Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek melyik a jellemzőb...

Szerintetek melyik a jellemzőbb: a gyerek a szülő pályáját követi, vagy eltér róla?

Figyelt kérdés

Amennyit eddig megtapasztaltam, az alapján én azt mondanám, hogy a gyerek általában hasonlót tanul és dolgozik, mint az egyik szülője. Tehát, ha valakinek pedagógus szülei voltak (pl. óvónő), akkor ő is ugyanezt, vagy hasonlót választ (pl. tanító, tanár), vagy gyakori, hogy aki orvos családba születik, az is az orvosi hivatást választja. Gondolom ez azért van, mert abba a világba lát bele az ember fiatalon, és emiatt nagyobb az esélye, hogy megtetszik neki, vagy biztosabbnak érzi, mint belevágni valami teljesen újba.


Én egyébként eltértem a szüleimtől. Anya egészségügyben dolgozik, apa a vasútnál, én kereskedelemben szeretnék majd dolgozni. Bár gondolkozok tanárin is, amiben az az érdekes, hogy nagymamám tanító volt, szóval az is az ereimben csörgededezik.


Kíváncsi vagyok, ti ezt hogyan látjátok/élitek meg, szóval előre is köszönöm ha válaszolsz a kérdésre!



2020. máj. 28. 22:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szulo vallalkozo, akkor sokan viszik tovabb az ipart ... ugyan ez a helyzet a gazdalkodokkal is.


Ha a szulo alkalmazott, akkor a gyerek csak ritkan koveti a szuleit, akkor is inkabb csak a protekcio lehetosege miatt.

2020. máj. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
86%

Legtöbbször igazából maga a szakma, vagy a munkahely az, ami ilyenekkor döntőtöbbségű.

Apósom mérnök, mindkét fia mérnök lett. Legtöbb orvos kollégám szülei mind orvosok, ők is azok lettek. Tehát megvannak azok a szakmák, amiket a gyerekek követnek.

2020. máj. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem szakmától függ. Ha a szülő sikeres azt akarja, hogy a gyerekek kövessék/tovább vigyék amit elkezdtek. Ha a szülő nem annyira sikeres esetleg szegény abban támogatná, hogy ebből kitörjön. Persze a gyerektől is függ.

Én személy szerint orvosnak készülök anyukám egészségügyis, apukám étterembe dolgozik én ételfutárkodom amíg nem végzek az egyetemmel. Tehát lényegében ez rám duplán igaz :D

2020. máj. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Apám anyám melós volt, gyárban, én hosszú tévelygés után grafikus lettem. Nálunk senki nem volt a családban sem művész, sem értelmiségi. Mondjuk én se vagyok egyik se. :D
2020. máj. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Régebben az első, mostanában inkább az utóbbi gyakori.
2020. máj. 29. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor az én családom teljesen más, mint a legtöbb más family.:D

Édesanyám varrónő, Édesapám mérnök (saját cége van)... Testvérem informatikusnak készül, Én pedig az egészségügyin szeretnék majd valahol elhelyezkedni.

2020. júl. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!