Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagyok ennyire önbizalom...

Miért vagyok ennyire önbizalomhiányos és miért van kisebbségi komplexusom ?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az a helyzet, hogy mindig alul értékeltem magamat. Soha se voltam elégedett magammal... Összehasonlítom magam más srácokkal, és arra jutok, hogy ők menőbbek, több barátjuk van, a lányokkal jól elbeszélgetnek/ nem félnek stb... Én mindig alábecsültem magam, talán azért is volt jó, hogy még nem volt barátnőm, mert most ki akarna olyat akibe saját maga se bízik. Senki. Most is a nővéremnek a barátnőjénél lettünk volna, csak nem volt idő, akkor is nagyon bizonytalan voltam, mert, hogy nem-e fogom kínos helyzetbe hozni magam, a barátnője húgával elfogok-e tudni beszélni. Amúgy egy idős velem. Egyszerűen rettegek még a srácokkal is beszélni néha, nehogy kiközösítsenek. Alapból én szeretek beszélgetni, meg alapból el is tudok, de az a fránya önértékelés. Hát nem csak a külsőmmel van a gond,(orrom,de amúgy kezdek valahogy megbékülni vele néha,) hanem, hogy egyszerűen nem tudom elfogadni magam. Kevesebbnek érzem magam mások irányt. Ezért se volt igazából barátnőm, meg azért nem tudtam leszólítani a kiszemeltemet vagy akárkit mert nem voltam/vagyok biztos magamban. Néhány haverom is lehúzott engemet, ezért is kevesebbnek éreztem magam, meg egyszerűen félek, hogy valamibe bénáskodok... Sok bajom van, de igazából ezzel küzdök a legjobban a csajozáson kívül, amíg ez nem megy addig az se fog menni. Nem azt mondom, hogy nem vagyok semmibe se jó, hát nem sok mindenbe, sőt kevésbe, de igazából ha lenne önbizalmam javulna minden. Most is egy önfeljesztő könyvet olvasok de amúgy nekem jó gyerekkorom volt a beszédhibámon kívül. Valahogy nem érzem elég jónak magam, sőt nagyon nem, és ez elég gáz... 😕



#kisebbségi komplexus #Önértékelés zavar
2020. máj. 27. 20:43
 1/6 anonim ***** válasza:

"Miért vagyok ennyire önbizalomhiányos és miért van kisebbségi komplexusom ?"


Mert valoszinu nincs sok sikerelmenyed ... torekedj ra, hogy legyen.

2020. máj. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Dolgozz magadon, és ne hasonlítgasd magad senkihez, csak a tegnapi önmagadoz! Írd fel a jó és rossz tulajdonságaidat egy lapra. A rosszakon próbálj dolgozni, és örülj a pozitív változásnak.Vedd figyelembe, hogy valaki élete sokkal rosszabb a tiednél és légyhálás azért amid van! Vágjál bele valami hobbiba, ami boldoggá tesz! Nem baj, ha eleinte nem megy olyan jól, cél, hogy kikapcsolódj. Ez lehet festés, túrázás, sportolás.. Bármi! Fő cél, hogy jól érezd magad a bőrödben, legyél igényes külsőleg és kedves, törődő másokkal. Ez egy idő után vissza fog térülni :)
2020. máj. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Edzek, thai boxolok... A kiszemeltem azt mondta az egyik lánybarátomnak, hogy bénuska vagyok. Én akkoriba egy hónapja jártam ő meg egy éve... Ez nagyon fájt :(. Amúgy csináltam már ezt...
2020. máj. 27. 20:58
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez alap pszicológiai szituáció. Tisztázni szeretném, hogy bármit teszel, nem lesz 2 nap alatt brutális önbizalmad, sok idő kell hozzá, amíg érzed a változást. Gondolkodj el azon, hogy mi az önbizalomhiány és a kisebbségi komlexus oka. Egyszerűen az, hogy magad előtt is félsz felvállalni a hibáidat, tökéletlenségeidet, mások előtt meg főleg, holott a hibák azokban a srácokban is bőven megvannak, akiket menőnek gondolsz. Abba is gondolj bele, hogy senki nem lát téged 100%-ig objektíven, még te önmagadat sem, sőt te sem látsz senkit úgy. Ha te úgy gondolod magadról, hogy lúzer vagy, az nem jelenti azt, hogy mindenki így gondolja és, ha te menőnek látsz valakit, még nem biztos, hogy tényleg az. Biztos elég maximalista vagy, főleg magaddal szemben, hogy bármit csinálsz tökéletes legyél és ne hibázz, pedig tudod, hogy egyik sem lehetséges, még akkor is, ha éppen pozitív visszajelzéseket kapsz, bár a kisebbségi komlexusos embereknek az nagyon fontos, ez csak ideiglenes megoldás sajnos. Gondolkodj el azon, hogy mik azok a dolgok, amelyek miatt kevesebbnek érzed magad másoknál és miért érzed ezeket olyan gáznak? Ezután gondold át, hogy mi benned a jó (hansúlyozom, nem jobb másoknál, hanem a jó), ez lehet bármi, elvégeztél egy sulit, jól gitározol, tudsz főzni, bármi, amiben volt valami sikerélményed. Rá fogsz jönni, hogy nincsenek tökéletes emberek, te sem lehetsz az, és azok sem, akikhez hasonlítod magad. A külvilág nem látja az igazságot, hanem csak azt a képet, amit az elméjében fest rólad minimális és felületes infók alapján, ez baromi kevés ahhoz, hogy érdekeljen a véleményük és ennyire hatással legyen rád. Nehéz munka áll előtted, sok sikert.
2020. jún. 5. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
*pszichológiai
2020. jún. 5. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én felírtam magamnak a jó és rossz tulajdonságaimat, a jóból 8-at tudtam a rosszból 24-et... Amúgy tervezek menni pszichológushoz, hogy egy kicsit segítsek neki betekintést tenni az életembe. Úgy érzem, hogy tudna segíteni, az ok az, hogy mindenki lenézett, viccet csináld belőlem. Le ment az önbecsülésem és az önbizalmam, ezért se volt még barátnőm, mert kevésnek érzem magam, plusz beszédhibám is van :(. Egy hónap múlva leszek 18, szeretnék változtatni magamon őszintén. Köszi a jó tanácsokat, és, hogy ennyi energiát szándal rám. :)
2020. jún. 6. 20:00

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!