Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak szabadidőmben...

Mit csináljak szabadidőmben huszonévesként?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok. Időm nagyrészében nyilván dolgozom, szabadidőmben pedig maketteztem, és veteránoztam, egy régi Trabantot építgettem mikor időm engedte. Januárban viszont megfogadtam, hogy ezzel az egésszel fölhagyok. Mindig próbáltam segíteni másokon, makettes körökben is volt hogy 1-1 ritka dolgomtól megváltam, mert valakinek kellett és megbíztam benne, vagy épp Trabantos körökben is odaadtam baráti kézfogásért cserébe olyan alkatrészt, ami a saját autómhoz volt félrerakva. Viszont azt vettem észre, hogy ezek az alkatrészek később (haszonnal) gazdát cseréltek, valamint amikor nekem kellett valami, akkor az sosem volt senkinél. Így a makettjeim nagyrészét eladtam vagy elajándékoztam, az autót pedig külföldre értékesítettem, meglepő mód, ha összeadok minden alkatrészt, még így is haszonnal tudtam túladni rajta még a vírus előtt.

Viszont most nem tudom hogy azóta mit csináljak. Rettentően introvertált vagyok, eddig ez a két dolog volt az un. "mentsvár", ahová el tudtam menekülni az emberek elől, és magamhoz hasonló emberekkel tudtam beszélgetni a hobbimról, most viszont megszakítottam minden eddigi emberrel ill. csoporttal a kapcsolatot, és azóta nem találom a helyem.

Mit csinál egy velemkorú fiatal? 18 éves korom óta benne voltam ebben az egészben, és most tanácstalanul állok, mert nincs egy szem barátom/haverom sem. A kollégáim szabadidejükben nőznek meg inni járnak, de engem egyik sem vonz. Az biztos, hogy ebbe az egészbe nem akarok ismét belefogni, de egyszerűen nem tudok kitalálni semmit, ami lekötne. Hétvégéimen a kötelezők után itthon ülök, Youtubeozok, óránként ránézek az Indexre, közben a régi hülyeségeimen gondolkodom, aztán eltelik a nap, borzasztó lassan.


2020. jún. 1. 12:15
 1/10 anonim ***** válasza:

Na ez a gaz, hogy csak a hobbi kötött össze, azóta meg nincs senkid. Ergo nem volt ott senki barátod. Talán nem ártana régi kapcsolatokat, rokonokat feleleveniteni, vagy a munkahely által újakat szerezni.

Nem izgat semmi ami ma mainstream? Videojátékok, állattartás, tanfolyamok, nyelvtanulas, vagy végső esetben a munkatarsaiddal elmenni valahova. Amugyis 25 vagy, valahonnan egy nőt is össze kéne már szedni, vagy azon kapod magad hogy el makettezted a fiatalságod.

2020. jún. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Most nem értelek. Azért hagytad abba a hobbidat, mert megbíztál szar emberekben, akik átvertek? :D Vagy rájöttél, hogy többet ér a pénz amit szerezni tudsz általa, mint a vele kellemesen eltöltött idő? Mert egy hobbinak ez a lényege, élvezd, amit csinálsz, akkor is, ha költséges.
2020. jún. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1) Nem izgat semmi, próbáltam játszani gépen de egyszerűen nem köt le sehogy. Nem akarok nőt, se családot.

2) Az előbbi miatt. Az a baj hogy nagyon könnyen megbízok mindenkiben, és ezt sokan kihasználják.

2020. jún. 1. 12:51
 4/10 A kérdező kommentje:
Egyébként így utólag belegondolva tényleg nagy hülyeség volt így elcseszni 7 évet. Hazajöttem az iskolából, vagy a munkából, és célirányosan mentem a garázsba / a műhelybe, és ott voltam egész nap, amíg jó idő volt és tudtam haladni. Hihetetlen hogy elszaladt ez a 7 év, és hogy semmi érdemlegeset nem tudok felmutatni ezeken a baromságokon kívül.
2020. jún. 1. 13:15
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Hobbi, megvan, hogy mit jelent? Hogy élvezd, amit csinálsz.

