Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak, ha huszonévesen...

Mit csináljak, ha huszonévesen úgy élek, mint kb. valami kisnyugdíjas?

Figyelt kérdés
21 éves egyetemista lány vagyok, de kb. úgy élek mint valami 80 éves nagymama. Bár még a nagymamám is mindig eljár mindenféle rendezvényekre, bulikba stb., szóval még neki is aktívabb élete van hozzám képest. A szorgalmi időszakban pl. annyiból állnak a napjaim, hogy bemegyek az egyetemre, visszamegyek a koliba, tanulok/valamivel elfoglalom magam egyedül, majd alszom. Vizsgaidőszakban és a szünetekben pedig nagyjából ugyanez szokott történni, csak pepitában. Ha visszamelékezem az elmúlt éveimre, akkor igazából nem sok jó emléket vagy élményt tudnék felidézni, mert tulajdonképpen nem csináltam soha semmit és csak úgy eltelik az idő. Miközben egész sok dologhoz lenne kedvem, de vagy a körülmények (hely és idő) nem teszik lehetővé, vagy pedig nincsen hozzá társaságom. Az egyetem elég sok időmet elveszi és helyhez is köt, míg a szünetekben otthon vagyok (=a semmi közepe), ahol pedig nincsen semmilyen lehetőség (se szórakozás, se munka, se tanulás, se semmi). Három olyan barátom van, aki tényleg a barátom és nem csak valami felszínes, érdekeken vagy illendőségen alapuló nyavalya. Velük sok szempontból tényleg jó a kapcsolatom, viszont elég ritkán szoktunk személyesen együtt találkozni és akkor is mindig csak összeülünk egyikünk nappalijában pár órára és ennyi, hiába hívom őket programokra, kirándulni stb., semmit nem akarnak csinálni. A családomban sincsen senki, akivel szervezhetnék bármit is közösen. Egyedül pedig vagy nem szeretnék (mert maga a társaság is hiányzik, hogy emberek között legyek és nem csupán az, hogy kimozduljak és csináljak valamit, ahol aztán ugyanúgy egyedül vagyok), nincs is hozzá sok ötletem (ami egyedül is élvezhető) vagy pedig nem merek (pl. egyedül tuti nem fogok elmenni buliba, ahol igazából ugyanúgy nem tudom mit csinálnék egyedül). Szóval ennek az eredménye az, hogy soha nem csinálok semmit, soha nem megyek sehová és csak otthon ülök. Persze, így is eltelik az idő meg lefoglalom magam stb., csak nem érzem jól magam, tök egyedül vagyok és nem így szeretnék élni.
2020. máj. 31. 22:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem volnának ötleteim, úgy is mint az egyetem Boa const Rectora.
2020. máj. 31. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Keress új barátokat. Próbálj meg párt találni.
2020. máj. 31. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
Mikor az orvosira jártam, akkor velem is ugyanez volt. Nem volt az egyetem mellett egyszerűen életem. Én pl. szórakozni azért nem mentem el, mert tanultam, rohadt sokat kellett tanulni, államilag finanszírozottan voltam, nem akartam kibukni. Mikor pedig éppen nem tanultam, akkor pihentem, pihentettem az agyamat, és egyáltalán nem volt energiám bulizni elmenni. Akkor voltam csak kikapcsolódni, amikor az egyetemen belül rendeztek valami összejövetelt. Ha hazalátogattam, akkor pedig azért nem mentem sehova, mert örültem, hogy a szüleimmel lehetek. Sok időmet, energiámat elvette az egyetem, de mindig úgy álltam hozzá, hogy muszáj jelenleg így élnem, hiszen vannak céljaim az életben, és azok eléréséhez el kell tűrnöm, hogy ilyen életet élek. Arra gondoltam, hogy ha majd sikerül elszakadnom az egyetemtől, akkor jobban lesz időm a hétköznapjaimra. Szóval ezek a gondolatok éltettek abban az időben. Most, ha visszagondolok, akkor semmit nem csinálnék máshogyan, mert látom, hogyan élek, és tudom, hogy ehhez az kellett, hogy abban az időben megszenvedjek.
2020. máj. 31. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Merre élsz? Szerintem írj magadról pár dolgot, legalábbis az "ismerkedés" résznél, mert ott lehet. Sokan leltek már a gyakorin barátra, párra, azt mondják. Haverjaim nekem is lettek. És más is lehet abból.
2020. máj. 31. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%
Én is orvosira járok, én is ugyanúgy állok hozzá, mint az egyik előző válaszoló. Sajnos nekem nem adatott meg az a képesség, hogy a létező legszárazabb, legunalmasabb szöveget is megjegyezzem egyetlen olvasás után, úgyhogy jóval többet tanulok, mint a csoporttársaim. Le is néztek, ki is löktek emiatt a társaságból, mert a tanulás miatt nem nagyon jártam el közös programokra, pár tárggyal sokat küzdöttem, miközben nekik kisujjból ment minden. Úgy vagyok vele, hogy inkább leszek magányos, de nem pazarolom az időm és a szüleim pénzét, hanem szépen befejezem az egyetemet 6 év alatt és utána saját zsebből oda megyek és azt csinálok, amit akarok, közben remélhetőleg társaságot is találok magamnak.
2020. jún. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok kb. csak férfi és munka mellett élek így. Ha neked ez kevés, akkor nyiss emberek felé. Már itt is elhalmoztak biztosan ismerkedős üzenetekkel...
2020. jún. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Ugyanígy élek kb.


20F

2020. jún. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
5%
#5: NE sajnáld, mert a kirívóan magas intelligencia gyakran jár az átlagnál rosszabb emlékezettel. A természet az egyik oldalon ad valamit, a másik oldalon elvesz. Biztos hallottad azt a kifejezést, hogy "szórakozott professzor" (aki megfeledkezik dolgokról). Neked sokkal nehezebb, de ha egyszer megtanultad, akkor nagyon jó leszel a szakmádban (esetedben jó orvos leszel).
2020. jún. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!