Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen bunkó a külföldi...

Miért ilyen bunkó a külföldi egyetemisták nagy többsége?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy csak nekem sikerült kifognom nagyon bunkókat, de borzasztó, ahogy viselkednek. Úgy vonulnak az egyetemen, mintha övék lenne a világ. Bőven elférnének mellettünk a folyosón, vagy az utcán, de ha nem állunk félre, amikor érkeznek, akkor szándékosan félrelöknek. A villamosra ha felszállnak, elvárnák, hogy engedjük őket előre és ha nem , akkor besértődnek meg lökdösődnek. Leszállásnál ugyanez. Egyszer amikor szálltam le, jött mögöttem az egyik és úgy meglökött, hogy majdnem elestem úgy, hogy a fejemet majdnem bevertem a betonba. Magyarul nem hajlandóak abszolút megszólalni azok, akik tudnak és ha kéri őket a tanár, hogy magyarul mondják, akkor vérig vannak sértődve. Nekik ugye nem kellett kiköltözni a kolikból, hanem maradhattak és úgy járkálnak az utcán, mintha övék lenne a világ. A boltban is lökdösődnek, előre furakodnak, abszolút nagyon bunkók.

Persze vannak köztük rendesek is, akikkel nagyon jól el lehet beszélgetni egy társaságban, de a legtöbbjük elviselhetetlenül bunkó. Pedig nem úgy álltunk hozzájuk, amiért így kellene viselkedniük, helyből ilyenek.



2020. jún. 1. 15:40
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

A mi egyetemünkön is sok a külföldi. Voltam a városban egyetemi programokon is, ahol szintén sokan voltak. Páran kicsit úriasabbnak tűntek, de ennyi. Nem löktek fel senkit, nem balhéztak.

Ellenben, bizonyos hazai réteg rendszeresen fellök mindenkit.

2020. jún. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azért írtam, hogy nagy részük. Nem általánosan írtam az összesre. De akik nálunk vannak, azoknak a nagy része ilyen.
2020. jún. 1. 15:56
 3/7 anonim ***** válasza:
95%
Nem gondolom, hogy ezt nemzetiséghez kéne kötni, abban viszont biztos lehetsz, hogy bármely nemzet külföldre járogató, külföldön tanulgató, külföldi nagyvárosokban albérletet fizetgető egyénei között több az ilyen könyökölni tudó, érvényesülgetni tudó, ki ha nem én embertípus (tiszteletem a kivételnek), mint az egyszerűbb emberek között, akik örülnek, ha luk van a saját hátsójukon. Ne ezek alapján ítéld meg egyik-másik nációt, mert ez olyan lenne, mintha minket is az alapján ítélnének meg, hogy a jakhtozgatni járó réteg mit művel a horvátoknál.
2020. jún. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Sunshinedoll ***** válasza:
95%
Nekem nem tűnt fel, pedig a mi egyetemünkön is nagyon sok külföldi volt.
2020. jún. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Egy szimpla tapasztalatból szólt a kérdésem és nem általánosítottam, mert oda írtam, hogy nem mind olyan. Nem én egyedül tapasztaltam velük kapcsolatban ilyet és az okát kerestem, hogy miért ilyenek. Azt sem mondtam egy szóval sem hogy a magyarok között nincsen bunkó. Szimplán csak leírtam, hogy ilyeneket én csak a külföldieknél tapasztaltam.
2020. jún. 1. 16:55
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is sok a külföldi az egyetemen, én a szakomon is együtt tanulok velük és a koliban is együtt vagyunk elhelyezve, mármint nincsen külföldi/magyar koli. Engem inkább az szokott felidegesíteni, hogy kivételeznek velük a tanárok és nekik mindent elnéznek, mindent megengednek, őket szeretik a legjobban, beszélgetnek velük, segítenek nekik stb., csak azért, mert ők külföldiek. Van közöttük olyan, aki pl. régebb óta él a városban mint én, de szegény külföldi és ő még nem ismeri itt ki magát, nem baj a késés, még bizots nem tanulta meg stb.... ezt ők nyilván ki is használják és még mindig mindenre rá tudják húzni, hogy még nem tudom, még nem ismerem, magyarul van (mikor kb. tök sok helyen fel vannak rá készülve, hogy itt vannak külföldiek és tudnak angolul, ki vannak írva azért dolgok stb.) stb. Sokan úgy is érzik közöttük, hogy ők valamiféle különleges bánásmódot érdemelnek, mert ők külföldi ösztöndíjasok, velük mennyit nyer az ország, mert ők milyen okosak, ők a VIP stb., stb., néha olyanokat mondanak, hogy kikészül tőle az ember. Persze, nem mindenki ilyen, sőt, de én tényleg sok hasonlóval találkoztam/találkozom. Tömegközlekedésen és az utcán én is szoktam olyat látni, hogy hangoskodnak, lökdösődnek stb., de ez talán annyira nem jellemző vagy én nem láttam nagyon sok példát. A koliból kimondottan rossz tapasztalatom nincsen, de pl. apukámat nagyon szeretik... ő akárhányszor jött hozzám segíteni pakolni mindig jött valami külföldi és segített cipekedni, mindig röhögtünk rajta, mert nekem soha nem szoktak és neki pedig mindig :) Nem tudom mi ennek az oka, de ez is tök érdekes szerintem :)
2020. jún. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A gimiben a cserediákok dettó ugyanilyenek. Méghozzá azért mert nekik komoly anyagi hátterük van és biztosan nem buták, ha külföldön tanulhatnak. Sajnks ez miatt el is hiszik magukról.
2020. jún. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!