Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A szerelem tönkretehet? Mit...

A szerelem tönkretehet? Mit tegyek, és hogyan? Más is érez hasonlóan?

Figyelt kérdés
16 éves koromban lettem először szerelmes, ez egy évig tartott, és miután vége lett, úgy érzem elvesztettem a régi önmagamat, teljesen eltorzult a személyem. A szerelem előtt volt több dolog, hobbi, ami érdekelt és át tudtam élni szinte az idő múlásának érzékelése nélkül ezen dolgok végzését. Már kb. 12 év eltelt, és ezt az "érzést", idegen szóval flow-t, egyszerűen képtelen vagyok újra átélni, megélni. Fásult lettem, igazán nem érdekel semmi, mindent csak megszokásból csinálok, még az úgynevezett hobbijaimat is. Egyszerűen nem találom a régi önmagamat, még a szerelem előttről. Úgy érzem magam, mint egy drogos, aki egyszer kipróbálja a szert és utána semmi más nem érdekli, csak a drog, még akkor sem ha szermentes függőként "leszokik".

2020. máj. 28. 11:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hát,ez nem biztos,hogy a szerelemtől van...

Ennyire kikészültél volna tőle,vagy ilyen nagy törést okozott?

2020. máj. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
keress másik csajt majd az kigyógyit a lelki traumádból
2020. máj. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Itt most nem a csaj személyén van a hangsúly, hanem hogy a szerelem mint érzés lehet-e ilyen "kegyetlen" és káros? Mert akkor ez egy új dolog volt az életemben, és ezzel mintha felülírt volna minden azelőtti dolgot. A jelenlegi sikertelenségem, problémáim gyökerének nem tudok más pontot találni az életemben, mint ezt, amikor szerelmes lettem, elromlott azóta minden, és egyre lejjebb süllyedek, és sajnos hiába próbálok, hosszú távon nem sikerül változni és változtatni.
2020. máj. 28. 12:15
 4/11 anonim ***** válasza:

bele lehet törni lelkileg keményen de azért maradandóan nem

Keress egy másik csajt az jót fog tenni az elmédnek és kigyógyulsz a depresszióból

2020. máj. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Igen.
2020. máj. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Velem szórul szóra ugyanez történt, én sem érzem azóta a flowt, én is 16 éveesen éltem át azt a katartikus élményt, de nagyon mélyre süllyesztett és csomó rossz tulajdonságom alakult ki a hatására. Ez egy lérező pszichológiai jelenség, nem viccből mondják, hogy "A szerelem öl, butit és nyomorba dönt."Egyébként azóta tudsz róla valamit ? Nekem az összes kapcsolatomnak kerékkötője lett azóta és nagyon megszenvedem az összes kapcsolatát, amelyekről sajnos értesülök a közösségi oldalakon..
2020. júl. 28. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem tudok róla semmit, és mint személy teljesen eltűnt az életemből, itt maga a szerelem, mint érzés az, ami ezt a "kárt" okozta. Nekem nem is volt azóta párkapcsoatom jobbára épp ezért, nem akarok még nagyobb sz..r lenni
2020. aug. 1. 12:36
 8/11 anonim ***** válasza:
Értem. Hát, beszélhetünk részletesebben is róla. Jártál pszichológusnál vagy próbáltál valamilyen esgitséget kérni ?
2020. aug. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem, inkább barátokkal beszéltük a dolgot, de mindenkivel csak odáig jutottunk, hogy túl sok érzelmet tettem bele, és a végén nagyot koppantam, és emiatt "mentem tönkre", mindenki szerint csak másik csaj segítene, de én meg úgy érzem, hogy nem, mivel szerintem itt maga a szerelem az ami a "kárt" okozta, nem feltétlenül a személy.
2020. aug. 4. 12:38
 10/11 anonim ***** válasza:
Ezt nem fogja másik csaj megoldani, de már ő is egy másik ember. Nem is oylan ritka eset a miénk egyébként szerintem - én a gyakorin is olvastam már hasonlókat és az ismeretségi körömben is voltak rá példák - pl. egy fiú középiskolában megbukott "álmai nője" miatt, akinek évekig barátja volt és egy társaságba jártak, szóval mindig látta őket együtt. Nálam sem oldotta meg senki azóta, sőt, a többiekben nagyobbakat csalódtam és meg is ismétlődtek a vele kapcsolatos problémák. Én az egész magánéletét ismerem azóta és sokszor elfog az " ez felfoghatatlan" érzés, hogy látom másokkal, hogy megváltozott, hogy szerelmet vallanak neki..stb..
2020. aug. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!