Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért tolerálják sokan a...

Miért tolerálják sokan a szószátyárságot?

Figyelt kérdés
Munkahelyen, boltban, családban, társkeresésnél is sok emberrel találkoztam már, akinek be nem állt a szája. Olyan 10-15 percig én is türelmes vagyok, aztán ha még mindig nem múlik a szóf0sás, akkor próbalom finoman, de határozottan leépíteni. Aki még ekkor sem veszi észre magát, arra rendesen rászólok. Ezekből persze csodálkozás, meg sértődés van, mert soha senki nem tette még szóvá az illetőnek, hogy sok. Magam körül is azt látom, hogy az emberek inkább mosolyogva bólogatnak és helyeselnek, mint hogy megmondják neki, hogy sok a duma.

2020. jún. 3. 19:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Mert lehet mást nem zavar. Én például szeretek beszélni -mondjuk nem boltban, munkahelyen - de észreveszem, ha az sok valakinek. Viszont van aki szereti, hogy sokat beszélek, párom például megkérdezi, hogy miért vagyok ennyire csöndben ha pl tanulás miatt nagyon sokáig csöndben vagyok.


Persze van aki nem látja, ha zavar másokat az elég ciki tud lenni. Én pl megkérek mindig mindenkit, hogy szóljanak, ha túl sok vagyok, és szólnak én pedig befogom ennyi. Kommunikáció kérdése a dolog, nem értem miért nem szólnak mindenkinek aki ilyen.

2020. jún. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Addig sem kell nekem beszélnem magamról, és legalább lehull a lepel a másik tökéletlenségéről. Ennek van egy negatív oldala is, nemcsak pozitív.
2020. jún. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!