Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi tegyek ha önbizalomhiányos...

Mi tegyek ha önbizalomhiányos vagyok?

Figyelt kérdés

Egész életembe az voltam. Ezért félve élek. Félek a kihívásoktol ,izgulok vizsgák elött ,rá stresszelek dolgokra

. Ami nem rutinos és megszokott dolog ,attól jobban stresszelek. Olyankor jobban ver a szivem és nemtudok ellazulni. Jobban is izzadok es nyugtalan leszek. Túl sokat aggódok és sokat agyalok dolgokon. És egy romhalmaznak látom az életem ami igazis és ezt szégyenlem is. Nemtudok kialakitani társas kapcsolatokat. Mindez az anyagi helyzetem és kilátástalan életem miatt van. .Mit lehet ez ellen tenni? Lehetek igy is sikeres? Másnak is vannak ilyen problemái? Belelehet igy vágni új dolgokba? Tanfolyamok vizsgák stb? Vagy az egész életem egy szar marad emiatt..

F30



#Önbizalom,élet,
2020. máj. 24. 17:54
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

Heti 3x50 perc aktív mozgás.

Napló írás, ahol leírod, mit értél el aznap és mit szeretnél másnap.

Felbontani a célokat apró részekre. Az apró részeket külön kezelni. Miután megvan, megérteni a jelentőségét, hogy elértél egy rész eredményt. Részletesebben erről olvashatsz a 12 szabály az élethez c. könyvben.

2020. máj. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
33%
Menj oda egy joval nagyobb csavohoz es nyomj egy fricskat az orrara ... ha elve meguszod, lesz onbizalmad is :)
2020. máj. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Ami nem rutinos és megszokott dolog ,attól jobban stresszelek."


Igen, ezt hívják a komfortzónából való kilépésnek. Viszont csak ennek gyakorlásával tehetsz szert önbizalomra.


"Túl sokat aggódok és sokat agyalok dolgokon. És egy romhalmaznak látom az életem ami igazis és ezt szégyenlem is."


Ez egy ördögi kör. Félsz az új dolgoktól, ezért nem próbálkozol, de szégyelled a félelmed is. Ez ellen is csak úgy tehetsz, ha valahol elkezded: próbálkozol valami új dologgal. Nem kell, hogy rögtön hatalmas dolog legyen, de valamennyire mégis "kitekintés" a komfortzónádból. Egy pszichológus segíthet megtalálni, mi lenne erre alkalmas.


"Lehetek igy is sikeres?"

Lehetsz, valójában csak rajtad múlik. Első lépésként ezt ismerd fel, és ne a külvilágban keresd a problémát.


"Másnak is vannak ilyen problemái? Belelehet igy vágni új dolgokba? "

Igen és igen :)


"Tanfolyamok vizsgák stb?"

Pszichológust kell megkeresni első sorban, de ha ahhoz nincs kedved, nagyon sok ingyenes anyag elérhető a youtube-on (is) különböző "life coach"-októl. A legtöbb ugyanazt mondja, ezért nem kell mindet végignézned, de általában tényleg segítenek a módszereik.(Mert valójában pofon egyszerű "módszerek" ezek, csak sokan nem tudnak élni velük).

2020. máj. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ugyanez vagyok csak lány. Már megszoktam a kis kényelmes, rutinos életem.Nem depiztem már az introvertált szokásaimon.

Csak nemrég elkezdtem tanulni vezetni, és annyira lekorlátol a saját elmém, hogy most ezen depizek. Ennyi célom lenne, hogy megtanuljak vezetni, és nem megy. Hihetetlen hogy vannak ilyen szerencsecsomagok mint én. Pedig a vezetés könnyű, mindenki csinálja.

2020. máj. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A félelem nem valós. Az a fejedben létezik illetve a gondolataid minőségétől. Rengeteg olyan minta van, ami korlátozza az embereket. Rengetegszer megítéljük magunkat és félünk az emberek ítéleteitől pedig ez csak ítélet nem valós. Szóval kezd el azt hogy kérdéseket teszel fel magadnak. Igaz ez a gondolat? Mi a fordítottja? és rájössz hogy ezek csak gondolatok (és a legtöbb nem a tiéd sőt...) aztán mikor megkapod ezt a szabad,teres érzést akkor azt jelenti hogy az vagy te. Viszont a cselekvés "(sajnos)" elkerülhetetlen hogy változz és elismerd hogy változol.
2020. máj. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 vantel ***** válasza:
Részvétem!
2020. júl. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!