Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Számodra mik az ideális...

Számodra mik az ideális körülmények tanuláshoz?

Figyelt kérdés
Helyszín, napszak? Egyedül, vagy közösen? Mit eszel, vagy iszol közben? Mennyi szünetet tartasz? Edzés előtt, vagy után jobb? Minden érdekel!

2020. jún. 9. 16:09
 1/6 anonim ***** válasza:
72%

Délelőtt, egyedül kizárva minden más tényezőt, így nem eszem közben, zenét sem hallgatok és csak akkor iszok, amikor szünetet tartok (kb. 1,5 óránként). Ez a leginkább ideális. Este 8 után már romlik a koncentrációs képességem, ezért néhány kivételt leszámítva eddig még nem tanultam soha hajnalig (nem is tudok, ha akarok sem), pedig nehéz szakon vagyok.


A szünetek hossza változik, van amikor csak 5 perc, de van amikor 10-15 is lehet. Illetve vacsora és ebéd után szoktam hosszabb pihenőt tartani (kb. 30 perc).


A vizsga után, a nap hátralévő részében nem szoktam tanulni, csak akkor, ha 4 napon belül van a következő.

2020. jún. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 kecskekk. válasza:
100%
Reggel mikor felébredek és lezuhanyzom, reggeli után még olyan 7-8 fele leülni és nyugodtan elvégezni minden aznapra kiadott munkám. Ha van rá időm és energiám készítek előre is dolgokat. Sok folyadékot fogyasztok és tartok 5p szüneteket minden 30p után. Ilyenkor nem a telefont nézem meg hanem zenét hallgatok vagy bármi ilyesmi mert a telefont nehéz letenni+ az új információk miatt nehezebb lesz öszpontosítani.
2020. jún. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is délelőtt tudok a leginkább tanulni. A beszéd, vagy ha van még egy személy rajtam kívül a helyiségben, akkor az nagyon zavar, viszont lassabb zenét halkan tudok hallgatni, mikor például jegyzetelek, mert segít a figyelmem fenntartásában, ha viszont tanulok, akkor a zene is kizárva, max. a madárcsiripelés (nyitott ablakkal szeretek készülni). Egyedül szoktam tanulni, egy világos szobában.

A víz folyamatosan itt van mellettem, s mikor eszembe jut, iszom, de enni nem igazán szoktam közben, mert akkor nehezen tudok másra koncentrálni, foglalt a kezem. Főleg teázni szoktam, az segít a koncentrálásban.

Szüneteket kb. kétóránként szoktam tartani, ha nagyon nincs kedvem valamihez, akkor sűrűbben, de az 50 perc munka - 10 perc pihenő számomra túl gyakori kizökkentést jelent. Étkezések után hosszabb (30 perces) szüneteket szoktam tartani.

Este 9-10 után csak nagyon kívételes esetekben vagyok képes koncentrálni, ezért igyekszem befejezni a munkámat minél hamarabb.

Számomra az nagyon segít, ha pl. a jegyzeteimet laptopon összesítem, s később a fontosabb dolgokat, kulcsszavakat kézzel (!) kiírom, aláhúzogatom, színezem.

2020. jún. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
94%
Már nem tanulok, de én mindig éjjel szerettem tanulni, akkor fog a legjobban az agyam. Egyedül, enni nem szoktam közben, inni is csak vizet. Szünet ritkán, talán 2 óránként egy 5-10 perc.
2020. jún. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Már én sem tanulok. Mindig éjszaka tanultam. Este 5-6-kor kezdtem és elalvásig (hajnali 2-3) simán jól ment. Egyedül. Mással max akkor ültünk össze, ha valamilyen beadandón agyaltunk közösen, hogy hogyan is kéne elindulni rajta. Vagy a rajzolások pl. közösen mentek egy-egy sör társaságában. A szellemi munka (értem azt elmélet tanulás) mindig magányosan ment a legjobban, éjszakánként. Víz mellettem. Kb. két óránként tartottam szünetet, akkor mosdó, pár falat kaja, egy nagy pohár víz, friss levegő és ültem is vissza. (Kb. 20 perc)

Edzeni mindig napközben próbáltam eljutni órák között.

Ami nekem még fontos volt, hogy több "helyszínem" legyen a tanulásra, ne legyen lekorlátozva. Tudjak tanulni az ágyból, a fotelból, az asztalnál ülve, a kanapéról fejjel lefelé lógva, járkálva, az erkélyen, stb. Nekem ez könnyebbség volt. :D Illetve így sosem volt kifogás, hogy azért nem tanulok, mert kényelmetlen már ülni/feküdni.

2020. jún. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Sejtelmem sincs, a lepontozóknak mi kifogásuk van a válaszok ellen. Mind hasznos volt, én mindenkit felpontoztam.

2020. jún. 10. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!