Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mond néhány szót ilyen...

Miért mond néhány szót ilyen furán az anyukám?

Figyelt kérdés

55 éves lesz (nem tudom ez számít-e valamit)


Hogy csak háramt emeljek ki:


Váci úton ap irosnál megálltunk és egy 30-40-es férfi egy kispolszkival megállt mellettünk. Mivel gondolom nem volt jól beállítva az alapjárat, ezért mindig pöcögtette a gázt, hogy ne fulladjon le. Lehetett is hallani, hogy néha épp a lefulladás határáról hozta vissza..

Erre anyám mondja, hoyg nézd, milyen érdekes. Vajon miért tuningolja folyton? Tuningolja?! TUNING??? Ez mii? Nem értem :(


Aztán. Megellenőrzöm. A házimat le akarta ellenőrizni valamiért és úgy mondta, hogy megellenőrzöm. MEG ellenőrzöm. ez is fura.


Utsó, csak hogy ne írjak túl sokat:

Épp arról beszéltünk ,hogy a cigányoknak miért kell 20-25 éves roncs állapotú bmw. Én mondom: Hát egyrészt azért, mert csa kerre telik (150-300e Ft) és ezzel menőznek. 20-25 éve még jó volt, mert akkor az volt a legjobb. De most egy 20 éves 7-es bömös semmit nem ér. a 2020-as.. az már igen!.. Erre anyám mondja: Jaa, hogy akkor csak rajzolnak vele..

RAJZOLNAAAAk??? Rajzol. mitn a gyerek ceruzával a papírra. Max rajol, de annak sincs sok értelme..


Na szóval.. Ezeket vajon miért mondja? (így) Az összes többi szónál is érzem ,hogy anynira erőlködik "trendinek lenni".

Ez is egy nagy tévedés, hogy a mai "fiatalság" az csak ilyen jelnyelven beszél, meg úgy köszöntjük egymást, hogy Yo!. mitn ahogy a karigeri írta valamelyik posztjában. EZ NEM IGAZ!! Ugyanúgy beszélünk és kommunikálunk egymással, mint minden normális ember. Szi! Szia! hogy vagy? jól és te? ENNYI..


2020. jún. 5. 16:44
 1/4 A kérdező kommentje:
az, hogy tuning az tudom mi ;) csak azt nem, hogy hogy hozta össze a kettőt.
2020. jún. 5. 16:46
 2/4 anonim válasza:
Esetleg nem vidékről származik Anyukád? Vannak nyelvjárások, ahol számunkra más értelmet jelentő szavakat teljesen más kontextusban használnak. Pl. patika- nekünk gyógyszertár, nekik edzőcipő. De az is előfordulhat, hogy szeretne Veled egy szinten lenni és úgy érzi, ettől közelebb lesz.
2020. jún. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

neem. törzsgyökeres pesti.

Dehát én sosem használok "ilyen" szavakat. Kivéve a szakszavak, mert ház azok helyett vétek mást mondani :D


Életemben egyszer nem mondtam, hogy valaki raj. még anyám előtt SE.

2020. jún. 7. 11:58
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy mas orszagbol szarmazik es tanulta a magyart?
2020. júl. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!