Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A szociológusok miért szeretik...

A szociológusok miért szeretik kiforgatni az interjúalanyok szavait?

Figyelt kérdés
Nem elég nekik a szimpla vàlasz, sokszor visszakérdeznek de miért, de mikor, de hol, szinte dàtum év, hónap, nap, óra pontossàgot megkövetelve. Úgy éreztem magam mintha tanúkihallgatáson lennék.

2020. jún. 5. 09:32
 1/9 A kérdező kommentje:
Meg sokszor megkérdezi ugyanazt.
2020. jún. 5. 09:36
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Szociológus nem forgatja ki senki szavát se. Vakamivel kevered.
2020. jún. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Amit írtál, az NEM a szavak kiforgatása, hanem a részletek kiderítése, aminek igen sokszor VAN jelentösége!

Ha valamiröl tudni akar valaki, akkor TERMÉSZETES, hogy nem csak egy nagyjából odahányt pár mondatot fogad el, hanem konkrétumok kellenek ahhoz, hogy hiteles legyen a téma.

2020. jún. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A kérdés ismétlésének pedig az a lényege, hogy kiderüljön konzekvens vagy-e a választásban ugyanarra a kérdésre vagy nem.
2020. jún. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#4


Nekem ezt addig csinàlta, amíg önhibàmból màst nem mondtam. Utàna elkezdett köstörögni, hogy az előbb nem ezt mondtam. És màr hiàba mondom, bocsánat nem ezt akartam, amit az a kérdés követ "most miért màsìtod meg a vàlaszod?".

2020. jún. 5. 14:30
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
HA határozott véleményed van valamiröl, akkor az 500. kérdésnél is ugyanazt fogod mondani, olyan nincs, hogy "önhibádból mást mondasz", mert még egyszer megkérdezett valamit.
2020. jún. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Te most a pszichológusról beszélsz???

Tudod egyáltalán, hogy mivel foglalkozik egy szociológus? Uramisten....🤦

2020. jún. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%

Végzős szociológus hallagatóként mondom, hogy ilyet jó szociológus nem csinál. Alalpból nem tehet fel sugalmazó, számonkérő, vagy az alany által reálisan nem megválaszolható kérdést. Az ellenőrző kérdés(ugyanaz többször) viszont hasznos, mert sokszor ha csak kicsit is más szavakkal kérdezel, akkor teljesen más válaszokat kapsz, így közelebb kerülve a teljes képhez.

De te amúgy nem a pszichológusokról beszélsz?

2020. jún. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
57%

Véletlenségből épp szociológus vagyok. Szerintem amire utalsz, az szakterület és jellem függvénye. Nálam mondjuk már a rutin, de olyan is a fő kutatási területem.

Egy jó interjú olyan, ahol az alany beszél 90%-ban...

2020. jún. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!