Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha egy ember mindenkibe bele...

Ha egy ember mindenkibe bele köt, mindenki életébe bele mászik, csak a saját ‘bölcs’ döntéseit tartja helyesnek, akkor melyik reakció térítené kicsit észhez?

Figyelt kérdés

Van sajnos a közvetlen környezetemben egy olyan személy aki meg akarja váltani a világot, magát kb tökéletesnek, nagyon bölcsnek gondolja. Kéretlen tanácsokat osztogat minden ismerősének mindennel kapcsolatban. Ha nincs az illetővel olyan kapcsolatban, akkor nem mondja el neki szemtől szembe a véleményét, de a háta mögött megszólja, hogy miért olyan amilyen. Senkit (a saját feleségét és gyerekeit) sem tudja úgy elfogadni ahogy vannak...

Namost, egy ilyen emberre az lenne jobb hatással ha:

• mikor belém köt (nyilván szerinte tanító jelleggel) akkor röviden tömören, magabiztosan, szinte viccesen (ámbár nem bunkón) vissza szólok neki

• vagy ha leülök vele a sokadik ilyen alkalom után, és megpróbálom vele megértetni, hogy miért döntök úgy a saját életemmel kapcsolatban ahogy, és hogy nem véletlenül nem veszek tudomást arról, ha jelentéktelen dolgokba is bele szól?

Esetleg mit tudnátok tanácsolni? 😕

Nektek volt már hasonló személy az életetekben? Hogyan állítottad le?



2020. jún. 8. 03:26
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Hát... Nekem is van ilyen ismerősöm és én azt tapasztaltam, hogy hiába próbálom neki elmondani miért döntök úgy, ahogy, egyszerűen nem érti meg. Mindenbe belemászik, sosem hallgatja meg más véleményét, a saját tanácsait osztogatja.
2020. jún. 8. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%

Az ilyen ember általában nincs kibékülve saját magával.

Azok az emberek szoktak mindenkiben hibát találni, akik önbizalomhiányukat flegmázással palástolják. Nekem is van ilyen ismerősöm, munkatárs, folyton panaszkodik és senkire nincs egy jó szava. Fekete-fehérben gondolkodik.

Sajnos az ilyennel nem érdemes leállni vitatkozni, mert egy csőlátású ember sose dog eljutni arra a szintre, hogy bakker, lehet, hogy a másiknak van igaza. Mások fejében nem lehet rendet tenni. Csak ő tudna...

Szerintem hagyni kell az ilyet, sőt jobb kerülni, mert mérgező hatással van másokra és kinek kell a felesleges feszültség.

2020. jún. 8. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
22%
#ENTP
2020. jún. 8. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%

A linket lehagytam:

#ENTP

[link]

2020. jún. 8. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

Az efféle gondolkozással nagyon sok idő takarítható meg. Saját véleményünk és válaszaink lehetnek anélkül, hogy alaposabban megismernénk egy problémát, így a figyelmünket nyugodtan irányíthatjuk más dolgokra. De ha meg szeretnénk érteni a világot, ez a módszer nem igazán hasznos. Ha mindig támogatunk vagy mindig ellenzünk egy gondolatot, az vakká tehet minket a nézőponthoz nem illeszkedő információkra. Ha érteni szeretnénk a valóságot, rossz ez a megközelítés.


ahelyett, hogy csak olyanokkal beszélnénk, akik egyetértenek velünk, hallgassuk meg azok véleményét is, akik ellentmondanak, akik nem értenek egyet, és akiknek másféle gondolataik vannak - ők ugyanis kiváló forrásként szolgálnak a világ megértéséhez! Én is számtalanszor tévedtem már a világgal kapcsolatosan. Néha éppen a valósággal való szembesülés segít belátnom a hibáimat, sok esetben viszont az, ha olyan emberekkel beszélgetek és olyanokat próbálok megérteni, akiknek mások az elképzelései.

Na és akkor mi van, ha mindez azt jelenti, hogy nem lesz időnk olyan sok mindenről véleményt alkotni? Nem jobb néhány helytálló vélemény, mint sok elhamarkodott?

Két fő okot találtam, ami miatt az emberek a világ megértésére törekedve gyakran egyetlen nézőpontra összpontosítanak. A nyilvánvalóbbik a politikai ideológia, amelyre visszatérek még a fejezetben. A másik ok pedig szakmai jellegű.

2020. jún. 8. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

Van ilyen rokonom. Felesleges leülni és magyarázkodni, mert azt ugyanúgy nem fogja elfogadni és tiszteletben tartani, ahogy a kritizált döntéseket sem.

Nekem a kicsit (ön)ironikus, kicsit vicces, kicsit szarkasztikus beszólások segítettek leszerelni. Ettől nem hagyja abba természetesen, legközelebb ugyanúgy nekiáll kioktatni, de legalább az adott témát le lehet zárni, mert nem tud rá reagálni. De ehhez ismerni kell az illetőt, hogy hol az a határ mikor nem lesz kiborulás, hiszti stb.

2020. jún. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82%
Próbálhatod esetleg azt mondani neki hogy "nem baj", ebbe is bele lehet kötni, de ha azt látja rajtad hogy nem érdekel amit mond, egy idő után lehet nem fogja többet mondani mit gondol. Ha csak az a fontos neki hogy ő elmondja a saját véleményét akkor mindegy mit csinálsz, neked kell bevenni a leszaromtablettát. Avagy a hülyékkel nem vitatkozom elv alapján egyszerűen ne vedd fel amit mond, fölösleges még csak megpróbálni is meggyőzni egy ilyen embert.
2020. jún. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
27%
Pontozz le anélkül, hogy értenéd a szavakat, amiket írok :) aztán rólad fog szólni a kérdés.
2020. jún. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

“Megmondoemberek”

Hosszu eves tapasztalataim alapjan az ilyenek akkor sem valtoznak, ha rossz esemenyek erik oket.... ma mar ha ilyennel talalkozom, azonnal tovabballok. Egy szot sem erdemel! Gondolja azt amit akar.... ugysem lesz igaza

2020. jún. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!