Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mindig a gyerek, a...

Miért mindig a gyerek, a fiatalabb a hibás és sosem a felnőtt?

Figyelt kérdés

Többször láttam itt a csoportban, hogy fiatalabbak őszintén leírták a problémájukat a szüleikkel, nagyszüleikkel kapcsolatban és a kommentek nagy része, hogy "anyádék biztos azért viselkednek így, mert kikészültek, hogy ilyen gyerekük van" és hasonló kedves gesztusok. Meg, hogy hány éves vagy, nőjél már fel, ne rinyálj. Ezeket olvasva mindig úgy érzem, mintha robotok között élnék. Az embernek nem lehetnek érzései? Mindig a gyerekek hisztisek, betegek? A szülők, idősebbek hibátlanok?

Több olyan kérdést láttam, ahol ordított számomra, hogy a kérdező nagyon ki van érzelmileg, mégis csak rugdosták őt a kommentekbe, úgy hogy csak egy kis részét láttak az életéből, nem tudják valójában, mit él át minden nap.


2020. máj. 29. 10:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert Magyarországon berögződés, hogy csak a testvéred, a szüleid, a nagyszüleid. Bezzeg ha az enyém még élne.... Hát álszentek.
2020. máj. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%

Te tudod, hogy egy szülő mit él át minden nap? Majd, ha több élettapasztalatod lesz, meg nagyobb rálátásod a világra megérted mi miért van.

Gyerekként nekem is többször is igazam volt mint utólag kiderült, de hiába mondasz bármit, nem te keresed a pénzt nem a tiéd a felelősség, nincs szavad meg kell értened.

2020. máj. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Honnan tudod, hogy nem vagyok szülő? Van egy 8 éves lányom. Pont ezért írtam ki a kérdést, mert nekem összefacsarodik a szívem, ahogy látom, más gyereke milyen kommenteket kap.

Pont az olyan kommentekre gondolok, mint a tiéd, hogy a szülők mindig fáradtak, csak nekik lehet az életben problémáik, a gyerekeknek ott a felhőtlen gyerekkor. Esetleg iskolaibeli zaklatással, iskolai stresszel, szülői elhanyagolással.

Illetve azt vettem észre, ha valakinek szüleivel vannak gondjai, azt egyből el kell könyvelni gyereknek. Mintha 18 év után az embernek eltűnnének a szülei. Egy 19-23+ éves egyetemista miért kell szégyenletesnek elkönyvelni, hogy otthon él a szüleivel, és konfliktusa van a családdal főleg most, hogy a többségnek otthon kellett lenni/otthon van?

Többen leírták, hogy egyetemisták, majd kommentben jött, hogy majd, ha vége lesz a pubertásnak, 10 évesen ne írogass stb.

2020. máj. 29. 11:13
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindig azt rugdossák itt, aki a kérdést felteszi, teljesen mindegy, milyen álláspontot képvisel. Nem csak felnőtt-gyerek viszonylatban, hanem bármiféle kérdésben, kevés kivétellel. Ezt abszolút meg lehet figyelni. Nyilván lehet erre mondani, hogy neki szól a kritika, és azért neki mondják, de ami itt van nagyon sokszor, az nem kritizálás, hanem szándékos bántás, lekicsinylés, öncélú beszólogatás.
2020. máj. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4-es vagyok. Maximum akkor állnak a kérdezővel ellentétes álláspontra, ha a kérdezőt tényleg nagyon egyértelműen kihasználják, vagy bántják például, viszont akkor meg sokaktól jön az áldozathibáztatás, sokan nekiesnek, hogy hogy lehet ennyire naiv, hogy nem veszi észre, meg hogy ha ezt hagyja, akkor meg is érdemli, stb...

Azért nem mondom, hogy minden válaszoló ilyen rosszindulatú, vannak jóindulatúak is.

2020. máj. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

2. vagyok megint: Akár hiszed akár nem, ezekkel a hozzászólásokkal jót akarnak(unk) a gyerekeknek. Én két végletet látok a gyerekek kamasz hisztijére való kommentekben:

1. Felnőtt válaszok? Az említett nőj fel, szedd össze magad, neked akarnak jót csak nem érted.

2. Kortárs fiatalok válaszai: Apád/anyád egy kétszínű köcsög, ne beszélj vele, ne foglalkozz vele. Szólj vissza neki stb.

Kérdem én, ha a gyereked majd kamaszkorába idejár szidni az "elnyomást" milyen válaszokat szeretnél, ha kapna? (Mert hiába hiszed, hogy jól neveled és nem lesz ilyen problémád, ez a természet rendje, az állat világban jön az ivar érettség a hormonok és kirepülnek az állatok a fészekből jó okkal, sajnos az emberek nem tehetik meg ebből van a megoldhatatlan probléma)

2020. máj. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Legyen mondjuk ez a válasz: "Ne hisztizzél már. Ne flegmázzál már anyáddal, amiért véletlenül neki is minden baja van éppen. "

Normálisan megfogalmazva (főleg azért mert normális, igényes kérdésnél láttam, így jöhet rá normális válasz): "Nyugodj le, biztos nem úgy gondolta anyud, ahogy te érzed. Biztos fáradt volt ezért reagált itt. Ez a mondtam, amit te mondtál: "XY" szintén nem volt túl kedves, másként érthette, mint ahogy te akartad mondani. Jobb lenne, ha ezt egymás között beszélnétek meg."

2020. máj. 29. 11:52
 8/8 anonim ***** válasza:

Minden felnőtt volt már gyerek, és gyerekként átéltek sok hasonló minőségű és mennyiségű problémát, de egyik gyerek sem volt még felnőtt, ezért nincs rálátásuk arra, hogy a jelenlegi legnagyobb problémánál is lesznek majd keményebb leckék.

Ezért van az, hogy mára sztereotípia a gyerekek körében, hogy az ő problémáik jelentéktelenek, és nekik sosem lehet igazuk. Pedig nem kisebbek ezek a problémák, mint a mi gyerekkorunkban volt, csak a maiakhoz képest nem jelentősek.

2020. máj. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!