Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen babonásak az öregek?

Miért ilyen babonásak az öregek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Olyan babonákban képesek hinni, hogy eldobom az agyam...

Most lett barátnőm, aki sokat volt gyerekként a nagyszüleivel, akik babonásan élik az életüket.

Barátnőm meg őszinte csodálkozással kérdezi tőlem, hogy tényleg nem kell félni a fekete macskától? Hogy tényleg nem lesz abból semmi baj, ha páros számú virágszálat adunk valakinek? Stb.

Mindezt úgy, hogy vallásosak a nagyszülők. Pedig a babona a vallás szerint halálos bűn.


Meg ha már itt tartunk: sok öregbek mániája, hogy délelőtt kell vásárolni. Délelőtt nem olcsóbb az áru, és ma már délután is van még, nem a háború éveit éljük. Ezt sok öreg hogyhogy nem tudja megérteni? Feltételezem, örülnek annak, hogy nincs háború, akkor miért ragaszkodnak közülük sokan egy háború alatti szokáshoz (aminek akkor volt értelme, nem ma)?


23/F


2020. jún. 1. 09:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Barátnőd se lehet nagy észlény.
2020. jún. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kevered a szezont a fazonnal!

Egyrészt már a kérdésed is hibás, mert a barátnöd gondolom, még nem kifejezetten öreg, mégis babonás.

Másrészt ha az ezotéria rovatban körülnézel, a legtöbb, aki írogat, fiatal és mégis igencsak ostoba babonákban hisznek.

HArmadszor a vallás is egyfajta babona, semmivel sem jobb, mint a többi.


Az meg, hogy az idösebbek délelött vásárolnak, annak praktikus okai vannak - általában ebédet föznek, ahhoz vesznek hozzávalókat, ebéd után nem sok értelme lenne boltba menni.

Emellett az üzletekbe reggel hoznak friss árut, délutánra már igen sokszor kiválogatták a javát, ami maradt, az elég rossz állapotban van.

Ezen kívül a háború alatt nem igazan lehetett bevásárolni, mert nem volt mit, még véletlen sem akkorról ered a szokás, hanem ahogy az elsö pontban említettem, az ebédhez valókat vették akkor is meg az emberek délelött.

2020. jún. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem mellesleg délelőtt kevesebben vannak a boltokban, mint délután. Azt meg már meg sem említem, hogy a piacok (főleg vidéken) csak max. 2-ig vannak nyitva. Amúgy meg ez már megint általánosítás, attól, hogy a barátnőd nagyszülei banonásak még nem minden idős ember az.
2020. jún. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem azt mondtam, hogy minden öreg babonás. Sajnos én egy kivétellel sem találkoztam még,de tudom, hogy vannak.

Azért írtam az öregekre, mert a barátnőm a nagyszülei példája alapján ilyen. De szerencsére nem akarja rám erőltetni, sőt, jobban tetszil neki az én "a babona elmebetegség" hozzáállásom.


A "délelőtt menjek vásárolni" mánia meg...

Én eddig mindig mindenhol kaptam friss árut. A piacok meg hétköznap délután is nyitva vannak.


Köszi a válaszokat! 😀

2020. jún. 1. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!