Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Idős férfiak miért hátratett...

Idős férfiak miért hátratett kézzel sétálgatnak?

Figyelt kérdés
Egyik nap egy nem túl idős, de valószínűleg már nyugdíjas házaspárt láttam sétálni, mindkettő a deraka mögött hátratett, hátrakulcsolt kézzel gyalogolt át a zebrán, álltak az autók, volt időm nézni őket, nem tudom miért, de mosolyognom kellett. De általában férfiakat, főleg idősebb bácsikat látok így menni, meg mostanában középkorúakat is. Ritkábban látom ezt a nőknél, úgyhogy most még jobban meg is lepődtem. Egy bizonyos kor után ez automatikussá válik?

2020. máj. 28. 22:45
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem az egyensúly megtartása sokkal könnyebb úgy. Sokaknak szerintem még az is, hogy nyújtja közben a karizmait ezzel. Én is szoktam neha így sétálni, pedig nem öreg bácsi vagyok hanem 30-as nő. 😊
2020. máj. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%
Én fiatalon is sokszor álltam-sétáltam így. Amúgy alapvetően a legtöbb helyre hátizsákkal megyek ami ellensúlyoz.
2020. máj. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy problémába keveredjenek, hogy rosszat akarnak egy nőnek...
2020. máj. 29. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy őket még így tanították az iskolában, hogy így kell szépen, egyenesen ülni-állni.
2020. máj. 29. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mert ha görnyedt vagy akkor lógna a kezed.
2020. máj. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
43%
Mert egy kis csiklandozó érzést ad így az ingük.
2020. jún. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én ezt döbrögis-járásnak hívom. Szerintem ez tipikusan a kényelmes, sétáló járás, és igen, kihúzza a hátat.
2020. jún. 2. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
68%

Így jobban látszik a tekintélyes pocakjuk. Tudod, régen az volt a családelső meg a faluelső, akinek a legnagyobb volt a hasa. Az ment elöl. Közepes majd kisebb hasúak mentek utánuk... Pont így. Ing is be volt tűrve a nadrágba, hadd látszon az, mekkora.


Nem hiszem, hogy ezt így tudatosan tudják, nyilván költöttek azóta valami egészséges háttartás magyarázatot hozzá, de régen egyszerűen ez volt a beidegződés. Hasban mérték a tekintélyt. Ma már nem büszkeség a hasvillogatás, inkább ciki, maiak azt se tudják hogyan öltözzenek, hogy kevésbé látsszon, az a minimum, hogy a kezük előtte van.

2020. jún. 2. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nagyon kényelmes úgy, tini koromban én is járkáltam olyan kéztartással, amikor csak lassan sétáltam éppen - egészen addig, amíg anyám rám nem szólt, hogy csak az öregek mennek így, akiknek fáj a dereka... Azóta a táskák miatt mindig van hova tenni a kezem, vagy zsebbe rakom, ilyesmi. Az öregek ezeket kevésbé csinálják, szóval ők se tudnak a kezükkel mit kezdeni szerintem. Vagy ahogy anyukám is mondta, fájhat a derekuk is.
2020. jún. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

mind tevedtek!!

azer mer!!

a fiatal gondtalan ket keze a zsebben egyikkel a pocset a masikkal a penzet markolva!

a nosek mar csak egyik kezzel es csak a pocsuket!

az idosebbek meg ugye...........mire felall mar elfeledte mire jo!

2020. júl. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!