Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit lehet tenni, ha van egy...

Mit lehet tenni, ha van egy kislány, aki lelkileg még kicsi, de már testileg fejlett és nem tudja elfogadni ezt?

Figyelt kérdés
2020. máj. 25. 15:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Pontosan mit csinál?
2020. máj. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ha nem is tudja elfogadni, az évek 'elveszik majd az előnyét'. Több törödés a barátoktól/családtól segíthet az elfogadásban.
2020. máj. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%

Semmit sem kell tenni. Majd felnő agyilag is. Csak arra kell vigyázni, hogy amíg ez nem történik meg, senki ne bántsa/használja ki.

Azt nem tudom, hogyan kell érteni, hogy "nem tudja elfogadni", hogy testileg már nő?

2020. máj. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
3-mas: azt írtam, hogy testileg fejlett.
2020. máj. 25. 16:16
 5/14 anonim ***** válasza:
97%
Ezt értem is, de mit jelent az, hogy nem tudja elfogadni ezt? Miben nyilvánul meg?
2020. máj. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
26%
Magyarul nem tudod elfogadni hogy felnőttél mert egy kis nebánts virág vagy legbelül?
2020. máj. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Korán érő típus és a kortársai még kislányosak külsőre, testileg, ő meg már nőies, és emiatt szégyenkezik, nem tetszik neki, ahogy kinéz, "gyerek akar lenni", erre gondolsz? Vagy pontosan mire? Mennyi idős?
2020. máj. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
7# Te is fordítva értelmezed...
2020. máj. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

5. Testileg fejlett, elkezdett nőiesedni és menstruálni, de ő még lelkileg gyerek. 11 éves. Abban nyilvánul meg, hogy folyton sír, amikor betétet kell cserélnie (betétet használ), undorodik attól a vértől, ami a szervezetéből távozik, olyanokat mond, hogy ha nagy lesz, akkor átoperáltatja magát fiúvá, és egyszer megláttam a laptopon az előzményekben, hogy méheltávolító műtéteket nézett. Van egy-két lány, aki menstruál már az osztályából.

Kiakad azon, ha összevérezi véletlenül a WC ülőkét, vagy rosszul teszi fel a betétet és véres lesz a bugyija, vagy alvás közben véres lesz az ágynemű és a pizsamája. Mondtam neki, hogy ez nem baj, sose ordibáltam vagy kiabáltam vele emiatt, mondtam neki, hogy semmi baj, velem is volt már ilyen. Elmeséltem neki néhány cikis történetet ezzel kapcsolatban, azt hittem jobban fogja emiatt érezni magát, de nem, rosszabbodott, mert még rosszabbul érzi magát ilyenkor. Én tényleg nem akartam rosszat, azt hittem, majd így segítek és megnyugtatom, de hát tévedtem.

Szégyelli, hogy nőiesedik és szégyelli azt, hogy menstruál, de inkább az utóbbit szégyelli. Többször volt már olyan, hogy átázott csak azért, mert nem tudta úgy kivenni a betétet a táskájából, hogy a többiek ne lássák a betétet.


6-os:

Nem azért, de örülj magadnak, és tedd össze a két kezed, hogy nem kicsiként kezdtél nőiesedni, mert ez sok gyereknek probléma. Egyébként akkor nem lesz felnőtt egy ember, mert menstruál! Állj le légy szíves!

2020. máj. 25. 19:47
 10/14 anonim ***** válasza:

Jajj, ne már. Ez semmi. :D Nekem 13 évesen jött meg, de én is kivoltam tőle. Sőt, a mai napig utálom. :D

Én is mondtam, hogy milyen igazságtalan, hogy a fiúknak nincs ilyen bajuk, bár lettem volna fiú...


Szerintem ez tök normális ilyenkor. :) Nyugi, nincs semmi baja.

2020. máj. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!