Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehetnék jó ember?

Hogyan lehetnék jó ember?

Figyelt kérdés

Ez egy általános kérdés, nem fontos hozzá, hogy ismerjünk helyzetet vagy személyiséget.

Arra kérlek titeket, hogy írjatok olyan dolgokat (akár nagyon konkrétan), hogy MITŐL LEHETNÉK JÓ EMBER.


Például: Ha valaki nem érti a tananyagot, ne csak a megoldást mondd el, hanem igyekezz is megértetni vele.



2020. máj. 28. 22:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem már azzal is eléred ezt a dolgot ha már csak végig hallgatod a barátod problémáit és ha tudsz segítesz neki. Ha pedig nem tudsz mivel segíteni, akkor a szimpla támogatással is elérhetőek ezt
2020. máj. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%

Más ember érdekeit is nézi, (nem feltétlen előtérbe teszi csak nézi) nem csak magára gondol, hanem a környezetére is próbál másoknak mindenféle hátsó szándék nélkül segíteni illetve meglátja más emberekben a jót. És mégsem száll el emiatt magától és hangoztatja, hogy ő egy jó ember. Szerintem ilyen egy jó ember.

Én próbálok eszerint élni, szerencsére sok jó ember van szerintem a világon csak meg kell őket találni :).

De ha meglátod, hogy a világon nem a pénz a legfontosabb dolog már egy nagy előrelépést tettét mivel sok rosszat a pénz motivál.

2020. máj. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Azzal, hogy belátja, hogy nem jó ember, ezért megkérdezi, hogy hogyan lehetne jó ember ;D
2020. máj. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a 2-sel értek egyet. Szerintem is ezek (nagyobb fajsúlyban) a tényezők ami miatt igazán jó ember válhat valakiből
2020. máj. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy tudatosan nem ártasz senkinek, csak önvédelem vagy mások védelme jogán.
2020. máj. 29. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
"...a jóságot is három személyiségjegy határozza meg. Ezek pedig a kantianizmus (az embert célként tekinti, nem puszta eszközként); a humanizmus (minden embert és a méltóságukat értéknek tekinti) és a hit az emberiségben (hisz az alapvető emberi jóságban)."
2020. máj. 29. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!