Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagyok ilyen?Más is...

Miért vagyok ilyen?Más is hasonlóan gondolkozik mint én?

Figyelt kérdés

Alapvetően,ha laikusan végig gondolom az életemet kényelmes életem volt gyerekkoromban mindig, a családomnak köszönhetően és most felnőtt fejjel is az van nekem.


Úgy értem ma már a jó a családi hátteremnek és évek kemény munkájának köszönhetően rendelkezek jogosítvánnyal,kocsival,

hétvégi házzal,lakással.


Normális esetben évente 2-3 hosszabb külföldi utazásokkal.


De sosem elégszek meg és sose vagyok igazán boldog,mindig többre vágyok.


Mindig a jobbat akarok a jelenleginél,egy jobb autó,nagyobb lakás,egzotikus utazás,még feljebb lépni a ranglétrán a munkahelyemen.


Volt egy időszak mikor a barátnőimet is folyamatosan váltogattam.


Úgy érzem bármit is fogok elérni,kapni az élettől sose leszek igazán boldog,elégedett.

Lehet ezért is borozgattok ma egyedül.


Más is érzett már ilyet?



2020. jún. 1. 21:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én nem, mert üszök szegény vagyok. Az normális, hogy az ember mindig többet akar de azért figyelj arra, hogy kiben/miben teszel kárt ha nem tudod az adott dolgot értékelni, mert könnyen megfordulhat a szerencséd.
2020. jún. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nem ebből semmi sem jut, szóval nem.
2020. jún. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem igazán. Én olyan szegény vagyok, hogy még külföldön se jártam egyszer sem. Pesten is csak háromszor, abból kettő osztálykirándulás volt. :/
2020. jún. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
72%
Én is nagyon szerencsés vagyok több szempontból. Jó anyagi helyzet szerető család, lehetőségek. Ház még hasonlóak nincsenek, még fiatal is vagyok. Viszont sosem éreztem hogy mindig több kell, nagyon hálás vagyok mindazért amin van és büszke arra amit elértem. És a helyzetekből igyekszem tényleg a legtöbbet kihozni, segíteni másokon, illetve eredményeket elérni a tanulásban, sportban, később munkahelyen. Szóval én teljesen elégedett vagyok az életemmel, de persze haladni is szeretnék.
2020. jún. 2. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez normális - sajnos - de nem egészséges.

Marketingesek serege dolgozik folyamatosan azon, hogy olyan igényeket, vágyakat ébresszen bennünk, amit a megbízójának a terméke, szolgáltatása fog ideiglenesen kielégíteni. A social médiaban folyamatosan azt látjuk, hogy mások mit értek el, és összehasonlítgatjuk magunkat velük. Amit látunk, megkívánjuk.

Ez a fogyasztói társadalom alap érzése, amit leírsz. Nekem is nagyon nehéz megküzdeni ezzel.

Az is sokat számít, milyen a környezeted. Ha olyan emberek a szomszédaid, munkatársaid, barátaid, akik jól, vagy jobban élnek, mint te - akkor erősebb lehet az elégedetlenség érzése. Ha rosszabb körülmények között élő emberek közt vagy, könnyebb elégedettnek lenni. (Ez egy egyszerű, kísérletekkel alátámasztott pszichológiai tény.)

Szendi Gábor Értelmes szenvedés, a boldogság könyve fejti ki a témát bővebben

2021. febr. 24. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!