Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van itt olyan egyetemista,...

Van itt olyan egyetemista, aki EXTRÉM korán kel?

Figyelt kérdés

én idén ősztől készülök egyetemre menni, az elmúlt 1,5 évben egy viszonylag rendhagyó rutint alakítottam ki: este 9-9:30-kor fekszem, reggel 4:30-5-kor kelek, és tanulok kb 7-7:30-ig.

Nagyon szertem ezt így csinálni, kérdés, hogy egyetemen mennyire megvalósítható?

Minden bizonnyal kollegiumba fogok lakni, szerintetek mennyire nehéz megoldani, hogy este ne zavarjanak majd a szobatársaim, reggel meg én őket?

Főleg mások tapasztalatára vagyok kíváncsi, de vélemények is jöhetnék a kivitelezést illetőleg.



2020. máj. 25. 06:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Reggel? Inkább az lesz a zavaró, ha te 9kor fekszel, ők meg javában alapoznak az esti bulira vagy együtt írják a házit. Ha előrelátó vagy már a gólyatáborban, ismerekedések alatt szerzel egy szintén pacsirta szobatársat, mert ebből komoly súrlódások lehetnek.
2020. máj. 25. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%
Én 6-7 körül kelek, egyetemista körökben ez *nagyon* korán van. A szobatársaim fenn szoktak lenni hajnalig és másnap délig alszanak, ha épp nincs órájuk. Nekünk ebből nem volt semmi gondunk, kulturált emberek vagyunk. Ha épp mindenki ébren van, akkor sem hangoskodunk a szobában, általában mindenki tanul/telefonozik/sorozatot néz, tekintettel vagyunk egymásra, telefonálni kimegyünk a folyosóra, megkérdezzük, hogy nem zavarja-e a többieket, ha átjön hozzánk xy beszélgetni, bulira alapozni nem a szobában szoktunk (nagyon kicsi a hely), hanem mindenki összeül a saját haveri körével valahol, stb. Szóval általában én különösebb gond nélkül le tudok feküdni este 10-11 között, cserébe reggel, mikor felkelek és a többiek még alszanak én sem kezdek el a szobában csörömpölni a tányérokkal, vizet forralni, ajtót csapkodni, hajat szárítani.
2020. máj. 25. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok múlik a szobatársakon is, meg rajtad is. A páromnak cc. 2 hétig volt egy olyan szobatársat, akivel nem igazán lehetett együtt élni. Sokáig fent volt, akkor játszott fülessel vagy sorozatot, de azon hangosan vihogott. Mellette viszont hajnalban kelt, simán felcseszte fél 6kor a redőnyt, hogy neki fény kell. Cserébe egész nap a suliba volt, tanulni sose láttuk, de szociális élete se volt.

Próbált beszélni a gyerekkel, de egy kis görcs volt. A koli elnökkel jóban voltunk, így nagyon hamar mást boldogított.

Amúgy megbeszélés kérdése az egész, de valamilyen szinten alkalmazkodni kell mindenkinek. Akinek ez nem megy menjen albérletbe.

2020. máj. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 QQRIQ20 válasza:
86%
Kolimba volt ilyen probléma, mert a lány 9 kor ment aludni. Neked nem igazán való a kollégista élet.
2020. máj. 27. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Este füldugót használsz, reggel valamilyen csendes módon ébreszted fel magad (pl. okosóra rezeg a kezeden) és nem zajongsz, hanem csöndben kisurransz egy közös helyiségbe (konyha, tanuló szokott lenni a kolikban).
2021. jan. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!