Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan kell leszrni egyes...

Hogyan kell leszrni egyes dolgokat?

Figyelt kérdés

Tehát egyszerűen megöl az ideg.Az,hogy készülök egy házi dolgozatra, beadom, (2 A4 oldal) és azt mondja,hogy ez kevés...

Oké,felvázolom magamban, hogy mégis ilyenkor mivan,hisz konkrétan a tanár le se írta hány oldalt akar,milyen szövegterjedelmmel..

Ezen gondolozok egész nap,nem mellesleg elcseszi a napomat a kedvemmel együtt.. szóval mégis hogy vegyek figyelmen kivűl egyes dolgokat? Többiek full lesz!rják,engem meg szetbasz az ideg



2020. jún. 5. 13:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Minden életszakasznak megvannak a nehézségei. Konkrétan ezt a problémát úgy tudod megoldani, hogy írsz a tanárodnak egy üzenetet, megkéred hogy magyarázza el mi a feladat, mit vár, mert te szeretnéd jól megcsinálni, de nem érted mitől kevés amit eddig írtál.

Egyetemi évek alatt az egyik esszé írós órám tanára elhagyta egy irományom, azt mondta nem csináltam meg, én őszintén és normálisan elmondtam neki, hogy bár lusta vagyok és nehezen veszem rá magam hogy írjak, igenis megcsináltam, el is késtem arról az óráról amikor leadtam, emlékezett erre, de nem ismerte be hogy ő tévedett, viszont azt mondta hogy adjam le újra. Eljött velem újra kinyomtatni, e-mailben elküldtem magamnak az összes ilyet, odaadtam neki, nem lett gond belőle. Sőt, utána akkor is kedvesen köszönt nekem a folyosón amikor már nem volt vele órám, megkérdezte hogy vagyok, sosem kért elnézést tőlem, vagy ismerte el hogy tévedett, de nekem ennyi bőven elég volt :) Korrekt volt.

Minden nézetéltéréses esetben így tettem, mindig néztek egy nagyot, és értékelték egyrészt az őszinteségem, másrészt azt, hogy nem kifogásokkal élek. Sose voltam szemtelen vagy bunkó, de elmondtam mit gondolok, és kértem segítséget a feladathoz amikor szükség volt rá. Megjegyeztek maguknak a dolog jó értelmében. Neked is ezt a hozzáállást javaslom :)

Ha egy tanár ezután is visszautasító az más tészta, akkor át kell vészelni az óráit, teljesíteni a legjobb tudásod szerint, és nem magadra venni. Érettségin, ha lesz ebből a tárgyból, már nem teheti meg ezt, mert mások is jelen vannak, ott pártatlannak kell lennie, így ha tanulsz, akkor gond nélkül fog minden menni. Remélem tudtam segíteni :)

2020. jún. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Amúgy megkérdezted a tanárt hogy mégis mennyi oldalra gondolt vagy mégis mi a konkrét problémája tartalmilag? Mert itt senki nem tud segíteni azt meg megértem nálunk is vannak ilyenek egyetemen akik lesz@arnak mindent pl. 8 vizsgából 3 volt az egyiknek sikeres pedig sok olyan volt amire csak be kellett volna járnia és megkapja az elégségest de ő inkább elment dolgozni órák helyett persze megértettem de ha nem akar tanulni minek jön egyetemre, most második félévben is ezt műveli remélem évkezdésre az ilyenek eltűnnek onnét mert elég idegesítőek.
2020. jún. 12. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!