Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Németorszàgban dolgoztam.mièrt...

Németorszàgban dolgoztam.mièrt lehet jellemzö a külföldiekre hogy szàndékosan nyelvtanilag helytelenül beszélnek hozzàm?

Figyelt kérdés

Szoval Nemeto-ban megismertem pl oroszokat, romànokat, akik màr kint születtek, anyanyelvük a német is szinte, kialakultak az ismerös es baràti köreim.

Én relative tudom es tanultam is a német nyelvet, habàr nyelvtanilag vannak gyengéim.


Es feltünt hogy velem direkt helytelenül kezdenek beszélni.

Pl ujévi kívànsàgok a messengeren tölük nekem privàtba :" Gute neue Jahr wünsche ich dir" a helyes, gutes neues Jahr helyett.

Valamint pl a ragozàsok

Pl meine Mutter helyett elkezdte az egyik sràc a birtokesetet kavarni nekem, mivel ö fiu hogy "meiner Mutter"vagy "meiner katze" mintha a rag az alanyra irànyulna nem a tàrgyra.

Meg sorolhatnàm.


Szànt szàndékkal nyelvtanilag rosszul beszélnek hozzàm helytelenül irnak (nehogy fejlödjek véletlenül, amiket tudok is elkezdik kavarni)


Mégis mi motivàl egy külföldit arra hogy egy nyelvet "tanulóhoz" szàndekosan helytelenül beszéljen? Olyan alàzónak érzem. Mikor rà kérdezek, meg jàtszàk a hülyét hogy ja? Gutes neuse jahr?

Vagy csak szimplan bocsanatokat kérnek ugy kimosolyogva. Szoval nem öszinte bocsànatok ezek.



#helytelen nyelvtan
2020. jún. 1. 11:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha direkt csinálják ezt, tehát tuti tudják, hogy hogy kéne helyesen, de neked csakazértis rosszul mondják, akkor szimplán csak szivattak.
2020. jún. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%

Ez ronda dolog szerintem! Nem igazi barátok az ilyenek. Nekem olyan tapasztalatom volt Németországban, de Ausztriában is, hogy mintha szándékosan nem akarták volna érteni, amit mondok. Biztos voltam benne, hogy helyesen mondom a mondatot, mégis csak értetlenül néztek egymásra, vagy simán otthagytak. Szerintem ez lehet egy fajta "nyugati" szokás, kicsit felsőbbrendűnek érzik magukat hozzánk képest. Általában nem segítőkészek, tisztelet a ritka kivételnek. Nem is szeretek arrafelé utazni.

Én lengyelül tanulok már egy ideje, és velük csak jó tapasztalataim vannak. Sok ismerősöm, barátom van, akik szívesen segítenek a nyelvtanulásban. Bármikor írhatok nekik, megkérdezhetem, hogy kell valamit helyesen mondani, stb. Helyesen beszélnek hozzám, elég lassan és tisztán ahhoz, hogy megértsem. És ők is igyekeznek megérteni, amit én mondok, hogy ne érezzem magam kellemetlenül. Szóval szerintem ez néptől, mentalitástól is függ.

2020. jún. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

De egyàltalàn mièrt szivatnak? Vagy mièrt ezzel? Mièrt fàj nekik az ha véletlenül is fejlödnék nyelvtanilag?


Miert nem olyanokkal szivatnak hogy pl cipökrèmet nyomnak a fogkrémembe vagy bàrmi màs marhasàg akkor?

2020. jún. 1. 12:01
 4/6 A kérdező kommentje:

2.nem is gondoltam hogy ez népfüggö lehet.

De belegondolva pl dolgoztam csehekkel is, ök meg rendkivül kedvesek udvariasak, es nem szorakoznak ilyennel velem, hogy németül elkezdjenek kavarni.

2020. jún. 1. 12:04
 5/6 A kérdező kommentje:

Az olaszok se.


Kizárolag az oroszoktol, romànoktol, belgàktol kapom.

De akkor minek baratkoznak velem ha lenéznek?

2020. jún. 1. 12:05
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy ők már annyira nagy németnek érzik magukat (írtad is, hogy ott születtek), hogy ők már lenézhetik a magyarokat. Nem igazi barátok az ilyenek. Az igazi barátok segítenek, és megbízhatsz bennük, hogy nem csapnak be (nyelvtanilag sem).


Egyébként a románokról nekem is vannak hasonló tapasztalataim, hogy gyakran rosszindulatúan viselkednek velünk. Pl. egyszer egy nemzetközi versenyben vettem részt, és mikor a zsűrizésre vártunk, két román versenyző állt előttem a sorban. Én tudtam, hogy románok, de ők nem tudták, hogy én magyar vagyok. Remekül elbeszélgettünk angolul, sokat nevettünk, egészen addig, míg meg nem kérdezték, honnan jöttem. Mondtam, hogy magyar vagyok, na onnantól fogva rám se néztek. Elfordultak és többet nem szóltak hozzám. Ez volt a legdurvább, amit tapasztaltam.

2020. jún. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!