Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szemüveget hordanak dioptria...

Szemüveget hordanak dioptria nélkül, hogy okosabbnak nézzenek ki, ez most milyen őrült szokás? Nem napszemüveg, sima.

Figyelt kérdés
Második emberről hallottam (férfiakról) hogy nem dioptriás szemüveget hord a műveltebb fizimiska miatt, ezek mit éreznek ilyenkor?
2020. máj. 29. 07:19
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
73%
Botrány, divat lett egy egészségügyi segédeszközből! Mi lesz a következő, a mankó? Vagy a kerekesszék? Ja nem, a szájmaszk. :D
2020. máj. 29. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Igen és még rontja is a szemét mert a keretet is nézi, másfelől meg nem mozog annyira a szem inkább a fejét fordítja arra. Ez szemizom sorvadást okozhat. Ez minden szemüvegesre igaz. Ezért van a szemtorna.
2020. máj. 29. 07:45
 3/28 anonim ***** válasza:
93%

Én is hallottam ilyenről, főleg lányokról akik kiegészítőként hordják, mert aranyosabbnak, okosabbnak, szexinek tűnnek miatta.

Ennek ellenére nem igazán értem mi értelme van, de ha valaki dioptria nélküli szemüveget akár hordani kiegészítőként akkor tegye, saját döntése.

2020. máj. 29. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
78%

Jahj, mert néha felteszi azt, máris lebénul az egész feje, mi? :D

Ennyire ne unatkozz már, hogy ilyen böki csőröd, elég unalmas életed lehet. Nekem most van szemüvegem, nemsokára meglesz a szemműtétem. Mivel alapból a szemüveg tetszik a fejemen, hébe-hóba bizony fogok dioptria-nélkülit hordani, és anélkül is értelmes fejünk van/lesz, hidd el :D.

2020. máj. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
79%

Romlik a szeme?

Szerinted a napszemüveg miatt is romlik a szeme?


Beszélj már egy orvossal erről, aki ért is hozzá!

Ha kinézel az ablakon romlik a szemed?


Akkor most a valóság, hogy miért egészségesebb, mint anélkül:

UV szűrés, kék fény szűrés. Ha monitort néz napi pár órában, máris kevésbé fog fáradni a szeme és az idegrendszere.

2020. máj. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
91%
Olyat nem hallottam, hogy azért hordják, hogy okosabbnak nézzenek kis. Csak olyat, hogy mint egy kiegészítőt hordják időnként. Nekem nincs és nem is szeretem a szemüveget, de mégsem látok benne semmi kivetnivalót.
2020. máj. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 Sunshinedoll ***** válasza:
92%

Ilyenről a saját környezetemben nem hallottam fiúk esetében, de egészségükre.

Nekem van (fiú) ismerősöm, aki sima dioptria nélküli szemüveget hord, a lencsében csak egy kék fényszűrő van, hogy kímélje a szemét a számítógép előtt.

Ennyi.

2020. máj. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
86%

Ami azt illeti én is hordok néha. De van egy csomó ismerősöm, aki szintén így van vele.

Eddig még senkitől nem hallottam, hogy hosszútávon hordaná is (kivéve ha van kékfényszűrő),mivel elég zavaró néha, viszont mivel nem muszáj, hogy rajta legyen, inkább hagyja néha

2020. máj. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
89%
Én is csak olyanról hallottam, hogy csajok felveszik kiegészítőként, tehát mint egy fülbevalót, vagy nyakláncot. Ettől aztán semmi bajuk nem lesz, ne aggódj. Aki egész életében szemüveges, az se kap szemizom-, meg semmilyen izom-sorvadást, hidd el. Ha valaki tényleg kifejezetten azért hordja, hogy okosabbnak és műveltebbnek tűnjön, az valóban nevetséges kissé... :) Pláne ha ugyanolyan hülyeségeket beszél, mint szemüveg nélkül, de szíve joga :D
2020. máj. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
91%
Nekem is van dioptria nélküli, csak kékfényszűrős. A monitor előtt használom főleg. Mások, pedig, ha jólesik nekik hordják. Egészségükre!
2020. máj. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!