Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudom megélni a...

Miért nem tudom megélni a pillanatokat?

Figyelt kérdés

Túl racionálisan gondolkodom és ezért nem tudom/merem érzelmileg megélni a pillanatokat.


Ha pl. van egy kisgyerek akivel játszom néha, akkor nem azt élvezem, hogy "úú de aranyos milyen jól elvagyunk", hanem arra gondolok, hogy milyen jó lesz már mikor felnő, akkor fog emlékezni arra, hogy "xy bácsival milyen jó volt játszani régen".


Ennél jobb példát nem tudtam felhozni, ami szemléltethetné ezt a dolgot. Az élet kb. minden területén ez van.


2020. máj. 30. 23:16
 1/3 anonim ***** válasza:
23%
Mert pasi vagy. Ez tök természetes 🙂
2020. máj. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mert nem tanultad meg, ám sosem késő és az már jó, hogy feltetted ezt a kérdést, az azt jelenti, hogy foglalkoztat. Figyelj magadra és igyekezz mindig a pillanatban maradni. A tudatos meditálás amúgy segít ebben, mindfulness kulcsszóval, ami pont erről szól. Hajrá!
2020. máj. 31. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát, hogy miért, arra nem tudok választ adni.

Viszont én is ugyanebben a cipőben jártam, majd elkezdtem foglalkozni magammal. Hagytam magam elengedni. Így pedig lassan egyre jobban sikerült ösztönösen cselekednem. Ez persze nem mindenkinél működik, és nem mindenkinél jelent előnyt, szóval csak óvatosan.

2020. máj. 31. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!