Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért vesznek a...

Az emberek miért vesznek a szívükre teljesen kulturáltan megfogalmazott kritikákat a kedvenc zenészeikkel/filmjeikkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Előre is leszögezem: kulturáltan, normálisan megfogalmazott kritikákról van szó, nem pedig személyeskedésről meg sárba döngölésről.


Miért van az, hogy valaki megmondja, hogy valami neki nem tetszett annyira (például egy sorozat, egy zene stb.) és az emberek elküldik a fenébe? Én magam egyébként nagy rajongója vagyok különböző sorozatoknak vagy zenészenek, szóva abszolút megértem a rajongást. Tényleg az a fajta ember vagyok, aki még azt is tudja, hogy a kedvenc énekese mikor köhögött utoljára. :D De még velem se fordult elő soha, hogy úgy érzetem volna, hogy privát leveleket kellene irkálnom valakinek, csak mert nem tetszik neki az én kedvencem. Vagy például nemrég meg mertem jegyezni, hogy egy sorozatnak, amit én is nagyon szeretek (!), a 145 milliomodik évada már nem olyan jó. Ugyanez volt a reakció. És oké, azt megértem, hogy ha eleve alpári stílusban szidják, amit szeretsz, azon felkapod a vizet. Ha valaki olyat mond, hogy "aki ezt szereti, az hülye", azon is fel lennék háborodva. De most az, hogy valaki leírja, hogy neki nem tetszik. A stílus persze sokszor tudálékos. Nekem is esett már rosszul iylen, főleg ha az illető lekezlően mondta, mintha mindenki hülye lenne, aki másképp gondolja, de fel nem merült bennem, hogy elküldjem az anyjába, meg caps lockal "kiablva" oktassam ki, meg privát üzeneteket küldözgessek neki, hogy egy idióta.


Egyszer az egyetemen volt egy tanár, aki órán megemlítette egy fél mondatban, hogy a Harry Potter gagyi. Nem értek egyet vele, de nem is érdekel túlságosan a véleménye. Egy lány viszont jelentkezett, és ott a nagyelőadó közepén vitatkozni kezdett a tanárral (az óra nem is kortárs irodalomról szólt, csak valahogy szóba került), mindenki meg ült csöndben, hogy most ez mi. A tanáron látszott, hogy inkább folytatná az órát. A lány még utána is puffogott a folyosón, odament mindenkihez, és elmondta, hogy a tanárnak mennyire nincs igaza. Én megmondtam neki, hogy értem az érveit, én is szeretem a HP-t, de miért kell ezen felháborodni, kit érdekel, hogy XY tanárnő mit szeret, nincs is köze a tanított tárgyhoz. Furán nézett rám, aztán otthagyott, és odament egy másik emberhez, és elkezdte ugyanazt a puffogást.


Ezeknek az embereknek mi bajuk van?



2020. máj. 27. 12:17
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
66%
Én még ilyen emberrel nem találkoztam.
2020. máj. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Jó neked. :)
2020. máj. 27. 12:25
 3/29 anonim ***** válasza:
86%

Vannak elvetemült rajongók, akik (teljesen mindegy, hogy milyen normálisan van megfogalmazva a kritika) személyes sértésnek veszik ezeket. Gondolom annyira azonosult már a kedvencével, hogy ha arra rosszat mondanak, akkor úgy érzi, hogy azzal őt is, de legalábbis az ízlését is kritizálják.

Élőben még nem láttam ilyet, de komment szekcióban találkoztam 1-2 elég durva esettel.

2020. máj. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően a legtöbb ember nem tudja normálisan kezelni a konfliktusokat és az, hogy egy általa imádott valamit támadás ér, konfliktusként kezel. A legegyszerűbb reakció a támadásra, ha visszatámad az illető. Ahhoz, hogy valaki ne így reagáljon, kell egy kis intelligencia. Hát, abból a többségnek nem osztottak túl sokat.

Én is futottam már sokszor bele ilyenbe. Hallgatok elektronikus zenét és metált is. Megkaptam már sokszor, hogy az elektronikus zene nem is zene, a metálban meg csak kiabálnak. Nem tudtam komolyan venni az ilyen embereket.

A jó hír, hogy egyre kevésbé megy ez. Régen neten is láttam, hogy mindenkit betámadtak mindenért, most már facebookos csoportokban csak azt látom, hogy a hájpolt és kultikus dolgokért ugranak inkább és ott is kevesebben.

2020. máj. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Így van. Elvakult rajongók.
2020. máj. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
A HP gagyi,az minden csak nem kulturáltan megfogalmazott kritika.Én ebben az esetben csak annyit mondanék magamban,hogy ez nem igaz.Egyáltalán nem gagyi.De mivel ez a véleménye elfogadnám.Mondjuk nem nagyon foglalkoznék vele igazán.Annyira semmiképpen sem,hogy ezért megzavarjam az óráját.Ha egy nagy állat lennék,akkor a következő órájára teljes Roxforti uniformisban mennék.😁
2020. máj. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Én se találkoztam még ilyennel.

Ha valaki nem kulturáltan mond véleményt, beszól a másiknak, akkor szokott a reakció is hasonló lenni.

2020. máj. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
81%

Az osztálytársadnak semmi baja. Valószínűleg imádja a HP-t. A tanár meg béna, ha nem tud leállítani egy vitát. Egyébként ennél komolyabb vita sose legyen az életben :D

Ha meg nincs köze a tanított tárgyához a könyveknek, akkor a tanár miért érezte annyira fontosnak, hogy mindenképpen közölje, hogy a HP gagyi.

Ugyanazt csinálta, mint a lány :)

2020. máj. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként,az viszont kifejezetten érdekelne,hogy a tanár olvasta-e,vagy legalább látta-e a filmeket.Mert gondolom mindenkinek egyértelmű,hogy olyan dolgokról, amikről semmit nem tudunk,nem mondunk kritikát.Illetve elviekben megtehetnénk.Csak ugye azt meg ki veszi komolyan?Pl.én szeretem a Star Wars filmeket.Na de én 1-9-ig imádom az összeset.A legutolsó film után,meg a 8.rész után elképesztően rossz kritikákat kapott a film sokaktól.Ezzel nem is feltétlenül van baj.Az viszont kifejezetten nem tetszik,amikor nekiállnak egyes rajongók szidni azokat,akiknek a ST(sequel trilogy)tetszik.Néhányan odáig ragadtatják magukat,hogy kijelentik,hogy aki az újabb filmeket szereti az nem igazi rajongó.Ami már tényleg a legalja.Szóval,igen ehhez,mint az élet sok területéhez,kell egy kis megértés, nyitottság és intelligencia.Nagyon nyitott ember vagyok,sok mindenre.Elfogadom mások véleményét.Csak akkor az enyémet is ugyanúgy fogadják el.Pl.én elfogadom,ha nem szeretik sokan a ST-t,csak akkor ők is értsék meg,ha más meg szereti.Elismerem,a filmnek volt pár hibája,de összeségében szerintem jó.
2020. máj. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
64%

Sajnos felnőtt egy olyan generáció, akiknél az ego-szintet kicsit túltolták. Ezeknél az embereknél elképzelhetetlen, hogy valakinek más legyen a kedvenc énekese, TV-műsora, autótipusa, ruhadarabja, bármi.

Hogy ennek mi van a háttérben?

Nagyon sok okot/kifogást/magyarázatot föl lehetne sorolni, de szerintem hagyjuk.

Ezeket az embereknek úgysem lehet megváltoztatni.

Ez egy ilyen világ. :(

2020. máj. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!