Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak engem visel meg lelkileg...

Csak engem visel meg lelkileg ennyire az otthonlét?

Figyelt kérdés

Egy kilencedikes lány vagyok, az online oktatás megkezdése óta meglepő módon tényleg nagyon keveset “mozdultam ki” itthonról, az eddig imádott szobám mostmár egy börtön érzését kelti. Korábban az emeleten eltöltött kis énidőm nagyon jól esett, most már pedig mintha össze lennék zárva a gondolataimmal...

Napról napra egyre jobban elveszettnek érzem magam, gyengének, törékenynek és mind emiatt kétségbeesett is. Szorongok, küzdök a testképzavarommal, próbálok beletörődni hogy a szüleim miatt ennem kell, ezért 4 kg-ot fogok hízni.


Közben sokfelé szakadok, hiszen egy részem unja már az egész harcot a testem elfogadásával, egy másik része pedig még mindig küzdene az egészségemet figyelembe nem véve.


Valószínűleg ha valamikor belépek majd az osztályterembe már meg játszani sem fogom tudni hogy minden rendben, hogy ugyanolyan határozott, lelkes, ambiciózus vagyok mint eddig voltam mert mintha egy másik ember lennék. De legalábbis az árnyéka az igazi énemnek. (karantén előtt sem voltam fejben teljesen okes, talán soha sem mert mindig túlagyaltam de ez most az átlagosnál sokkal erősebb..)

-Mi lehet a baj?

-Valaki átélt már ilyet?

- karantén alatti hasonló tapasztalatok?

-Esetleg ez is letudhato annyival hogy kamaszkor?!



2020. máj. 29. 23:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy most már ki lehet menni. Csak úgy mondom.
2020. máj. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A többségét megviselte. Hiába voltam egész nap otthon, szinte semmivel sem haladtam, szellemileg és fizikailag is hulla vagyok.

Már tényleg lehet menni, élvezd ki. Néha nehéz visszarázódni az életbe, de megéri :)

2020. máj. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez a testképzavar nagyon ismerős, főleg mostanában hogy rengeteg időm volt instagramozni meg tiktokozni és azon kaptam magam hogy másokhoz hasonlítgatom magam , rengeteget sírtam azon hogy miért nézek így ki és hogy mások mennyivel szebbek ,meghogy soha nem fog senki így elfogadni stbstb.

DE. Rájöttem hogy mégis minek aggódom ilyeneken?Kinek akarok megfelelni?


Ha elhatározod magad hogy csak és kizárólag magadnak kell megfelelned és elfogadnod magad ahogy vagy akkor rájössz hogy mennyire felesleges volt aggódnod azon a pár plusz kilón.(amit lehet csak te képzelsz be magadnak).

Tudom hogy nehéz , de mentálisan rá kell vezetned magad arra hogy azok a dolgok amiken most aggódsz később már egyáltalán nem fognak számítani és mikor idősebb leszel csak nevetni fogsz azon hogy milyen buta voltál ,hogy ilyeneken aggódtál.


Mostmár ki lehet menni , és tégy is így , menj el sétálni , akár egyedül is. Hidd el az egyedül töltött séták lelkileg nagyon jót tesznek neked. Egy kis elmélkedés sosem árt (és itt most nem a túlgondolásra gondolok ,az egy borzasztó szokás).


A mi generációnkban sajnos nagyon gyakori ez a megfelelési kényszer ami testképzavarral vegyül ,de le tudjuk küzdeni! :) Nyomás kifele holnap ha jó idő van.


18/l

2020. máj. 30. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!