Mert a TV előtt döglés, számítógép nyomkodás érdemlegesebb időtöltés?

Inkább a saját hozzáállásodon kellett volna változtatni, nem megbízni mindenkiben, mint feladni azt amit szeretsz, főleg ha nem is tudsz most mit kezdeni magaddal.

2020. jún. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Remek. Más egyéb? Mert ezzel még mindig nem vagyunk előrébb.
2020. jún. 1. 13:32
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi a kérdés?

Szerintem megválaszoltam, hogy mit csinál egy veled egykorú fiatal: ki kocsmázik, ki Netflixezik.

Feladtad a hobbidat. Keress újat. 1000 meg egy lehetőség van, amit kipróbálhatsz. Mi innen nem tudjuk megmondani, melyik lenne jó. Továbbra sem értem, miért adtad fel azt, amit szeretsz. :D

2020. jún. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kocsmázni meg egésznap filmeket nézni az tényleg nagy karrier. Semmi érdemlegeset nem szerez utána az ember. Tényleg ezt csinálja minden velem egykorú?
2020. jún. 1. 18:25
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a veled egykorúak, hanem mindenki. A sorozatoktól tényleg nem leszel több, vagy az olvasástól, viszont annak akit szórakoztat pont megfelelő hobbi. Én képes vagyok reggeltől estig sorozatokat nézni. Bánom e? Nem, mert kikapcsol és élvezem. Mellette videójátékozok. Ja, meg van egy párom, szóval nem unatkozok igazán sokat. De ha ennyire nagy karriert akarsz vele, akkor sportolj, tanulj, kertészkedj, főzz, vagy gyűjtögess valamit fanatikusan, és máris lesz kézzel fogahtó eredménye a hobbidnak. Egyébként a legtöbb ember a karriert a munkájától várja, nem a hobbijától. De ha te mindenre fújogsz amit mondunk, menj vissza makettezni és kész. Látszik hogy csak hisztizni jöttél ide hogy becsapott minden haverod.
2020. jún. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ne band azt a 7 evet, mas is elvesztegeti a napjait egyeb dologgal.

Meg ez amit te csinaltal meg nem is akkora hulyeseg.

Azt meg sajnalom hogy lehuztak, de legalabb tanultal belole.


Azt latom hogy neked inkabb az a bajod, hogy nem fejlodtel emberileg, marmint nem tudsz felmutatni latvanyosabb dolgot.


Akkor irj egy random listat mindenrol, ami szerinted latvanyos egy ember fejlodeseben.

Nem csak az ami neked tetszik, hanem mindent amit eszreveszel masokon.

Aztan ami tetszik, azt kovesd.



Nekem pl. lanykent:

- szep frizurak, hajapolasi dolgok

- jo smink

- folyamatos kepzesek


Amit meg szeretnek:

- edzes, hogy vekony szalkas (nem nagyon) csak hogy latszodjon az izmaim finom korvonala ez a vezna izmos lany fajta

- szertorna - nagyon hianyzik

- olvasas - regen rengeteget olvastam, tagitotta a gondolkodasmodomat es szokincsemet, az embereknek tetszett milyen szepen es kifejezoen beszelek, neha mondtak, hogy milyen szep a beszedem. Most meg sut rolam, hogy nem olvasok es mivel kulfoldon elek meg vannak szavak is amik neha nem jutnak eszembe... pluszba vannak nyeltani hibaim is. Eges.



Ja es egy tipp, mondjuk te ferfi vagy, talan neked masabb, de elobb vagy utobb be fog utni az a kapuzarasi panik es minden egyes evvel csokken a veled egykoruak kozott a szingli nok szama, vagy kesobb a szingli gyerektelen nok szama - ugye sokan valnak, ujra bekerulnek a randizos huspiacra, csak van mar 1-2-3 gyerek, aztan az meg lutri hogy ok elfogadnak-e meg az ex mennyire keseriti meg az anya eletet szorakozasbol neha.

2020. jún. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!