Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Semminek érzem magam. Nem...

Semminek érzem magam. Nem találom a helyem. Mit tudnék csinálni?

Figyelt kérdés

Szociális fóbiám, szorongásom van ami annyit jelent hogy nem tudok emberek közé menni, se dolgozni, iskolába, boltba sehová.

Ha elkell mennem akkor nagyon rosszul vagyok fizikailag is és mentálisan is. Az iskolát emiatt otthagytam nincs érettségim, van egy okj bizonyitványom de azzal kb nem érek semmit, nem szeretnék benne dolgozni.

Nagyon sok mindent próbáltam már, voltam pszichológusnál de az a baj teljesen kitudom őt is forgatni (nem szándékosan de rajtam az ilyenek nem segítenek) és egyszerűen nem tudnak nekem segíteni.

Semminek érzem magam, nem találom a helyem annyira irigylem a normális embereket hogy ők bármit megtudnak tenni mert nem akadályozzák benne saját magukat. A régebbi barátaim most szerezték meg a szakmájukat, vagy már jó állásuk van én meg toporgok azóta is csak egy helyben..

Tisztában vagyok vele hogy erről csak is én tehetek de egyszerűen nem megy másnak lenni.

Nem érzem jól magam ha emberekkel vagyok körülvéve mindig szorongok.

22éves vagyok ezek lehetnének a legszebb éveim.

Biztos vagyok benne hogy lesz sok olyan válasz hogy "mert eltartanak azért nem lépsz" "legyél önálló és akkor megtudod ha nem etetnek hogy elkell menni dolgozni mert muszaj"..

Csak az a baj hogy tudom hogy akkor talán éhen is halnék.

Nem kényelem meg semmi ilyesmi, csak már kezdem úgy érezni, hogy ez az élet nem nekem való.

Ha valaki talán volt már ebben a helyzetben, valami segített neki az kérem írja le hogy jutott ki ebből mert rettenetesen rossz ez így.

Köszönöm ha elolvastad és tanácsot adsz és azt is ha nem adsz tanácsot csak belémrúgsz ;).



2020. jún. 9. 17:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem érdemes lenne megpróbálnod ismét egy pszichológust, mert vmi oka biztos van a szorongásodnak, azt pedig mi itt nem fogjuk tudni kitalálni. Mit értesz az alatt, hogy ki tudod forgatni a pszichológust is? Könyveket olvastál már esetleg a témában? Mitől szoktál szorongani emberek között? Mit érzel?
2020. jún. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Tudom hogy próbál rávezetni arra hogy mi lenne és hogy lenne a jó, ő kérdez én visszakérdezek, vagy ő kérdez én válaszolok de a válaszommal nem tud mit kezdeni.

Sok ember nem tudja hogy próbál segíteni egy pszichológus de én tudom ezért rajtam ez nem működik.

Rosszul vagyok, nagyon ver a szívem, nyomásérzés van a mellkasomban görcs a gyomromban ha emberek közé kell mennem.

Nehéz elmondanom hogy mitől félek.. az elutasítástól, a megalázástól, hogy kibeszél(het)nek, hogy valamit rosszul csinálok, zavar ha néznek ..

2020. jún. 9. 18:46
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Átérzem, amiről írsz. 21 éves vagyok és szintén erős szociális szorongással küzdök. Illetve sokáig engem is bántott, hogy a korosztályom magabiztosan, célokkal telve halad előre a felnőtt életben, nekem pedig alapvető dolgok is nehézséget okoznak. Próbálni kell küzdeni ezellen. Nem fog tetszeni, amit írok, de a változáshoz te is kellessz. Én is szüleimmel lakok még, de nem hagytam ott a sulit, boltba, ügyeket intézni is eljárok. Mindennap hányingerrel kelek, ha emberek közé kell mennem remeg a lábam, kalapál a szívem, de mégis megteszem, mert tudom, hogy ezt kell tennem, ez az élet, nem élhetek a négy fal között. Gondolj arra, hogy ők is csak ugyanolyan emberek, mint te, ugyanúgy vannak szorongásaik, ugyanúgy hibázhatnak és lehet rossz napjuk. Illetve, alapvetően mindenki magával van elfoglalva, senkit sem érdekel, mit csinál a másik. Nyilván a racionális gondolkodás nem oldja fel a szorongást, de bizonyos helyzetekben segíthet.

Ha meg amiatt van kisebbségi érzeted, hogy mások többet értek el, gondolj arra, hogy még fiatal vagy, te is ugyanúgy elérhetsz még dolgokat az életben, de lehet, hogy más területen. Nem feltétlenül muszáj kifelé élni, mások elvárásai szerint. Ha te is szeretnél javulni, állíts fel magadnak egy saját értékrendet, gondolj arra, hogy ha semmilyen társadalmi kötöttség nem lenne, akkor te milyen ember szeretnél lenni, belül, a szívedben. Ne másokhoz mérd az értékeidet. Ahhoz viszont, hogy ezeket a dolgokat rendbe tedd magadba, te is kellessz. Hiába a pszichológus, ha te nem szeretnél jobban lenni, más nem tud segíteni. Ha első körben ennyire megrémít a szocializálódás, keress beszélgetőtársakat más felületen, például itt neten, ha fenttartasz emberi kapcsolatokat, talán könnyebb lesz szép fokozatosan visszailleszkedni a társadalomba.

Ezt úgy írom, hogy én is átmentem ezen a poklon. Ha gondolod, dobhatsz egy üzenetet. Bár nem hiszem, hogy most vagy máskor tudnék e bármi újat mondani. Valószínűleg a pszichológusod is hasonló dolgokat javasolt.

2020. jún. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Sokszor segített már ez a gondolkodás amit te is írsz, de az utóbbi időben már ez sem segít pedig próbálom.

Az a legnagyobb baj hogy céljaim sincsenek.

Nem tudom "mi szeretnék lenni" mit szeretnék csinálni, milyen területen dolgozni.

2020. jún. 9. 19:08
 5/5 anonim ***** válasza:
90%

1es vagyok.


Egyrészt az önbizalmadat kellene erősíteni, hogy ne félj az emberektől. A kommentjeid alapján teljesen értelmesnek tűnsz, biztos, hogy találnál magadnak barátokat.


Illetve igen, fontos, hogy célokat is tűzz ki magadnak. Amiatt ne érezd magad kellemetlenül, hogy még nem tudod, mit szeretnél dolgozni. Nagyon sokan vannak hasonló cipőben (pl. én is). Azt viszont akkor sem lehet, hogy otthon ülsz kényelmesen és nem csinálsz semmit, vmit dolgozni kell. Kezdj el a szakmádban dolgozni, közben tanulhatsz nyelvet, informatikát, másik szakmát vagy bármit és majd később megjön az ihlet álmaid munkájához. De ne pazarold el az éveidet, mert később meg fogod bánni. Ha bezárkózol és nem csinálsz semmit, csak sokkal rosszabb lesz.

2020. jún. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!