Egyeseknek még ma se sikerül.
2020. máj. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Azt is tudom :))
2020. máj. 23. 17:40
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
65 éves vagyok, nálunk - és minden ismerösnél is - természetes volt a kézmosás Wc használat után.
2020. máj. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Kis WC után nem volt szokás és nem ezért haltak meg. Nagy WC után már inkább szokás volt, de nem mindenkinél.

Ffi/79

2020. máj. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem a nők jobban figyeltek, figyelnek erre mindig.
2020. máj. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Abban az időben a falusiak nem engedték meg maguknak (financiális okokból) a wc-papírt. Megtette a szolgálatot az újság (ha volt, ha éppen nem volt, akkor a bolti papírzacskó, vagy egyéb csomagolópapír). Olyannal is találkoztam, hogy a lemorzsolt kukorica torzsáját használták fenéktörlésre. Szörnyülködni, csodálkozni, undorral tekinteni rá - lehet. Ám ne felejtsük, hogy amit írtam az egy világégető háború utáni években volt, a falusi ember sorsa mindig is keservesebb volt, mint a városié, ahol jobban összpontosultak a tanult emberek, soknak volt gyerekszobája, jobb állásban, jobb fizetéssel.

Ma már faluhelyen is általános a vízöblítéses angol-klozet. S így a jó.

2020. máj. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nahát erről nem tudtam, utolsó! Bele se gondoltam soha ebbe a vécépapír dologba... Mármint azt tudom, hogy ha valakire rájött a dolog, mikor kint voltak a földön, akkor lapulevéllel, de hogy bent a budin mit csináltak, azt sose gondoltam el.
2020. máj. 24. 10:19
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Pedig ez volt a valóság, kedves Kérdező. Semmit nem ferdítettem, nem toldottam meg valótlansággal és nem is szépítettem bizonyos dolgok kihagyásával, hacsak az nem ferdítés (most jutott eszembe, ezért megírom), hogy a nők (mivel akkor is, ma is, többször törölköznek, mint mi, férfiak, mert ők elül is megtörlik magukat) rongydarabkát tartottak a klozetban és azt többször is felhasználták. Volt, aki hátul is azzal törölközött, néha 2-3 alkalommal is, aztán bedobta alulra a wc-be.

Még fokozom: abban az időben faluhelyen még ismeretlen volt a női intimbetét. Helyette egy hosszú rongyot használtak a nők, több rétegbe összecsavarva. Ezt a rongyot húzták aztán a testükön egész nap egyre hátrább. Éjszakára másikat tettek be maguknak. Ezt a rongyot aztán kimosták, megszárították és pár hét múlva újra használták. Ez nemcsak saját tapasztalatom, de a barátaim édesanyjai is így tettek.

Ne ítéljük el őket. Ott takarékoskodtak, ahol csak lehetett, hogy legyen mit enni...

79/Ffi.

2020. máj. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!