Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Érezted már úgy, hogy saját...

Érezted már úgy, hogy saját magadat tartod vissza a fejlődéstől? A mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés
Ha van valami, ami pozitív változást hozna az életedbe, de közben minden annyira a feje tetejére állni körülötted, hogy nem mered meglépni.
2020. jún. 5. 18:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Sok opció nincs, vagy megembereled magad és a félelem ellenére megléped, vagy nem léped meg és elfogadod azt, hogy semmi nem fog változni.
2020. jún. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

5 másodperces szabály, ennyi idő után kezdődik el hogy lebeszéled önmagad valamiről. Most nem a hülyeségről írok, amivel árthatsz magadnak vagy másoknak! Mondok egy egyszerű példát: nyelvet szeretnél tanulni, nézegeted a tanfolyamokat, és meglátsz egyet ami valamiért szimpatikusabb, mint a többi, de annak ellenére hogy a szándék megvan, mégis alszol rá egyet. Ilyen esetben nem szabad, ott helyben azonnal be kell adni a jelentkezést, különben semmi nem lesz belőle. Ez persze mindenre igaz, nem baj ha esetleg rossz döntést hozol, abból is tanulsz, fejlődsz, és később egyre jobb döntéseket hozol majd. Remélem érthető így :)

Amúgy a félelem meggátol a fejlődésben, nem félni nem szabad, hanem azt hagyni nem szabad, hogy a félelem irányítsa az életed.

2020. jún. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sajnos ilyenkor más nem segít, csak az önuralom vagy a kellemetlen érzés feszítése, ami azzal jár, hogy nem teszed a dolgod.


Az élethez bátorság kell. Én nagyon sokszor hoztam drasztikus döntéseket az életemben (sokszor költöztem, gyerekként sokszor váltottam iskolát, belevágtam egy teljesen más szakmába a meglevő után, kiszórtam sok embert, akibe kezdetben kapaszkodtam, sok drasztikus váltás volt a hobbimban, stílusomban)... Ezeket a döntéseket alaposan körül kell járni. De ha meghozod őket, nincs min dilemmázni. Naná, hogy megérzed a változást, az a cél. És ebből tanulsz igazán.

2020. jún. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Folyamatosan ezt teszem magammal.

Kérdezed meg magadtól: "Mi a legrosszabb, ami történhet velem, ha nem változom?".

2020. jún. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!