Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért csak a sikeres emberek...

Miért csak a sikeres emberek történeteit kürtölik világgá?

Figyelt kérdés
Na jó, igaz, nyilván sok szomorú történetet is hallunk, de valamiért mindig azok vannak kiemelve akik nehéz helyzetből kiindulva, vagy nehéz szituációból feltámadva érnek el sikereket. Pedig a negatív ellenpéldából sokkal több van. Nyilván lehet mutatni, hogy XY kibukott az iskolából, otthagyta a párja és meghaltak a szülei, de ennek ellenére milyen sokra vitte. Viszont sokkal több olyan ember van, aki ilyen traumák után alkoholista, drog függő, öngyilkos vagy semmirekellő, stb. lesz. Nem azzal van a bajom, hogy próbálnak segíteni az embereknek ezzel, de azzal, hogy elhallgatják a többi ember történetét egyrészt úgy tesznek, mintha meg sem történtek volna, másrészt hamis reményeket ébreszthetnek másokban.

2020. jún. 2. 15:15
 1/9 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
95%
Pszichológia. Múltkor néztem erről egy doksit, hogy az emberek sokkal jobban érdeklődnek, befogadóbbak a pozitív történésekkel szemben. Illetve egy ilyen sztorit jobban el lehet adni-igen, a zsére gondolok. Utóbbi meg max a böriben végződik, arra nem is kíváncsiak az emberek, és abból nem lehet motiválódni.
2020. jún. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Eléggé sokan élnek meg elég negatív dolgot, - nem hiszem, hogy kíváncsiak lennének a saját ismétlődő nyomorukon mások ismétlődő nyomorára is. Ráadásul a sikertörténetek 95 %-a "gyártott siker", - nincs mögötte valódi szenzáció, csak a média azt csinál(t) belőle.
2020. jún. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%

Senki nem kíváncsi arra, hogy pl. egy szerelmi csalódást az egyik miért nem tudta feldolgozni és miért menekült az öngyilkosságba. Ez nem követendő példa. Bár a negatív példa is lehet példa, mint ellenpélda, amit tilos követni.


A sikersztorikból lehet tanulni, lehet belőlük motivációt és erőt meríteni. Ezek a követendő példák.

2020. jún. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem én ezeket, amiket leírtok csak rohadtul nem etikus az egész. Ha leirnjuk a sikersztorikat, de azt valaki nem tudja sem reprodukálni, sem megközelíteni akkor csak még csalodottabb lesz. A másik pedig, hogy a negatív példák megtagadása végül is magának a valóságnak a megtagadása, hiszen az esetek jelentős részében negatívak a következmények.
2020. jún. 2. 15:45
 5/9 anonim ***** válasza:
55%
Mert képmutató az egész világ. Baromi jó, hogy mindig azzal a 10000-ből 1 emberrel példálóznak sikertörténet gyanánt, aki jókor volt jó helyen és jó adottságokkal. Kedvencem amikor nyomorban felnövő sztársportolókkal példálóznak, aztán olyan fizikális genetikai adottságaik vannak, hogy csak idő kérdése lett volna mikor futnak be fényes karriert.
2020. jún. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%
Az én életem hasonló sikertörténet tizenév kemény munka árán és engem pont az ilyen sztorik vittek előre a küzdésben, amikor fel akartam adni, amikor összeomlottam, amikor elkezdtem belecsúszni a kényelmes önsajnálatba. Kizárólag a példamutatás mérvadó számomra, mást nem veszek komolyan és ezért örülök, amikor ilyet hallok és nem csak a mindenhonnan áradó frusztrált tehetetlenséget.
2020. jún. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
87%
Mert sikertelenségről hallani épp eleget ha olyan közegben él az ember akkor nincs is más téma, csak mindenki hibás...
2020. jún. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
63%

Vannak szomorú, tragikus történetek is, amiket hallani, csak a megfelelő portálon, hírekben, könyvekben kell keresni.

Nem minden jó, ezt sokaknak a tudatukba kellene rögzíteni.

2020. jún. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én kiemelném 6. válaszoló egy mondatrészét, ami irtó fontos: "Az én életem hasonló sikertörténet tizenév kemény munka árán".


Azért a sikeres emberek történetét kürtölik világgá, mert a sikeres ember nagyon sokat letett az asztalra. Az, hogy jókor volt jó helyen - szinte lehetetlen, 10 millióból egy, nem szempont.

Az a 100ból 1 aki sikeres lett, az azért lett sikeres mert, idézem mégegyszer: "tizenév kemény munka árán". Mert ronggyá dolgozták magukat, hogy sikeresek legyenek.

Előre leszögezném, hogy a kemény munka, és a ronggyá dolgozom magamat, az nem a 8órás három műszakos raktármelót jelenti, vagy a 12órás dohánybolti kasszázást.

Mi vállalkozók átlag 11-16 órát dolgozunk, sokszor 7/7 nap, hogy működjenek a dolgok, és belátható időn belül (8-10 év) sikeresek lehessünk, és letehessük a lantot. (Persze lehet más a motiváció)

A sikertelen emberekről azért nem írnak, azért nem emlegetik őket, mert nincs miért. Elpöfögnek takarékon, nem kezelik jól a pénzügyeiket, általában pazarló életmódot folytatnak és szidják a rendszert - ne érts félre, ezzel nincs is gond, a dohányboltban és a raktárban is kell valakinek dolgoznia, de ez nem kiemelkedő, nem említésre méltó, persze ettől még ugyanúgy meg kell becsülni!

2020. júl. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!